Rysi opět podlehli Třebíči a zase rozhodly nájezdy
V předposledním zápase tohoto ročníku Chance Ligy se Frýdek-Místek vydal na stadion velmi neoblíbeného soupeře. Třebíč je totiž před dnešním zápasem pětkrát porazila. Rysi v zápase ztráceli, ale dotáhli ho na 3:3. Musely rozhodnout nájezdy. Hosté si nakonec připsali s Horáckou Slavií další prohru.
27.kolo, středa 4.3.2020, KHNP Arena
4:3sn
1:1, 2:0, 0:2 – 0:0
SK Horácká Slavia Třebíč
Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka (C), Kowalczyk (A) – Vodný (A), Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Podlaha, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.
Suchánek (G. Hubáček) – Haman, Jenáček, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Rufer – Tomi, Klimša (A), Kafka – Matiaško, Hladonik (C), R. Szturc – Matěj, Kaukič, Eret – Motloch, Stuchlík, Geidl.
19. Nedbal (Laš, Bittner), 26. Szathmáry (Bittner, Laš), 30. Nedvídek (Šťovíček), rozh. náj. Szathmáry
7. Hladonik (Bartko), 45. Kafka (Tomi), 53. Matiaško (Hladonik, R. Szturc)
Diváci: 1015
Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): My jsme dneska trochu hořeli v běžných situacích, které jsme prohrávali nebo jsme na ně špatně reagovali. Tím pádem jsme museli hodně puků získávat a bojovat o ně, což nás stálo síly. Oba týmy hrály dost ofensivně a na obranu se moc nemyslelo, oba týmy to mohly rozhodnout v 60-ti minutách a to se nestalo. Dnes jsme spokojeni s oslabením, které jsme odehráli výborně. Prodloužení bylo o dvou šancích na obou stranách a nájezdy to byly opět loterie ve, kterých jsme byli šťastnější my a vítězství si nesmírně ceníme.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupily v trochu pozměněné sestavě se sedmy juniory a kluci nezklamali, hráli výborně. Třebíč pod vlivem postupu předkola trošku polevila, takže my jsme nezačali vůbec špatně, měli jsme tam šance a dostali jsme se do vedení 1:0. Poté jsme opět bohužel nevyužili důležité přesilovky a otočilo se to na 3:1. Ale po druhé třetině jsme si řekli, že to nebalíme a naštěstí se nám povedlo vyrovnat. Asi minutu a půl před koncem třetí třetiny měl Petr Kafka 100% gólovou šanci, kterou jsme mohli zápas rozhodnout. V nájezdech jsme nakonec prohráli jako 4 dny zpátky, ale musím říct, že kluci to dneska, přestože nám už o nic nejde odjezdili a odehráli poctivě.

Úvod utkání byl hrozně opatrný z pohledu obou stran. Nikdo se nějak zvlášť nedral kupředu a oba týmy se soustředily na pevnou obranu. První gól byl tedy docela překvapením, přišel z ničeho nic. Jan Hladonik dostal přihrávku do útočného pásma. Měl kolem sebe opravdu dost prostoru a poslal kotouč Jekelovi přímo mezi nohy. Hosté se ujali vedení v sedmé minutě. Velkou šanci na srovnání měl ve vlastním oslabení Nedvídek, kterému se ale nepodařilo tváří v tvář Suchánkovi skórovat. A tak si Třebíč musela počkat až do 19. minuty. Laš vypálil, ale jeho střelu dorážel Karel Nedbal, který si rychle najel před branku. Bylo srovnáno a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhou třetinu začali o dost lépe domácí a Jekel byl zahlcován střelami. Paradoxně to tedy byli ale domácí, kdo se jako první trefil. Šimon Szathmáry si vyžádal kotouč na modrou a dělovkou ho napálil až do branky. Zápas tak byl ve 26. minutě otočen. Rysi pak dostali přesilovku, ve které ale málem opět inkasovali. Tentokrát zakončoval Vodný, který napálil břevno. Jenže hned poté fauloval a najednou se Třebíč po velké šanci v oslabení oslabila ještě víc. Rysi ale proti třem neskórovali, a jak se to mezi hokejisty říká, když nedáš „góla“ proti třem, prohraješ zápas. Třebíč dvojité oslabení zvládla a ve 30. minutě mohla slavit. Lukáš Nedvídek si sjel do mezikruží a vypálil pod brankářovu rukavici. Suchánek už nestihl zareagovat a manko bylo ráze dvoubrankové. A vydrželo do konce třetiny.

Třetí dějství opět začalo lépe pro rysy. Ti zahlcovali branku soupeře jednou střelou za druhou, ze všech pozic, ze kterých se to dalo. I tak ale dokázali snížit až ve 45. minutě, kdy se obraně utrhnul Petr Kafka a puk Jekelovi procpal mezi nohama. Hrálo se od branky k brance ve vysokém tempu. Potom se po jedné ze střel ležící Jekel snažil odolávat dorážkám soupeře, ale když se k puku dostal Michal Matiaško, už to nebylo možné. Tento rys srovnal skóre na 3:3. Matiaško se dostal k puku i o chvíli později, když dostal před Jekela pas, ale nezužitkoval ho. Gól už se nepodařilo vstřelit ani jednomu z týmů, takže následovalo prodloužení.

Do boje ve třech proti třem nastoupila Třebíč dobře. Měla puk mnohem více na hokejkách, ale nakonec z toho moc nevytěžila. Hosté měli velkou šanci, kterou nevyužil Kafka, který nedokázal prostřelit ležícího Jekela. Nevsítil ani Psota, který jel na Suchánka sám. Pokračovalo se samostatnými nájezdy. Ty byly dlouhé a byly zde k vidění parádní nájezdy. Vyčníval mezi nimi ale jeden. Petr Kafka ukázal perfektní hokejové umění a uchvátil snad naprosto všechny. I tak ale rysům tato branka k vítězství nepomohla. Šimon Szathmáry si v poslední sérii řekl, že prostě jen vypálí. Nic nevymýšlel a zvolil dobře. Jeho puk zapadl pod víko a Třebíč urvala po penaltové loterii šesté vítězství z šesti zápasů s Frýdkem-Místek v sezóně.