Výhru nad Kolínem řídili dva Rosťové
Rysi si v letošní sezoně připsali první tříbodovou radost ze stadionu soupeře. Ve středečním kole porazili kolínské kozly 3:0, když dva góly vstřelil Rostislav Marosz, vítězství pak pečetil povedenou ranou Rostislav Martynek. Brankář Vojta Mokry si připsal na své konto svůj první shout out v letošní sezoně.
21.kolo, středa 15.11.2023, ZS Kolín
0:3
0:2, 0:1, 0:0
SC Marimex Kolín

Soukup - Gaspar, Pinkas, J. Šedivý, Piegl, Š. Němec, Hampl, Naar - Pilař, Koukal, Pajer - Síla, P. Moravec, Ouřada - Dlouhý, Skořepa, K. Lang - Vrhel, D. Šedivý, Z. Král. Trenér: Jan Šťastný.

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Hotěk, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Geidl, Šuhaj, Š. Macháček - Ramik, R. Veselý, Z. Sedlák. Trenér: Martin Hrnčár.

4. Marosz (Martynek), 9. Marosz (Ramik, Haman), 31. Martynek (Š. Havránek, Doktor)
Vyloučení: 3:3
Využití: 0:0
Střely na branku: 27:25 (11:13, 12:8, 4:4)
Zblokované střely: 4:4
Vhazování: 26:32
Rozhodčí: Wagner, Zeliska - Juránek, Dědek
Diváci: 921

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Dnešní utkání se pro nás hodnotí těžce. Podali jsme nejhorší výkon v sezoně, v utkání se v podstatě neexistovali. Zápas samozřejmě ovlivnila díra v ledu, ale už od začátku jsme to nebyli my. A poté úpravě a pauze jsme si řekli, že takhle nemůžeme hrát, ale hned jsme dostali góla. Celý zápas jsme byli horší a tahali jsme za kratší konec. Teď nevíme čím to bylo, poslední zápasy z naší strany byly odmakané, ale dnes jsme to prostě nebyli my. Takový výkon se už nemůže opakovat a v sobotu všechno musí být z naší strany jinak. Děkujeme fanouškům, že s námi vydrželi dnes až do konce. Hokej bohužel přináší i takovéto zápasy.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Tak na to, že jsme čekali skoro hodinu kvůli problémům s ledem, čtyři hodiny jsme byli v autobuse, jsme ten zápas zvládli velmi dobře. Po delší době šel do brány Vojta Mokry, podal velmi dobrý výkon, tým podržel. Měli jsme dobrý vstup do utkání, konečně jsme dali dva góly. Potom přidali třetí. Pak jsme se snažili zápas kontrolovat a hrát na brejky. Hráli jsme zodpovědně, sice nám nevyšly přesilovky, ale dobře jsme zahráli oslabení. Jsme spokojeni s výsledkem.

V Kolíně začalo utkání s malými technickými problémy. Ke konci 3. minuty totiž při zakončení domácího útočníka došlo k vychýlení Mokreho branky a na led museli nastoupit ledaři. Po krátké úpravě se rozhodčí s kapitány obou celků dohodli na třicetiminutovém přerušení zápasu, po kterém duel 21. kola opět pokračoval.

A pauza více prospěla rysům. V první vážnější situaci ještě Doktor neuspěl, akce hostů však pokračovala a Rostislav Marosz dokázal v čase 03:45 přeci jen nadvakrát propasírovat puk za Soukupova záda - 0:1. Ke konci 7. minuty to byl znovu Marosz, který byl v té chvíli pro kolínského gólmana velkou hrozbou, tentokráte byl brankář domácích úspěšnější. O dvě minuty později už však třinecký rodák pálil znovu ostrými. Po spolupráci Hamana s Ramikem se Rostislav Marosz ocitl za domácí obranou a svůj únik zakončil střelou mezi Soukupovy betony - 0:2. Pět minut před první přestávkou mohlo být s kolínským týmem ještě hůře. V situaci dva na jednoho vybídl Marosz k zakončení Geidla, tomu však gólovou radost zkazil pravým betonem domácí brankář.

Prostřední část zápasu toho divákům dlouho nic zajímavého nenabízela. Až na konci 31. minuty znovu pálili ostrými hosté. Havránek zavezl puk do útočného pásma kozlů a po jeho přihrávce pálil z mezikruží přesně k levé tyči Rostislav Martynek - 0:3. Ten se tak trefil poprvé od svého návratu do frýdecko-místecké kabiny. Více branek už druhá třetina skoro tisícovce diváků v kolínské hale nenabídla.

GÓL ROSTISLAVA MARTYNKA

Na úvod třetí dvacetiminutovky nabídli kozli hostům dvě přesilové hry v krátkém sledu, rysi z nich dokázali vytěžit pouze samostatný únik Geidla, který však domácího gólmana nepřekonal. Ve 48. minutě mohlo být po akci Doktora a zakončujícího Marosze rozhodnuto, autor dvou dnešních gólů ale minul kolínskou bránu.

Výhrou se hokejisté Frýdku-Místku přiblížili v tabulce týmům, které mají rysi před sebou. Na pražskou Slavii nyní ztrácíme pouhé tři body, na nováčka ze Znojma pak body čtyři.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Také dnes najdeme v našem celku zápasové jubilanty. Největší poctu si zaslouží útočník Rosťa Martynek, který v Kolíně odehrál svůj 180tý prvoligový zápas ve frýdecko-místeckém týmu. 80té utkání má za sebou také Štěpán Macháček. Již po 20té nastoupil za rysy obránce Patrik Urbanec. Klukům blahopřejeme!

* Útočník Rostislav Martynek, který se do týmu rysů vrátil po předlouhých 617 dnech, překonal v Kolíně bodovou hranici 140 kanadských bodů za Frýdek-Místek v první lize. Jeho bilance je nyní (52 branek a 89 asistencí).

* Gólman kozlů Jakub Soukup držel proti rysům v letošní sezoně čisté konto předlouhých 64 minut, než jej dokázal překonat Rosťa Marosz.

* Na tříbodovou radost ze stadionu soupeře jsme čekali 284 dnů. Naposledy jsme totiž naplno bodovali 4. února 2023, kdy jsme vyhráli v Přerově 3:1.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Věřme, že prodloužený víkend bude hokejové návštěvě přát. Už v sobotu 18. listopadu totiž do frýdecko-místecké haly Polárka zavítají hokejisté z Horácka. Od 17.00 hodin se totiž v rámci rodinného utkání postavíme hráčům z Třebíče. Na toto střetnutí už je možné si zakoupit vstupenky v předstihu, a to díky portálu Enigoo (odkaz ZDE).