Teper: Už tehdy tady byla výborná parta a kabina šlapala
Rozhovory
Bojovník k pohledání. Obránce Jakub Teper se vrací zpátky do naší organizace, když k nám přichází z konkurenční Poruby.

Jakube, do naší organizace se vracíš po šesti letech. Dá se popsat, jaký byl Jakub Teper hokejista tehdy a jakým je teď?

No v první řadě o dost starším (bohužel)... Abych řekl pravdu, ani pořádně nevím v čem jsem se změnil nebo jsem se mohl změnit. Hokej mám rád pořád stejně, styl mé hry je asi stále podobný, ale jelikož jsem nastupoval tehdy za Frýdek-Místek ještě ve druhé lize, tak jsem teď snad trošku vyzrálejší a zkušenější, než když jsem v seniorském hokeji začínal.

Přesně jak jsi zmínil, ty jsi vlastně tady dostal první příležitost hrát mezi muži. Jak na ty dvě strávené sezony tady vzpomínáš?

Vzpomínám strašně rád, byť výsledkově to od nás tehdy nebyla žádná hitparáda. I přesto byla tady výborná parta a kabina šlapala. Doteď jsem s několika kluky v kontaktu, například s bratry Sluštíkovými. S nimi nebyla nikdy nuda (smích).

Následovalo angažmá v druholigové Kopřivnici odkud si tě přetáhli Valaši. Za Vsetín jsi následně po postupu do první ligy odehrál okolo 140 utkání. To je pěkná porce zápasů…

Ten přesun z Kopřivnice byl celkem šok a nečekal jsem, že mi může ještě někdo zavolat a ve čtyřiadvacet letech po mě ještě ve druhé lize sáhnout. To rozhodnutí bylo celkem rychlé, ale cítil jsem, že to chci ještě zkusit. Tak jsem do toho šel, nechal jsem práce a vyplatilo se. Na ty tři a půl sezony na Vsetíně pod trenérem Dopitou vzpomínám strašně rád. Těch zápasů vlastně mohlo být daleko více, ale v každé sezoně mě přibrzdilo nějaké ať už menší, nebo větší, zranění.

Uplynulou sezonu jsi strávil v Porubě, kde ses stal společně se Šimonem Szathmárym nejlépe zakončujícím obráncem. Právě góly zadních řad Frýdku-Místku v loňské sezoně značně chyběly. Víš už od trenérů, co se od tebe bude očekávat?

No abych řekl pravdu, tak si myslím, že to z mé strany v Porubě nebylo úplně ono. Čekal jsem od sebe víc a mohlo to být opravdu daleko lepší. To ale může být vlastně vždy. No a s trenéry jsme něco málo společně probírali, každopádně věřím, že budu tady přínosem a zvládnu to, co se bude ode mne očekávat.

Rysi svůj kádr značně obměnili. Do obrany kromě tebe přivedli ještě polského reprezentanta Ciuru, z Přerova dorazil Zbořil a z Jihlavy vítkovický odchovanec Krenželok. Jak se na spolupráci nejen s těmito hráči těšíš?

S Krenžou (Daniel Krenželok, pozn. red.) jsem se potkal už krátce ve Vsetíně, takže je příjemné, že se opět sejdeme v jedné kabině. Ostatní kluky neznám, ale to se za pár dní změní. Každopádně v týmech, ve kterých hráli, byli oporami. Takže věřím, že nám to bude společně klapat i ve Frýdku-Místku.

Sezona to bude pro fanoušky hodně zajímavá, už jen tím, kolik týmů může letos sestoupit. Věříš, že Frýdek bude po letech hrát v soutěži úplně jinou roli, než tomu bylo v těch sezonách minulých?

Až soutěž vypukne, bude to určitě nervózní od samého začátku. Já ale věřím, že budeme silní, i proto jsem do toho šel. Věřím, že se dostaneme do play off a budeme pro každého soupeře pořádně nepříjemný tým.

Příprava vám začne za pár dní. Stačil sis už odpočinout po náročné sezoně?

Vcelku ano. Já popravdě moc neposedím, takže pár dní po sezoně mě hned svědily ruce a nohy, co bych mohl dělat (smích).

Jaká je pro tebe vůbec vysněná dovolená?

Vysněná? Asi někde na vysoko v horách, nejlépe třeba v Alpách. Celé dny lyžování na sluníčku s krásnými výhledy a spoustou sněhu. Bohužel tohle nám během sezony není umožněno, takže jsem přes zimu rád i za nějaký malý kopec v okolí (smích).

Vzpomeneš si ještě vůbec na své hokejové začátky? Kdo tě přivedl k tomuto sportu?

Ano, bylo to s našimi na místní Těšínské přehradě. Tam jsem poprvé vlezl na led. A myslím, že jsem tehdy chtěl byt jako Dominik Hašek (smích).

Snímky: Lukáš Bajgar (HC Poruba), Roman Mareš (Rytíři Kladno), archiv HC FM

JAKUB TEPER
Narozen: 28. dubna 1992 v Českém Těšíně
Váha/výška: 78 kg/179 cm
Hůl:
pravá
Post:
obránce
Kariéra:
HC Oceláři Třinec, AZ Havířov, HC Frýdek-Místek, HC Detva (Slovensko), HC Frýdek-Místek, HC Kopřivnice, VHK Vsetín, HC RT Torax Poruba, HC Frýdek-Místek