Zadní řady rysů posílí urostlý bek Daniel Krenželok
Rozhovory
Rysí obranné řady vyztuží rodák z Dolní Lutyně, který ve svých 23 letech má na svém kontě již 142 extraligových startů.

Daniel Krenželok k nám přichází z Vítkovic. V posledním soutěžním ročníku jsme jej mohli ale vidět v dresu prvoligové Dukly Jihlava. Účastník juniorského světového šampionátu z kanadského Montrealu měří bez osmi centimetrů dva metry, bude tak jistě pevnou skálou našich obranných řad.

Jak došlo vlastně k tomu, že se přesouváš z Vysočiny zpátky na sever Moravy?

Kontaktoval mě pan Peterek a projevil velký zájem o mé služby, zároveň se mi líbí koncepce a propojení s třineckou organizací, takže mě celkově tahle nabídka velice oslovila.

Pomohl k tomu i fakt, že u rysů působí v roli trenéra Mojmír Trličík, který tě zná z Vítkovic?

Tak ten kontakt proběhl i s trenérem Trličíkem. Osobně jsem jej ale jako trenéra příliš dlouho nezažil. Přibližně asi dva nebo tři měsíce, jelikož poté jsem se přesunul do Brna.

První liga není pro tebe velkou neznámou, hrál jsi ji nejen v Havířově, Vsetíně, Porubě, Třebíči a naposledy v Jihlavě. Co na druhou nejvyšší soutěž v republice tedy říkáš?

Myslím si, že první liga je velmi kvalitní a příští rok bude ta kvalita ještě větší. Všechny týmy posilují, protože je zde hrozba sestupu. Čtyři týmy padají rovnou a jeden hraje baráž, takže to bude opravdu vyrovnané a těžké. Samozřejmě je v ní hodně mladých hráčů a je to takové spíš rozlítané. Jsou tady méně zkušení hráči než v extralize, tam se hraje spíše systémově a tolik se tam nelítá.

I přesto, že jsi velmi mladý hráč, máš už ve svých statistikách 142 extraligových utkání. To už tě pasuje do role zkušeného hráče. Mluvil jsi už s trenéry o tvé roli v týmu?

S trenéry jsem ještě o své roli úplně přesně nemluvil, ale určitě na to dojde.

Snímky: Markéta Křížová (web HC Dukla Jihlava)

Ke komu máš z frýdecko-místeckého kádru nejblíže?

Nejvíce se znám s Ondrou Šedivým. Hrajeme spolu každé léto fotbal a známe se celkem dlouho, takže je to asi Ondra. No a dále se znám s Kubou Teprem a Vítem Christovem, znám však samozřejmě i další spoluhráče, a to ze zápasů, kdy jsme proti sobě hráli. Neznám je sice moc osobně, ale brzo se poznáme a už se na ně těším.

Ve Vítkovicích působí útočník Lukáš Krenželok. Jste v nějakém příbuzenském stavu?

Ne, nejsme vůbec příbuzní. Hodně lidi se mě na to pořad ptá a plete si to pořad, ale nemáme spolu nic společného, teda kromě příjmení (smích).

Tebe osobně to nikdy nelákalo do útoku? Vždy jsi byl obráncem?

Určitě mě to do útoku táhlo a pořad táhne, protože rád podpořím útok, ale vždycky jsem byl obránce. Určitě by mě zajímalo, jaký bych byl jako útočník, ale na to už nejspíš nepřijdu a možná to je dobře (smích). Když tak ale zavzpomínám, možná jsem si zkusil v dorostu pár zápasů v útoku, ale nic víc.

Tvůj táta je dlouholetým rozhodčím. Jaký je vůbec tvůj vztah s muži v pruhovaných dresech? Hádáš se s nimi nebo patříš k těm hodným?

Tak hokejovým rozhodčím není jen můj táta, ale i brácha. I já jsem si udělal kartičku rozhodčího, takže jsme sudími všichni tři. Jednou se nám dokonce povedlo pískat zápas dohromady, táta jako hlavní a my s bráchou na čáře. To byl pořádný zážitek (smích). A co se týče mého vztahu s rozhodčími? Já se s nimi moc nehádám, samozřejmě po nich někdy řvu v emocích, ale naučil jsem se, že to je stejně k ničemu, že rozhodčí už to pískl a nejde to změnit a nic s tím neudělám a jen mě to rozptyluje od hry.

V pondělí vám začne suchá příprava. Jak se na tuto část tréninkové přípravy těšíš?

Já s letní přípravou nemám problém. Vždycky mi jako malému říkali, že se mě zima zeptá, co jsi dělal v létě.

Myslím, že tohle je pravda. Potřebujeme nabrat svalovou hmotu, kondici, dynamiku, vše tak, abychom potom byli dobře připraveni. Samozřejmě, že někdy mi nějaké tréninky nesedí, ale vím, že potom se mi to třeba bude hodit, takže s letní přípravou problém nemám. Ještě trénuji individuálně se svým kondičním trenérem a pracujeme spolu na věcech, které potřebuji nejvíc zlepšit.

Mají to hokejisté s přípravou těžší než třeba fotbalisté, kteří tu hlavní část dřiny mají naopak v zimě?

Abych pravdu řekl, tak si nedokážu vůbec představit přípravu fotbalistů. Ale určitě to mají taky těžké. Myslím, že to je na podobné úrovni.


DANIEL KRENŽELOK

Narozen: 29. července 1997 v Dolní Lutyni
Váha/výška: 96 kg/192 cm
Hůl: levá
Pozice:
obránce
Kariéra:
HC Orlová, HC Vítkovice Steel, Val-d´Or Foreurs (Kanada, QMJHL), Victoriaville Tigers (Kanada, QMJHL), AZ Havířov, VHK Vsetín, HC RT TORAX Poruba, AZ Havířov, HC Kometa Brno, SK HS Třebíč, HC Dukla Jihlava, HC Frýdek-Místek
Úspěchy:
s ČR U18 stříbro na Hlinkově memoriálu (2014/15)
Draft KHL:
v roce 2014 jako 199. celkově týmem HC Lev Praha