Dva hattricky dorostenců, kteří se ale trápí
Mládežnický hokej
Dorostenci hráli v sobotu a v úterý dva domácí zápasy se soupeři, s nimiž chtěli naplno bodovat, ale povedlo se jim to bohužel jen v jednom případě. V Regionální lize dorostu nám tak patří páté místo s bilancí šesti výher a pěti porážek. Zítra navíc míříme na led lídra soutěže do Havířova, který je v laufu a ještě neztratil ani bod.

HC F-M – HC Uherské Hradiště 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

„V zápase jsme byli lepší a po gólu z přesilovky za stavu 2:1 jsme měli další vyložené šance, jenže hosté po chybě v obraně vyrovnali na 2:2 a pak si hned za dvě minuty slabší chvilku vybral i gólman a šli do vedení. Tak jsme gólmana vystřídali, ale moc jsme mu nepomohli a ten hned za sedmnáct sekund dostal další gól. Jinak i když jsme celý zápas víceméně tlačili, výsledek tomu neodpovídal, a tak jsme stáhli sestavu. V poslední třetině to bylo téměř na jednu bránu, ale dali jsme jen jeden gól. Z mnoha šancí se ujala jen jedna, jejich brankář jim zachytal nadprůměrně. I v power play jsme jej mohli překonat, ale nenaložili jsme s tou šancí dobře. Spolu s tím nedůrazem v obraně to tak na body nestačilo,“ hodnotil zápas trenér Michal Bobok.

Bodovali: Quitt 0+2, Káňa 1+0, Socha 1+0, Zhuk 1+0, Pšenica 0+1.

HC F-M – HC Vlci Český Těšín 8:6 (3:1, 3:1, 2:4)

I v druhém domácím zápase jsme se dostali do vedení – vedli jsme 3:1, a když se soupeř dotáhl, zase jsme odskočili díky čistému hattricku Quitta, kterému na něj stačilo pouhých osm minut. Ve třetí třetině byla na góly bohatá 44. minuta, v níž dal soupeř dva góly, ale naštěstí jsme i my dokázali odpovědět. Ani stav 8:4 však neznamenal rozptýlení obav o výsledek, soupeř snížil znovu na rozdíl dvou branek a měl ještě šest minut na případné další drama.

„Konečně jsme trochu lépe stříleli, ale na druhou stranu tento soupeř by nám neměl dát šest gólů. Nálada po Uherském Hradišti nebyla nejlepší, i tentokrát jsme si to zbytečně komplikovali. Měli jsme dát ještě více gólů a užít si takový ten zápas pro lepší pohodu, ale zbytečně jsme vraceli soupeře do hry. Ten stáhl sestavu a pořád byl nahecovaný, takže to bylo trápení až do konce. Teď jedeme do Havířova, kde to bude hodně těžké. Každopádně kluci musí hrát mnohem organizovaněji,“ nabádá trenér Bobok.

Bodovali: Quitt 3+0, Zhuk 3+0, Káňa 1+2, Pšenica 0+2, Urbačka 1+0, Knopp 0+1, Chýlek 0+1, Bongilaj 0+1, Mitura 0+1.