Chance liga se rozjíždí, prvním soupeřem budou přerovští Zubři
Novinky
Pokud vše klapne, měla by se už tuto sobotu rozjet druhá nejvyšší soutěž v republice - Chance liga. Rysi by měli na domácím ledě přivítat hokejisty Přerova.

Poslední zápas jsme odehráli naposledy v sobotu 10. října. Teď to vypadá, že by se Chance liga přeci jen mohla po koronavirové pauze znovu rozehrát. Záměrně píšeme, že by se mohla rozehrát. Co tedy chybí ke stoprocentní jistotě? Jednak je to oficiální souhlas ministerstva zdravotnictví, tzv. výjimka pro profesionální soutěže, která umožní klubům soutěž rozehrát. Další povinností klubů Chance ligy je zajistit k 21. listopadu testování hráčů a členů realizačního týmu metodou RT-PCR tak, aby test nebyl proveden dříve než 48 hodin před začátkem utkání a současně tak, aby výsledky testů byly známy před konáním zápasu. Dle webu www.hc-vsetin.cz je dále v jednání využití tzv. antigenních testů pro následující kola.

Jak jsme již v jednom z předešlých článků uvedli, utkání se budou ještě nějaký ten čas hrát bezu přístupu diváků do ochozů. Dle systému pro uvolňování (PES) plyne, že diváci budou moci do vnitřních prostorů stadionu až ve chvíli, kdy riziko nákazy klesne na druhý nebo první stupeň. I tak by to ale neznamenalo mít plnou halu. Ve druhém stupni by se povolení týkalo 250 diváků (pokud budou dva sektory), v prvním stupni pak 500 (znovu při rozdělení do dvou sektorů). Držitelé permanentek budou mít dle dohody s HokejkaTV zdarma živé video přenosy. Bližší informace naleznou naši fanoušci na tomto odkaze ZDE.

Soutěž bychom měli tedy rozehrát v sobotu 21. listopadu na domácím ledě haly Polárka, kde od 17 hodin budeme hostit přerovské Zubry. Při pohledu na rozpis utkání vyplývá, že svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara odehrají do konce letošního roku 6 domácích utkání, třikrát pak vycestují na led svých soupeřů (a to do Vsetína, Poruby a Kolína).

ROZPIS ZBYLÝCH UTKÁNÍ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI


Termíny zápasů se mohou ještě po dohodě klubů změnit.