Je to tady! Chance ligu odstartuje Frýdek-Místek duelem ve Vsetíně
Tak jsme se konečně dočkali. Přípravné zápasy jsou již za námi, od teď už se bude hrát o mistrovské body. Frýdek-Místek svou pouť českou druhou nejvyšší soutěží zahájí ve Vsetíně. Utkání Na Lapači začne v 17:30.

Valaši opět míří vysoko

Vsetín patřil v minulé sezoně mezi absolutní špičku Chance ligy. Základní část zakončil se 112 body na druhém místě a v play-off pak ve čtvrtfinále zdolal v dramatické sérii 4:3 na zápasy Prostějov. V dalším kole pak Valaši padli 1:4 na zápasy s Českými Budějovicemi a do baráže se tak neprobojovali.

Před sezonou Vsetín provedl ve svém mužstvu řadu změn. Mužstvo opustili Peter Mikuš, Roman Rác, Tomáš Pitule, Ondřej Kopta, Mitchell Theoret, Tomáš Vávra, Luboš Rob, Jan Šelepněv, Dominik Rudl a Jakub Jenáček. Posilami se naopak stali Ondřej Bláha (Havířov), David Tůma (Litvínov), Branislav Rehuš (Havířov), Jakub Doktor (České Budějovice), Vlastimil Dostálek (Jihlava), Martin Dudáš (Košice) a Lukáš Volf (Ústí nad Labem).

V přípravě se Vsetínu dařilo. Odehrál celkem osm utkání, z toho šesti případech se radoval z vítězství. V generálce na Chance ligu Vsetín vyzval doma Porubu, kterou porazil 3:2 v prodloužení.

Poslední zápas Vsetína (příprava)

Vsetín – Poruba 3:2

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Holomek, Ondračka - Jonák, Karafiát, Dostálek – Tůma, Rehuš, Procházka – Doktor, Volf, Březina – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Branky a nahrávky: 11. Tůma (Procházka, Ondračka), 32. Doktor (Vítek, Holomek), 62. Březina (Volf, Dudáš) – 11. Zdeněk (Svačina, Rudl), 55. Pastor (Hlinka). Rozhodčí: Kovařčík, Vaněk – Hradil, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1790. Střely na branku: 29:31.

Frýdek-Místek chce navázat na nadějnou generálku v Přerově

Frýdek-Místek vstupuje do sezony s jasným cílem probojovat se po třech letech znovu do play-off. V loňské sezoně se to rysům nepovedlo, ale byli opravdu blízko, když jejich neúspěch zavinil až špatný souběh výsledků ostatních zápasů posledního kola základní části.

Během přípravy odehráli Slezané osm utkání s bilancí dvou výher a šesti porážek. Rysi začali dobře, když zdolali 3:2 na samostatné nájezdy běloruský celek Arlan Kokšetau. Poté podlehli 1:4 Jastrzebie a následně vyhráli 3:0 v Havířově.

Od té doby Frýdek-Místek na vítězství nedosáhl, ač se často jednalo o hodně vyrovnaná utkání. Domácí odvetu s Havířovem Frýdek-Místek prohrál 2:3, s úřadujícím mistrem extraligy Třincem po velmi dobrém výkonu 1:4. Následovaly domácí porážky 3:7 a 3:6 s Jastrzebie, respektive s Prostějovem.

V generálce na Chance ligu červenobílí prohráli v Přerove 2:3, přestože utkání měli rozehrané nadějně. Nad Zubry vedli ještě deset minut před koncem 2:1, poté však dvakrát inkasovali a prohráli.

Poslední zápas Frýdku-Místku (příprava)

Přerov – Frýdek-Místek 3:2

Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, Kudla, Zahradníček, Michálek, Adámek, Stránský, Rufer – Motloch, Mikulík (C), Kaukič – Martynek (A), Stuchlík, Květoň – Klimša (A), Przybyla, Kvasnica – Flok, Kalus, Havránek.

Branky: 1. Navrátil (Krisl), 51. Hejcman (Navrátil), 55. Zbořil (Kratochvil) - 11. Motloch (Kaukič, Hrachovský), 21. Kaukič (Mikulík, Hrachovský). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:28. Diváci: 693.

Slezané se pokusí zlomit domácí dominanci

V minulé sezoně se stalo železným pravidlem, že vzájemná utkání vyhrává vždy domácí tým. V 8. kole Vsetín doma zvítězil 3:2, následně rysi v Polárce vyhráli 5:4 ve 23. kole. 38. kolo patřilo znovu Valachům, kteří vyhráli 6:2.

V 53. kole Frýdek-Místek doma zdolal Vsetín 4:3. Po přestřelce v první třetině rysi prohrávali 2:3, na začátku druhé třetiny ale zápas rychle otočili na 4:3. V závěrečné třetině už i přes tlak hostů žádná branka nepadla.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek – Vsetín 4:3

Frýdek-Místek: Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Branky a nahrávky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.