Fanoušci jste skvělí!!! Děkujeme za podporu
Novinky
Poslední utkání letošní Chance ligy je tu. Po domácím střetnutí s Benátkami (hraje se v sobotu 7. března) uzavřeme svou čtvrtou sezonu v druhé nejvyšší hokejové soutěži v zemi.

Hokejisté HC Frýdek-Místek mají před sebou poslední zápas sezony a nejen náš klub, ale především samotní hráči, by se rádi s frýdecko-místeckými fanoušky rozloučili a poděkovali jim.

Kromě toho si klub pro návštěvníky sobotního zápasu připravil doprovodný program. Po první třetině se diváci mohou těšit na vystoupení mladých nadějných krasobruslařů, ihned po skončení druhé části zápasu pak na světelných tabulích proběhne takové malé shrnutí toho, co se vše v letošní sezoně událo.

Celý sobotní den 7. března by ale mohl u vás proběhnout ve znamení ledního hokeje. Možná fanouškům neunikla informace, že se B tým HC Frýdek-Místek probojoval do semifinále Krajské ligy a k postupu do finále chybí rysům jedno vítězství. Právě ve spolupráci s B týmem proběhne v sobotu akce, kdy za pouhou „padesátikorunu“ budou fanoušci moci zhlédnout nejen utkání Krajské ligy, ale také i závěrečný duel rysů v Chance lize. V praxi to bude znamenat, že za 50 Kč si budete moci vybrat, zda se podíváte pouze na utkání B týmu, nebo si vyberete večerní duel A mužstva, anebo si za tuto cenu zajdete na obě střetnutí.

Program sobotního odpoledne (7. března – hala Polárka)
HC Frýdek-Místek B – HC Bospor Bohumín 13.30 hodin
semifinále Krajské ligy (v prvním utkání vyhrálo béčko na ledě soupeře 4:3)
HC Frýdek-Místek A – HC Benátky nad Jizerou 17.00 hodin
závěrečné utkání nadstavbové části Chance ligy

Vážený fanoušku frýdecko-místeckého hokeje,

ano, potřetí v řadě se rysům nepodařilo proklouznout do vyřazovacích bojů. Někteří z vás to budete považovat za obrovské zklamání. Zkusme si ale z této sezony vypíchnout přeci jen to, co se naopak našim hochům povedlo.

Tak například….

Útočník Petr Kafka je před posledním hracím kolem v čele kanadského bodování celé Chance ligy. Hráč, který k nám zamířil v listopadu z Prostějova, posbíral doposud 66 bodů za 22 branek a 44 asistencí (16 bodů si Kafka přenesl od Jestřábů). Za ním se momentálně nachází litoměřický forvard Daniel Voženílek, který má na svém kontě 63 bodů. Mezi nejlepšími figurují ještě naši dva zkušení, a to Rostislav Martynek (16+29) a Milan Mikulík (17+27).

Co si budeme povídat, kořením hokeje nejsou jen výhry, ale především vstřelené branky. A tady rysi rozhodně nezaostávají, ba naopak. Jasný lídr celé soutěže z Českých Budějovic nastřílel 261 branek. Druhým celkem, který se přes hranici dvou stovek gólů přehoupl, je HC Frýdek-Místek. Před posledním zápasem sezony mají rysi na svém kontě 207 branek, a pokud se v posledním kole vyloženě nerozstřílí kališníci z Litoměřic, zůstanou pouze dva celky, kterým se tu bájnou hranici „200“ gólů podařilo v letošní sezoně překonat.

Co do počtu odchytaných utkání, patří brankáři Nicku Malíkovi v týmových statistikách druhá pozice. Malík stihl za rysy odchytat 19 zápasů, o tři více má nyní na svém kontě pak Lukáš „Steve“ Daneček. Talentovaný gólman a syn bývalého reprezentanta Marka Malíka, si v letošní sezoně splnil svůj velký sen. Probojoval se totiž do týmu ČR U20, který na sklonku roku bojoval o co nejlepší umístění na domácím světovém šampionátu v Ostravě a Třinci. Malíkova chvíle přišla v první třetině zápasu Česka s Kanadou, kdy musel na led naskočit za zraněného parťáka Lukáše Paříka. V té chvíli český celek hrál v oslabení, ale Nick svou situaci v brance zvládl. Po šampionátu pak Malík zamířil do zámoří, kde se stal členem týmu Sault St. Marie Greyhounds.

Povedená sezona zkušeného matadora Rostislava Martynka. Hráč, který již třetí sezonu patří k oporám prvoligového HC Frýdek-Místek, odehrál za rysy 39 utkání. Není proto divu, že si jej Oceláři vytáhli i pro mezinárodní hokejový turnaj ve švýcarském Davosu - tzv. Spenglerův pohár. A Martynek se Třinci na nejstarším turnaji na světě odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Nejprve se střelecky prosadil v úvodním turnajovém vystoupení proti Davosu (1+1), poté svou precizní tečí poslal domů ruskou Ufu (1+0). Aby toho nebylo málo, tak v semifinále proti švýcarskému Ambri-Piotta si vystřihl ještě dvě důležité gólové asistence (0+2). Rosťo, tomu se říká, klobouk dolů!!

V průběhu sezony klub pro vás spustil nové webové stránky, daleko přehlednější, více akční. V rámci této služby měli fanoušci možnost nákupu vstupenek on-line službou. Toto vše pro náš klub zajistila společnost DEEP VISION, která provozuje ticketingové služby (tzv. Enigoo). Kdo tuto možnost využil, věříme, že byl spokojen.

Co se dále povedlo, tak to jsou určitě společné akce hokejistů s fanoušky. Vzpomeňme letmo na první květnovou sobotu, kdy na přehradě Olešná proběhla akce „Frýdek-Místek na kole“, dík níž byla ve městě zahájena cyklistická sezona. Ještě v témž měsíci vystoupali hráči s fanoušky na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu. „Zájem nejen hráčů, ale i fanoušků byl velký. Bylo úžasné, že lidé přišli v celých rodinách,“ vzpomíná na podařený výšlap jednatel HC Frýdek-Místek Jan Peterek. Rysi byli dále součástí oslav 100 let založení fotbalového klubu v Řepištích, nebo naprosto skvělé sportovní akce FMsportFEST. Koncem prázdnin jste hráče mohli vidět na srazu fanoušků správně hořkého piva Radegast den, který se konal v areálu atletického stadionu TJ Slezan. V lednu proběhl ve spolupráci HC Frýdek-Místek, pivovaru Radegast a Tankovny FM, druhý ročník akce „S hokejisty na pivo!“

Když k tomu připočteme charitativní akce "S plyšákem na hokej" v rámci charitativního týdne Chance ligy, "Legenda pomáhá", nebo akce "O kapku lepší hokej", kde jsme společně podpořili čtyřletého Mikeyho.

Inu, lední hokej není pouze a jen o výsledcích a sledování tabulek. Hokej může také i pomáhat. A bez vás, fanoušků, by to samozřejmě nešlo. Zkrátka, i proto musíme zpětně znovu všem strašně moc za pomoc a spolupráci poděkovat. Byli jste úžasní!!

Už teď se těšíme na další společná setkání při domácích, ale i venkovních zápasech, a také i na dalších akcích, které pro vás klub HC Frýdek-Místek chystá.