Klimša: Moje vysněná dovolená? Někde na velké jachtě
Rozhovory
Na svou již sedmou sezonu ve frýdecko-místeckém týmu se chystá útočník David Klimša.

Více utkání v našem drese nikdo ze současného kádru odehráno nemá. Havířovský rodák a odchovanec David Klimša vstoupí u nás do své již sedmé sezony. Na svém kontě má loňský třetí nejproduktivnější hráč týmu 250 střetnutí za HC FM v první lize, k nim pak přidal ještě 53 startů v lize druhé. Suma sumárum, více jak tři stovky zápasů v dresu s rysem na prsou. A když už jsme u té statistiky, sluší se ještě připomenout také Klimšovu bodovou bilanci. Během těch šesti odehraných sezon u nás stihl David posbírat 183 kanadských bodů za 94 branek a 89 asistencí. Pevně věříme, že s Klimičem budeme v průběhu této sezony slavit několik jubilejních bodových zisků.

Při letmém pohledu do klubových statistik se dá trefně říct, že si fanoušek frýdecko-místeckého hokeje už ani nedokáže představit tým bez útočníka Davida Klimši. Ty jsi sice odchovancem Havířova, ale jak je to vůbec u tebe a vztahu ke klubu s rysem na prsou?

No, je to pravda, jsem už tady strašně dlouho (smích). Všechno tady dobře znám, takže klub už je pro mě takovou srdcovkou.

V podstatě u nás načneš letos sedmou sezonu v řadě, což čítá více jak tři stovky startů za A tým. Více jich momentálně v klubu nikdo nemá. Vnímáš i tak svou roli v týmu, že patříš k těm nejzkušenějším?

Jasně, vnímám. Vždy se od těch zkušenějších hráčů čeká něco navíc, a to ať už v kabině, tak samozřejmě pak i na tom ledě.

Letos se dle příchozích jmen skládá u rysů velmi zajímavý tým. Ono je to dáno i tím, že v pětiletém účinkování v druhé nejvyšší soutěži jsme si dokázali play off vybojovat pouze jednou. Vnímáš to taky tak?

Určitě. I já mám ten pocit, že jsme docela dost posílili a myslím si, že jsme si s novými hráči jako parta docela sedli. I proto doufám, že to play off letos konečně vyjde.

V loňské sezoně jsi patřil k třem našim nejproduktivnějším hráčům. Soudím ale, že ani tebe ta uplynulá sezona moc nepotěšila?

Co na to říct? Ona celá ta minulá sezona byla taková zvláštní. Byly tu pořád problémy s Covidem a ani se nám příliš nedařilo výsledkově. Takže mně ta sezona nepotěšila teda vůbec.

Pokud nepřijde po létu třetí vlna koronavirové pandemie, mohly by už do hal konečně i diváci. Jak sis vůbec zvykal na ty prázdné ochozy a téměř komorní atmosféry?

Musím říct, že jsem si na vše zvykal opravdu špatně. Ale na druhou stranu jsme byli všichni rádi alespoň za to, že se sezona nějak vůbec rozjela. Pro každého sportovce je ale těžké, když vás fanoušci nemohou burcovat. Na stadionech nebyla žádná atmosféra a ani se nemáte s kým radovat. Tohle už nechci zažít.

Při prohlížení fotografií z vašeho soustředění v Bystřici bylo zřejmé, že o sebe dost dbáš? Jak je to u tebe se zdravou stravou? Hlídáš se, nebo dokážeš také i zhřešit a dopřeješ si nějakou tu jídelní prasečinku?

(smích) Nemůžu vyloženě říct, že se úplně nějak hlídám, ale v přípravě se určitě snažím jíst rozumně. Za ty odehrané roky už tak nějak vím, co je pro nějaký výkon třeba jíst a v jakém množství. Tak nějak pak z toho vycházím, ale samozřejmě se nebráním v létě nějaké té grilovačce, či podobně (smích).

V příštím týdnu končí týmu první část přípravy, ta hlavní vám pak začne 19. července. Chystáš se někde na dovolenou?

Jo, jo, chystám. Každoročně totiž jezdíme do Chorvatska k moři. Už to máme takhle zaběhnuté, víme, co a jak, takže se vždy strašně těším na ten relax a odpočinek po letní přípravě.

Jaká je vůbec tvá vysněná dovolená?

Říkáš vysněná? Asi na nějaké velké soukromé jachtě a jen tak si jezdit někde po ostrůvcích.

Kdyby sis mohl vzít na své vysněné místo jen tři věci (samozřejmě včetně osob), které by to byly?

Tak já bych si určitě s sebou vzal rodinu a přátele.

Asi každý sportovec má před sezonou jediné přání, a to je, aby se mu vyhýbala zranění. Měl jsi ve své kariéře někdy okamžik, kdy jsi právě kvůli zranění musel hokej na nějaký čas oželet?

Tak asi každý hokejista nějaké to nepříjemné zranění měl. Co se týče přímo mně, tak když nepočítám nějaké ty maličkosti, tak asi jednou to byly natažené vazy v koleni.

Na zádech nosíš už několik sezon číslo 20. Máš k tomuto číslu nějaký osobní vztah, nebo to prostě jednou vzešlo a číslo třeba na tebe zbylo?

Vyloženě osobní vztah asi ne. Měl jsem jej už od malička a většinou jsem míval také štěstí, že bylo zrovna volné. Takže to číslo už tak nějak ke mně patří.

Co tě dokáže vytočit?

(smích) Radek Duda (kustod HC FM, pozn. red.), porážky a hlavně, když mi něco nejde.

DAVID KLIMŠA

Narozen: 9. března 1989 v Havířově
Váha/výška: 85 kg/181 cm
Hůl: levá
Post:
útočník
Kariéra:
HC Havířov, HC Poruba, HC Vítkovice, HC Havířov Panthers, HC Frýdek-Místek, AZ Havířov, SK Karviná, HC Frýdek-Místek
Úspěchy: postup do 1. ligy s AZ Havířov a s HC Frýdek-Místek