Na Jestřáby jsme nevyzráli, bojujeme dál
Po první reprezentační přestávce v letošní sezoně se šlo znovu na prvoligový hokej. Rysi se po devíti dnech opět představili domácím fanouškům, když jsme se stali hostiteli prostějovských Jestřábů.
20.kolo, pondělí 13.11.2023, Hala Polárka
0:2
0:1, 0:0, 0:1

Švančara - Urbanec, Haman, D. Kowalczyk, Výtisk, Hrachovský, Homola - Hotěk, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Ramik - Martynek, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

LHK Jestřábi Prostějov

Štipčák - Hanousek, Krejčí, Pěnčík, Poledna, Forman - J. Veselý, Hašek, Illéš - V. Burian, Ostřížek, Z. Doležal - Slanina, Fronk, Pitule - Maruna, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Martin Janeček.

19. Fronk (Ostřížek), 59. Burian (Hanousek, Slanina)
Vyloučení: 1:0
Využití: 0:1
Střely na branku: 26:36 (3:12, 14:13, 9:11)
Zblokované střely: 11:10
Vhazování: 26:26
Rozhodčí: Kostourek, Rapák - Zídek, Polák
Diváci: 706

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): O zápase rozhodla první třetina, kdy byl poměr střel 3 ku 12 pro soupeře. Z naší strany slabá aktivita směrem do brány, takměř žádná střela. Byly tam krátké příhrávky, stále hledáme lépe postaveného hráče. Rozhodl fakt, že jsme prostě neskórovali. To, že nastřelíme nějaké tyče, tak to se nepočítá. Počítají se pouze a jen branky, a ty my dnes nevstřelili. Soupeř naopak dva góly dal, proto vyhrál.

Martin Janeček (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Tak samozřejmě to byl těžký zápas, kdy my jsme byli v takové nelehké situaci a trošku pod tlakem. Proběhly v týmu nějaké změny, což v podstatě zažil i Frýdek-Místek. My jsme potřebovali udělat takový výkon, abychom jednak vyhráli a druhak mohli zvednout hlavy. O to se teď budeme snažit a určitě budeme chtít navázat na ten dnešní výkon. Viděl jsem dnes mužstvo, které stále dělá správné věci směrem k vítězství, ačkoliv byl soupeř stále nebezpečný a hrál výborně. Myslím si, že jsme se snažili je stále k ničemu nepustit a být pro ně nebezpeční. To se dle mne povedlo a vyhráli jsme dva nula.

Svižné utkání přineslo první vážnější šanci až v 9. minutě, kdy ujela dvojice domácí forvardů Sedlák s Martynkem a prvně jmenový pálil do gólmana Štipčáka. Hosté si svou největší příležitost připravili o tři minuty později, ani Hašek nebyl úspěšný. V 15. minutě se po Krejčího odražené ráně dostal k zakončení Maruna, gólman Švančara se překvapit nenechal. Na druhé straně prováhal dobrou příležitost ke střele náš nejlepší střelec Jakub Doktor, kteří při střele podklouzl. Skóre utkání se měnilo až při početní výhodě hostujícího celku. V čase 18:12, kdy do konce oslabení zbývalo pouhých šest vteřin, zavezl Ostřížek kotouč do útočného pásma a Jiří Fronk trefil přesně volné místečko nad levým ramenem gólmana Švančary - 0:1.

Druhá dvacetiminutovka gólovou situaci nepřinesla, každopádně domácí celek se čtrnácti střelami vylepšil svou zápasovou statistiku. Po úvodním tlaku Jestřábů přišly šance i na druhé straně. Dvakrát nebezpečně pálil i jednačtyřicetiletý útočník Rostislav Martynek (na snímku dole), který před dnešním duelem posílil náš celek. Do třetí části utkání rysi doslova vletěli a po Svačinově přihrávce se z otočky snažil o zakončení Haas. Jeho přízemní rána se odrazila od levé tyče prostějovské brány. Svěřenci hostujícího trenéra Martina Janečka, který ještě před pár týdny stál na druhé straně střídaček, svůj hubený náskok pilně bránili. Pro domácí celek nebylo snadné dobývat prostějovskou tvrz. Rysi si v tomto střetnutí vybrali i kus smůly, když v 58. minutě pálil po Svačinově přihrávce Haas znovu do tyče. Hned vzápětí se domácí střídačka rozhodla pro hru bez brankáře, kterou jsme však nezvládli. Výhru hostů pečetil v čase 58:56 střelou do prázdné brány Vilém Burian - 0:2.

* Po dnešním utkání máme opět pár zápasových jubilantů. Tak například útočník Michal Hotěk odehrál proti Jestřábům svůj 70tý prvoligový zápas v našem drese, pro jeho útočného parťáka Jakuba Doktora to byl naopak jeho 50tý duel s rysem na prsou. Zadák Jan Výtisk vedl frýdecko-místecký celek jako kapitán již po 20té. Všem klukům gratulujeme!!

* Na lavičce soupeře se objevil trenér Martin Janeček, který naposledy vedl v první líze právě frýdecko-místecký celek. Po utkání jsme se jej zeptali, zda-li si při vstupu do haly Polárka nespletl vstup do kabiny. "Já musím říct, že jsme se rozešli v dobrém a se vztyčenými hlavami. Každý ten klub a i my osobně, už máme ten svůj osobní příběh. Já jsem se ale do Frýdku samozřejmě moc těšil, jelikož jsem tu prožil krásné chvíle, zažil jsem tu spoustu parádních lidí. I přesto to byl dnes soupeř, takže jsem se snažil pouze soustředit na náš výkon a naše hráče. Každopádně rysy budu nadále sledovat, ať už z pozice, že se jedná o našeho soupeře, tak i kvůli tomu, že jim přeji, aby se co nejrychleji zvedli z posledního místa. Co mě určitě potěšilo, tak je domácí kotel. Těhle chvílí zažije člověk velice málo, ale našel jsem si chvilku, kdy jsem na jejich gesto reagoval. Moc zdejšímu kotli děkuji a přeji domácím, ať se nevzdají, jelikož hrají parádně, aby tu svou společnou cestu zvládli," řekl momentální kouč Jestřábů.

* Jestřábi nám dnes nedovolili ani jednu přesilovou hru. Co na tento fakt řekl po utkání domácí trenér Martin Hrnčár? "Když si vezmu, že v dnešním utkání byla pouze jediná přesilová hra, a to ještě při našem chybném střídání a navíc my v ní inkasovali rozhodující branku, tak se ten zápas měl rozhodnout v situaci pěti proti pěti. Bohužel nemůžeme hrát nějakých čtyřicet, či třicet minut. Tam musí být dobrý výkon po celé střetnutí, což nám pořád chybí," sdělil kouč rysů.

Po reprezentační pauze se nám prvoligový kolotoč znovu rozjel na plné obrátky, kdy rysi v tomto týdnu odehrají ještě další dvě utkání. To nejbližší na nás čeká již ve středu 15. listopadu, kdy pocestujeme do dalekého Kolína. Duel s domácími kozly začne v 18.00 hodin. No a v sobotu se půjde na hokej znovu do frýdecko-místecké haly Polárka. V rámci rodinnného utkání budeme hostit hokejisty z Třebíče. Tento zápas začne v 17.00 hodin a fanoušci si na něj mohou zakoupit vstupenky v předstihu, díky portálu Enigoo (ZDE).