Jihočeší si zahrají v příští sezoně extraligu
Novinky
Ač nedohráno, je v druhé nejvyšší hokejové soutěži rozhodnuto. Chance liga ukončila předčasně sezonu, což na čtvrteční schůzce stvrdil Výkonný výbor Českého hokeje. V praxi to znamená, že do Tipsport extraligy postoupily České Budějovice, jakožto vítěz základní části.

Hokejisté HC Frýdek-Místek mají po skončení nadstavbové části již po sezoně, totéž si po čtvrtku 12. března mohou říct i ostatní týmy druhé nejvyšší hokejové soutěže v republice. Výkonný výbor Českého hokeje totiž rozhodl o předčasném ukončení celé sezony, a to z důvodu hrozby koronaviru. Předkolo play-off, které se již rozehrálo, zůstane tedy nedohrané, stejně jako následné zápasy ve vyřazovacích bojích.

Do Tipsport extraligy postoupí coby vítěz základní části České Budějovice. „Uvedené řešení podpořilo na čtvrteční schůzce sedm z deseti účastníků vyřazovací části, to je více než dvoutřetinová většina," stojí v tiskové zprávě Českého hokeje.

O tom, kdo postoupí ze 2. ligy do Chance ligy, měla rozhodnout kvalifikace, které se mají zúčastnit vítězové základní části jednotlivých skupin: Vrchlabí, Šumperk a Kolín. Kvalifikace měla začít v neděli 15. března, po novém rozhodnutí Vlády ČR ale není momentálně jasné, jak bude situace kolem postupujícího dále vypadat.

A tak jedinou jistotou momentálně zůstává fakt, že se po roce opět představí v Chance lize kladenští Rytíři, kteří se v Tipsport lize neudrželi.