Páťáci mají za sebou přestřelky, porazili Třinec
Mládežnický hokej
Páťáci zatím posbírali v Lize mladších žáků sedm výher a dvě porážky. O víkendu absolvovali hned dva zápasy s extraligovými kluby a byly z toho pořádné přestřelky. Z jedné vyšli vítězně po obratu v poslední třetině, ve druhé pro změnu v závěrečném dějství otočil výsledek soupeř.

HC F-M – HC Oceláři Třinec 8:7 (2:1, 0:3, 6:3)

Zápas s Třincem označil trenér 5. třídy Jaroslav Fleischmann za zatím nejnáročnější v dosavadním průběhu soutěže, pokud nebere v potaz souboj se staršími hráči týmu Orlové.

Vyrovnané utkání s řadou krásných akcí a branek jeho svěřenci rozhodli ve svůj prospěch až v samém závěru utkání, když do té doby pravidelně střídali tři útoky. „Díky tomu jsme dostávali i zbytečné branky, které byly hlavně z důvodu špatného střídání některých hráčů prvních dvou útoků, kdy si neúměrně protahovali pobyt na ledě, čímž se na náš slabší třetí útok dostávala nejlepší první lajna soupeře. I přesto dostali od prvního útoku soupeře jen dvě branky a první dva útoky hrály na své skóre vyrovnaně,“ přiblížil trenér, který se snaží klukům vštípit, že při kratším, ale intenzívnějším pobytu na ledě jsou odpočatější, a tím i výkonnější, a mají i víc energie na vstřelení branek. Navíc to, že nastupují proti stejně silným hráčům soupeře, zaručí vyrovnanou hru.

„Nicméně jsme bojovali až do konce a při stavu, kdy jsme prohrávali o tři branky, tak v posledních pěti minutách při střídání jen našich dvou silnějších útoků jsme čtyřmi brankami zápas otočili a uhráli cenné vítězství,“ těšilo trenéra a všechny naše fanoušky, kteří sváděli svůj souboj v hledišti s příznivci hostí. Zkrátka derby se vším všudy.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC F-M 9:7 (1:4, 5:3, 3:0)

Také o den později bylo utkání na ledě Vítkovic velmi kvalitní a vyrovnané, se spoustou pěkných akcí a branek. Víc jich nakonec vstřelili domácí, kteří rozhodli ve svůj prospěch lepší koncovkou, výbornou hrou svých obránců a také paradoxně střeleckou aktivitou jednoho „frýdecko-místeckého“ hráče (Alex Číp – 6 gólů – gratulace!), který ještě v této sezóně nastupoval za náš tým a přestoupil do Vítkovic. „Našemu prvnímu útoku se bohužel podařilo přes soupeřovu obranu prosadit jen dvakrát a střelecky se čtyřikrát prosadila jen druhá lajna. Té ovšem dali domácí hráči šest branek, ale to hlavně díky absenci jednoho z nejlepších obránců, který se opět z rodinných důvodů zápasů neúčastnil, a tím se celému týmu rozpadá sehraná obranná hra. My měli v tomto utkání pouze jednu bezchybnou obrannou dvojici a několik hrubých chyb pomohlo soupeři k otočení utkání a k vítězství. Byla také vidět i únava ze sobotního vybojovaného utkání, chyběly síly ke vstřelení většího počtu branek,“ glosoval zápas trenér Fleischmann, který byl ale celkově spokojen s předváděnou týmovou hrou a s výbornými výkony obou brankářů. „Musíme zapracovat ještě na lepší koncovce a obranné hře,“ předsevzal si.