B tým HC Frýdek-Místek vstoupil do semifinálové série i prvního střetnutí s Bohumínem skvěle!
První semifinálové utkání má mužský "B" tým za sebou a určitě musí být spokojen. V Bohumíně zvítězil a do finále Krajské ligy má blíž!
1. Semifinále, středa 4.3.2020,
3:4
0:0, 1:3, 2:1
HC BOSPOR Bohumín
Svoboda - Besta, Dusík, Javín, Dvořák, Prokop, Ovčaří - Buba, Kameníček, Ivan, Chaloupka, Bilík, Špak, Kropka, Pavelek, Černín, Putniorz.
Horváth - Bulava, Kocurek, Konderla, Golasovský, A. Valíček, M. Valíček, Popelář - Fojtík, Kolder, Janík, Indrst, Mičulka, Pastor, Ševčík, Puzoň, Fiala, Vančo-Minařík, Vacula, Heralt. Trenéři: René Slanina a Tomáš Snášel.
39. Ovčáří (Černín), 48. Javín (Putniorz, Ivan), 53. Chaloupka
28. Puzoň (A. Valíček, Heralt), 34. M. Valíček, 35. Vacula (A. Valíček), 52. Golasovský (Indrst)
Vyloučení: 8:7
Využití: 1:1
Rozhodčí: Janda, Novák - Tomis, Puczok
Tomáš Snášel: "Máme za sebou těžký zápas se šťastným koncem. Samozřejmě, že se to hodnotí dobře. Kluci utkání zvládli a získali velmi cenný bod v sérii, kterou budeme chtít v sobotu ukončit. Velké poděkování patří našim fanouškům, kteří hráčům vytvořili téměř domácí prostředí a věřím, že v Polárce to bude ještě lepší."

K prvnímu semifinálovému utkání odcestovali hokejisté „B“ týmu HC Frýdek-Místek na led Bohumína, kde chtěli uspět. Úvodní třetina nabídla šance na obou stranách, ale ani jednomu ze soupeřů se kus černé gumy nepodařilo dostat za brankovou čáru a tak po úvodní dvacetiminutovce svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav 0:0.

Ve druhé dvacetiminutovce se fanoušci obou táborů už dočkali i gólů. Po dalších šancích se v závěru osmadvacáté minuty poprvé měnilo skóre. Do zakončení se dostal Adam Puzoň, který překonal do té doby bechybného Svobodu v brance Bohumína – 1:0. Domácí se marně pokoušeli odpovědět na inkasovaný gól a ve 34.minutě bylo znovu veselo v táboru rysů! Projektil Martina Valíčka skončil až za zády brankáře Bohumína – 2:0. Po dalších 72 vteřinách už to bylo dokonce 3:0. Mezi střelce se zapsal Petr Vacula a hráči Frýdku-Místku díky využitým šancím zaslouženě vedli. Jenže závěr druhé třetiny patřil domácímu Bohumínu, který snížil na rozdíl dvou branek po zásahu Jana Ovčářího – 1:3.

Třetí perioda slibovala zajímavých posledních dvacet minut hry. Domácí po vstřelené brance vycítili, že by se dalo se zápasem ještě něco provést. Navíc ve 48. minutě se přiblížili na rozdíl jediného gólu,když zamířil přesně Miroslav Javín – 2:3 z pohledu Bohumína. Klidněji to vypadalo o čytři minuty později, když Filip Golasovský vrátil dvoubrankový náskok Frýdku-Místku – 4:2. Radost našich barev ještě nestihla ani opadnout a už to bylo znovu jenom o gól! Bleskovou odpoveď připravil Jan Chaloupka. Bohumínští vycítili šanci na vyrovnání nebo obrat v zápase, ale obrana Frýdku-Místku v čele s Ondrou Horváthem byla od té doby pozorná a hlavně bezchybná, což znamenalo jediné. Frýdek-Místek se po výhře 4:3 ujal vedení v sérii.