Zbořil: Když nevyhrajeme v Kadani, bude to už průšvih
Rozhovory
Na svém kontě měl před nedělním duelem obránce Mikuláš Zbořil šest asistencí, v neděli se přerovský odchovanec poprvé prosadil v rysím drese i střelecky. K výhře nad Kolínem jeho gól ale nakonec nepomohl.

V neděli jste odehráli páté utkání doma a byla z toho pátá porážka v řadě. Kde jsi viděl hlavní příčiny nezdaru?

Asi v tom, že si nedokážeme pohlídat tak slibně rozjetý zápas, i když z naší strany ta hra nebyla klasicky úplně optimální. Když už ale vedete dva nula a zbývá vám deset minut do konce, tak bychom to už měli zvládnout. Pak utkání rozhodují takový drobný chyby co uděláme, dostaneme gól v přesilovce, pak se jim to tam poodráží před bránu a na nájezdy jsme podle mně ještě letos nevyhráli, a to ani v přípravě. Je to jakoby ohraná kapitola.

Přitom by se dalo říct, že střepy přinášejí štěstí, když jste rozbili před zápasem plexisklo za brankou...

Jo, byla to taková nestandardní situace, my jsme se s tím ale poprali. Upravili jsme nějak to rozbruslení, uklidilo se to a docela jsme se zahřáli. Možná to na štěstí vypadalo, ale pořád nám chybělo k tomu těch deset minut.

Co k tvé brance? Byla to taková tvá klasická střela od modré, kterou umíš. Viděl jsi, že kluci z lajny brankáři Kolína cloní?

Viděl jsem, že se tam dobře Komi (Komorski, pozn. red.) tlačí do brány. Nechtěl jsem střílet někam nahoru, protože většinou pak trefím hráče. Tak jsem to zkoušel po ledě, kdyby chtěl Komi ještě puk třeba tečovat. Nakonec to tam prošlo.

Věřili jste za příznivého stavu 2:0, že by se utkání dalo zvládnout a vy jej dotáhli do vítězného konce?

Určitě jsme věřili. Každý z nás už má v sobě tu víru, že chce vždy vyhrát a zvláště v naší pozici, kdy se nám doma nedaří. Té snahy je tam pak o to víc. Možná i proto pak nastane taková ta křeč a my dostaneme dva góly. Těžko říct, to už se blbě hodnotí.

Co k prodloužení a nájezdům?

V prodloužení jsem ujel, byl jsem sice docela posekaný, ale zkusil jsem ještě zakončit, nevyšlo to. Ale v prodloužení jsme byli jasně lepší, tam jsme mohli klidně dát tři nebo čtyři branky, když to takhle řeknu. Ty tutovky byly, oni neměli vůbec nic. Pak se to klasicky natáhlo do nájezdů a tam jsme to zase pokazili.

Teď tým čeká delší pauza, jelikož k dalšímu utkání nastoupíte až v sobotu v Kadani. Je to pro vás dobře, nebo byste raději hráli znovu v týdnu?

Těžko říct, každému vyhovuje něco jiného. Mně osobně nevadí, když bude jeden nebo dva dny volna. Asi spíš ten den. Takže já si zajdu se psem a přítelkyní někam na procházku do přírody a pak dobře potrénujeme. V Kadani už prostě musíme vyhrát, kdyby ne, tak by to byl teda velký průser.

V týdnu jak jsme zmínili mají rysi volno, ale partnerský Třinec čeká odveta v Lize mistrů s bratislavským Slovanem. Máš v hlavě myšlenku, že bys k tomuto zápasu mohl být eventuálně povolán?

Asi ne, podle mně tam pojedou ti stejní hráči, co hráli s nimi doma. Já si tady potrénuji a pak se odpoledne podívám na onlajny nebo někde. Nějak se k tomu neupínám.

Kolínu jsi vstřelil první gól za Frýdek-Místek. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?

Myslím si, že mě nic nemine. V přípravě mi to tam docela padalo, teď jsem tu byl v těch prvních kolech nějaký hluchý (smích). Jsem ale určitě rád, že to tam konečně spadlo, tak doufám, že to tak půjde dál. Pokladník si mě určitě najde.