Od začátku soutěže dělí rysy poslední dvě přípravná utkání s Prostějovem a Přerovem
Preview k zápasu
Do zahájení nové sezony zbývají ještě dvě přípravná utkání, a to s Prostějovem a Přerovem. Dřívější zápas, což znamená 3.9., se odehraje na frýdeckomísteckém ledě, kdežto utkání s Přerovem, 5.9., se bude konat na ledě Zubrů.

Ve vzájemných utkáních se více dařilo Frýdku-Místku

V předešlé sezoně se Jestřábům podařilo uhrát si cestu do playoff a zakotvit na sedmém místě v tabulce. Co se ale vzájemných zápasů týče, rysům se dařilo s Prostějovem sbírat body. Poprvé, když se Frýdek a Prostějov v loňském ročníku setkali, byli to právě Slezané, kdo bral tři body s výsledkem 3:2. 

Při druhém střetu Frýdek-Místek vysoce přehrál soupeře 7:2. Ačkoli velice vyrovnané utkání na prostějovském ledě rozhodly až nájezdy, a to ve výhru domácího týmu za výsledku 3:2. Když se naposledy tyto dva mančafty potkaly, byl to právě Frýdek, kdo byl znovu na koni a Jestřáby porazil 4:1.

Jak tomu je v každém týmu, ani Prostějov nezůstal beze změny. Z hostování z Českých Budějovic hlásí návrat útočník Radek Prokeš, Jestřáby by měl taky posílit útočník David Dvořáček, který se vrací ze Sparty. A mezi navrátilce patří i obránce Zdeněk Čáp, jenž přichází zpět z Hradce Králové. Naopak kdo prostějovské opouští na hostování je obránce Ondřej Mikliš, ten by měl nyní sloužit ve službách Znojma, a útočník Matouš Venkrbec.

Poslední přípravné utkání odehrají rysi v Přerově

Ve čtvrtek naopak pojedou Slezané za soupeřem do Přerova. Toto utkání bude poslední před zahájením nového ročníku Chance Ligy.

Zubrům se v předchozí sezoně rovněž podařilo dostat do play-off. Dokonce se umístili o dvě pozice výše než prostějovští Jestřábi, přestože situace s tímto soupeřem byla obdobná. I na tomto týmu Frýdek nasbíral pár důležitých bodíků.

Poprvé jeli Slezané navštívit Přerov, tam ale podlehli 5:3. Když pak přijeli naopak Zubři do Frýdku, karty se obrátily a byli to právě domácí, kdo slavil výhru 3:1. K dalšímu setkání došlo v lednu u Zubrů. Po velice vyrovnaném a napínavém souboji odvezli dva body domů rysi po prodloužení. Při posledním vzájemném utkání se radovali z úspěchu hosté z Přerova, když porazili domácí červenobílé 4:2.

 O posílení Zubrů se bude snažit obránce Jiří Krisl, který přešel právě z Frýdku-Místku. Na neprůstřelnou zeď se pokusí proměnit brankář Michael Petrásek z Litvínova. Do obranných řad se připojí Jakub Kubeš z polského týmu Jastrzebie a Rostislav Šnajnar z Poruby.

Tým opustí obránce Radomír Pala, neboť ukončil svou hokejovou kariéru. Obránce Martin Novotný bude bránit u sousedních prostějovských Jestřábů. Dalším obráncem, kdo odchází, je Ľubomír Malina, ten posílí obranu v Havířově. A útočník Marek Sikora půjde útočit do Poruby. Zubry opustí i Vojtěch Tomi, zatím není známo, jaký dres bude oblékat.