Christov: Všechny nás to mrzí, hlavně kvůli lidem
Rozhovory
Zklamaným hlasem odpovídal po utkání kapitán rysů Vít Christov na otázky našeho redaktora. Není divu, rysi v domácím prostředí prohráli osm z devíti dosud odehraných střetnutí.

Vítku, zažil jsi už ve své kariéře takhle dlouhé domácí trápení?

Já nevím, ale docela těžká sezona byla vloni v Českých Budějovicích. Nevím ani, kolik jsme tam těch domácích zápasů v řadě nevyhráli. Už si to moc nepamatuji. Je to ale strašně frustrující, především vůči našim fanouškům. Vždyť ten hokej chcete vždy hrát právě kvůli lidem, aby je to bavilo a přišli na stadion v co největším počtu. Strašně nás to všechny štve, že nám to vůbec nejde. Pořád ale hledáme důvody, čím to může být. Pořád ale věříme, že se to třeba už zítra zlomí. Musíme s Litoměřicemi zabrat a ty body získat.

Co k dnešnímu utkání? V čem byl vrchlabský Stadion lepší?

Neměli jsme moc dobrý vstup do utkání, kdy jsme si mohli pomoci nějakou tou přesilovkou. Pak tam byl vlastně faul a hráli jsme jen čtyři na tři. Je to ale pořád stejné, děláme individuální chyby, takže musíme každý začít u sebe a dívat se, kdo co může prostě zlepšit a zjednodušit, když to týmově nejde.

Už v neděli nás čeká další těžké utkání s Litoměřicemi, kterým se daří. Bude těžké v sobě najít tu vnitřní sílu a pokusit se to prokletí domácích nevydařených utkání zlomit?

Já věřím, že určitě, že tohle můžeme zvládnout. Musíme jít do zápasu naplno a hlavně si věřit.

Předpokládám, že sis svůj návrat domů sportovně asi představoval zcela jinak?

Nebudu lhát, samozřejmě, že ano. Každý v tom týmu chce hrát a vyhrávat. Tím pak být v tabulce co nejvýš. Jak jsem už řekl, strašně nás to všechny v kabině štve, hlavně kvůli lidem. Věřím, že se to všechno zítra zlomí.

Kdo z hráčů si v takových chvílích bere hlavní slovo v kabině?

Jsou to hlavně ti zkušení a těch tam máme hodně. Teď jsou samozřejmě někteří v Třinci, ale máme tu teď třeba Šlahyho (Jakuba Šlahaře), prostě hráče, kteří hráli hokej na nejvyšší úrovni. V kabině se snažíme tak nějak všichni ten tým pospojovat. Kdo co má, tak si pak k tomu i něco říct. Ale hlavně to pak stejně musíme předvést na tom ledě. Nestačí si to jen říct v šatně, musí to být i na tom ledě. A od toho se to všechno odvíjí.

Snímky: Markéta Křížová a Jan Velčovský