Budou v sobotu úspěšnější fanoušci nebo hráči A týmu?
Novinky
V rámci sobotní akce, kterou si pro fanoušky frýdecko-místeckého hokeje připravil management klubu, se odehraje také i přátelské fotbalové střetnutí Fans HC Frýdek-Místek s hráči A týmu.

Už v sobotu 26. června se koná ve frýdeckých Stovkách společenské setkání prvoligových hokejistů HC Frýdek-Místek a také všech, kteří mají hokej rádi, ale také budou třeba jen zvědavi, co že se to na fotbalovém stadionu a jeho okolí vlastně koná.

No koná se tady Sportovní den (o jeho programu píšeme více ZDE) a jelikož v hlavní roli nebudou pouze a jen hokejisté s rysem na prsou, ale také i naši věrní fanoušci, poprosili jsme o pár slov BUBENÍKA z Fans HC Frýdek-Místek.

Ahoj, děkujeme, že sis na nás udělal chvíli času a my ti mohli položit pár všetečných otázek.

Uplynulá sezona byla z pohledu hokejového fanouška taková smutná, jelikož do hal jste měli vstup zakázaný. Jak jsi vlastně tu sezonu vnímal ty? Sledoval jsi zápasy alespoň na internetu?

Ahoj, a i já děkuji za pozvání. Samotný covid náš společenský život dost ovlivnil, a to se týkalo i samotného sportu. Byla to pro každého z nás opravdu zvláštní sezona. Já osobně jsem stihl vidět jen dva přípravné domácí zápasy, se Vsetínem a s Třebíčí. Pak jediný zápas v lize, kdy jsme hráli s Ústí nad Labem. Jsem ale rád, že se sezona v té zkrácené podobě nakonec dohrála a byla tak možnost kluky vidět alespoň na internetu. Já mám účet u sázkové kanceláře, takže jsem se na streamy ze soutěže koukal tam a fandil tak klukům na dálku.

Koronavirová nařízení polevila, konečně je možné uspořádat i nějakou společnou akci klubu s fanoušky. Jedna taková se chystá na sobotu 26. června. Jak ty sám vnímáš podobné akce, které klub HC FM pro fanoušky pořádá?

Jsem opravdu rád, že už ta nařízení postupně polevuje a my se všichni vracíme pomalu do normálu. S nápadem na tuto akci přišel klubový manažer Jakub Mikulík a musím říct, že jsem opravdu rád, že se něco takového podařilo uspořádat. Přiznám se, že jsem něco podobného měl také v hlavě, protože nemůžu zapomenout na akci, která v podobném duchu proběhla někdy už v roce 2017 v Lískovci. A byla hlavně fajn. No a když je tu teď možnost jí zopakovat, říkám, proč ne! Akce s hokejisty jsou skvělou možností pro všechny lidi poznat hráče i jinak než jen pohledem z tribuny. Já, jako pracující člověk, moc akcí nestíhám, ale pokud je jakákoliv možnost, tak se snažím je navštěvovat. A v sobotu ve Stovkách určitě chybět nebudu.

Jak už jsi zmínil, několik podobných akcí již v minulosti proběhlo. Účastnil ses osobně nějakých?

Ano, jak jsem již zmiňoval, tak jsem byl účasten zápasu s hráči v nedalekém Lískovci a pak jsem se byl ještě podívat na podobné akci, kterou pořádal místní baseballový klub BK Klasik. Tam si hokejisté zahráli zase baseball.

Jak jsme již vzpomněli v úvodu našeho článku, letos dojde na fotbalové střetnutí hráčů A týmu HCFM a fanoušků. Ty máš na starosti účast frýdecko-místeckých fans. Jak se chlapi na fotbalový souboj s hokejisty vůbec těší?

Tak letos by mělo jít o teprve druhé vzájemné střetnutí těchto soupeřů. To první proběhlo v již zmíněném roce 2017 v Lískovci, kdy zápas skončil remízou 8:8 a na penalty pak byli úspěšnější hokejisté 7:6. Zajímavostí bylo, že jsem si zahrál za obě strany. Kluci na to dodnes vzpomínají a dávají mi to sežrat (smích). A jak se chlapi na souboj těší? No, slovo chlapi bych tady asi neužíval (smích).

Jak to?

Naše sestava bude spíše takový mix mládí, který doplníme o ty zkušené chlapy. Fanoušci se ale už na sobotu moc těší a nemůžou se jí dočkat. Já to mám podobné…

Dokážeš odhadnout, kdo bude v sobotním zápase nakonec úspěšnější?

Tak favority utkání budou jednoznačně hokejisté Frýdku-Místku. My ale půjdeme do zápasu s tím, že musíme dát o gól více, než soupeř (smích). Teď ale vážně. Chceme si to hlavně užít a snad od nich nedostaneme klepec!

Rysi se poprvé na domácím ledě představí 10. srpna v přípravném utkání s polským mistrem z Jastrzębie. Pro hokejového fanouška to bude jistě takový velký den, vidět své miláčky opět na vlastní oči…nemýlím se?

Přesně jak říkáš. Ta doba od posledního zápasu v hale byla hodně dlouhá a snad už letos definitivně skončila. Fanoušci se určitě moc těší, jelikož tým momentálně prošel velkou hráčskou obměnou a jsou tak zvědaví, jak to bude vypadat na ledě. Polské Jastrzębie není pro nás neznámým soupeřem, takže uvidíme, jak zápasy s nimi dopadnou. Pokud to situace dovolí, určitě bych se na ten první přípravný duel, který se hraje v Polsku, zajel podívat.

PARTNEŘI AKCE