Šesťáci si proti Havířovu spravili chuť
Mládežnický hokej
6. třída schytala v sobotu debakl na ledě Vítkovic 0:9, ale v neděli si na domácím ledě spravila chuť s Havířovem po výsledku 7:1. Nicméně ambicí týmu je více než jasná výhra nad posledním týmem Ligy mladších žáků, který zůstává i po deseti kolech bez bodu, což dal jasně najevo i trenér Jaroslav Fleischmann v pozápasovém hodnocení.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC F-M 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Jednoznačný výsledek pro domácí podle trenérů neodráží úplně dění na ledě, když hra byla po celou první třetinu nahoru-dolů a jen se náš výběr nedokázal gólově prosadit a prohrál ji o dva góly. Také ve druhé třetině byly opět šance na obou stranách, ale naši střelci ztroskotávali na soupeřově gólmanovi, a naopak domácí proměnili tři šance. Při skóre o pět branek už padla na hráče deka a soupeř přidal v poslední třetině ještě čtyři branky. „Ponaučení z tohoto výprasku je, že na trénincích přitvrdíme na každého hráče při střelbě a zakončení a taktéž budeme přísnější v přístupu k našim strážcům branky a přestaneme je neustále omlouvat, že vlastně oni za to nemůžou, když nedokážou chytit i jednoduché střely a neudělají něco navíc, aby svůj tým podrželi! Vše je to o přístupu k jednotlivým cvičením na trénincích, kdy hráčům je jedno, že několikrát za sebou netrefí ani bránu, a naopak brankářům, že dostávají laciné branky. Tento laxní přístup a nezodpovědnost se přenášejí do výkonu v zápasech,“ nebral si servítky trenér Fleischmann, který na druhou stranu upozornil, že Frýdek-Místek hraje s vlastními odchovanci, kdy se snaží pravidelně střídat tři útoky, i když ten třetí momentálně nemá takovou výkonnost, kdežto soupeř hrál pouze s dvanácti výběrovými hráči a už v této kategorii doplněný nejlepšími z okolních klubů.

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

V neděli šesťáci doma přivítali slabšího soupeře, a tak vývoj zápasu směřoval od začátku k jednoznačné výhře, čímž si tým spravil chuť po sobotní ostudné porážce. „Je třeba to brát jako povinnost v těchto zápasech zvítězit, zůstat při zemi a pracovat na zlepšení individuální hry, které se ukáže v zápasech s konkurenčně silnějšími soupeři,“ nepřeceňoval nedělní výhru trenér Fleischmann.

Bodovali: Carbol 3+0, Horák 2+1, Roskot 1+2, Muroň 0+2, Nohel 1+0, Kožešník 0+1.