Osmá třída měla úspěšný víkend
Mládežnický hokej
8. třída dva týdny nehrála soutěžní zápas, ale o uplynulém víkendu musela nastoupit hned ke dvěma. Ukázala, že jim hokej chyběl, a ukořistila dvě cenná vítězství, v sobotu na ledě Vítkovic, o den později doma s Havířovem. Osmáci tak po víkendovém dvojzápase patří mezi to nejlepší z Moravskoslezské skupiny Ligy starších žáků, když jsou na třetí příčce se stejným bodovým ziskem jako Vítkovice. Na čele se vyhřívá Třinec a za touto vedoucí trojkou je v zápasově značně neúplné tabulce velká bodová propast.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC F-M 4:6 (3:3, 1:2, 0:1)

V sobotu osmáci přijeli na led Vítkovic a už po pár sekundách hry bylo jasné, že utkání bude mít obrovský náboj. V páté minutě jsme mohli jako první jásat po krásném gólu Kowalczyka. Ovšem poté, co jsme ztratili koncentraci v předbrankovém prostoru, soupeř také proměňoval své šance. První třetina nakonec skočila nerozhodně 3:3.

Do druhé vstoupili lépe hráči Vítkovic, ve dvaadvacáté minutě zvyšovali na 4:3. Trenér Tomáš Snášel reagoval na hru Vítkovických a upravil taktiku. Na naší střídačce stále vládla dobrá nálada, na hráčích byla vidět hladovost po čtrnáctidenní zápasové pauze. Taktická změna byla úspěšná, od poloviny zápasu se utkání začalo lámat. Do konce druhé třetiny se nám podařilo díky Kandrakovi srovnat a odskočit, vstřelil dvě branky. Jak kluci zakončili druhou třetinu, tak začali i tu třetí. Tlakem. A na uklidňujících 4:6 zvyšoval Kaszper.
Hodnocení trenéra Tomáše Snášela: „První třetina byla divoká, dařilo se nám střílet branky. Co nás trápilo, byl nedůraz v našem obraném pásmu, nebyli jsme schopni čistit předbrankový prostor a v podstatě jsme ty první tři góly soupeři darovali. V druhé třetině jsme zjednodušili a upravili hru. Beci neustupovali ze soubojů, více podporovali útok a útok plnil, co se po nich vyžadovalo. Okamžitě to bylo vidět. Navíc kluci se semkli a konečně se hrálo podle naších představ, celá pětka útočí a celá pětka brání. Přehrávali jsme soupeře. Musím také pochválit Kovaříka v bráně, pro něj to bylo vypjaté utkání s těžkými zákroky. Vítkovice mají velice kvalitní kádr, tak jsem opravu rád, že jsme utkání zvládli otočit a dovedli ho do vítězného konce. Výhra je velice cenná. Pro diváky muselo být utkání zajímavé, bylo plné zvratů, změn ve vedení a gólově nebylo chudé.“
Bodovali: Kowalczyk 1+3, Kaszper 2+0, Kandrak 3+0, Varadi 0+2, Bajtek 0+1, Grygar 0+2.

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Druhý víkendový den čekal osmáky v Polárce zápas proti Havířovu. Vstup do utkání nebyl špatný, ale nedal se srovnat s aktivitou ve „Vítkách“. První třetinu se hrálo převážně v obranném pásmu Havířova, ale své šance jsme nebyli schopni proměňovat, gólman hostů David Barabosz nás docela dost trápil, nebo když už jsme překonali gólmana, tak břevno orazítkoval Bajtek.

Až do poloviny utkání se hrálo 0:0. V třicáté druhé minutě si Bajtek s Kaszperem na vrcholu kruhů rychle vyměnili přihrávky a druhý jmenovaný dával do prázdné brány. Za pět minut zvyšoval Kowalczyk na 2:0. Když už si tým myslel, že duhou třetinu uhraje s nulou, Havířov 22 sekund před koncem vstřelil kontaktní gól na 2:1. O přestávce trenér v šatně vedl dlouhý monolog, nabádal k uklidnění a opět došlo ke změně v útočném systému. Do třetí třetiny na led naskočilo úplně „jiné mužstvo“, odhodlané nechat na ledě vše. Poslední dvacetiminutovka utekla jako voda. Převážně se hrálo v našem útočném pásmu. Z pravého kruhu střílel nekompromisně mezi hlavu a lapačku Bača, poté se dvakrát prosadil Gola z předbrankového prostoru a poslední hřebíčky zabili Kaszper s Kowalczykem. Konečné vítězné skóre nakonec vyznělo zcela jasně – 7:2.
„Dvě třetiny byly velice upracované, nedařilo se nám proměňovat šance. V obraném pásmu to nebylo špatné. Ve srovnání se sobotou jsme byli pomalí v útoku, chyběla přímočarost. Toho samozřejmě využíval soupeř. Před poslední třetinou bylo třeba kluky uklidnit, změnit způsob hry. Nedařilo se první, druhé lajně, tak to musela na sebe vzít třetí – chodit před bránu, kde to bolí. Chtěl jsem, aby dodržovali to, co si řekneme. To se nám přesně podařilo a třetí třetina byla naprosto jasnou záležitostí. Bránu hájil Dorotík, moc střel na něho neprošlo, bylo to těžké utkání na koncentraci. Musím říct, že hráči Havířova byli ve svém obranném a středním pásmu velice urputní a také odvedli dobrou práci,“ vyjádřil respekt i k výkonu soupeře hlavní trenér Tomáš Snášel.
Bodovali: Kaszper: 2+0, 2+0, Bača 1+1, Gola 2+0, Bajtek 0+1, Kandrak 0+1, Grygar 0+1, Cvek 0+1, Strache 0+1, Varadi 0+1.

Střely na branku: 54:21.