Týden Hokeje v listopadu proběhne ONLINE
Mládežnický hokej
Oblíbenou sportovní akci TÝDEN HOKEJE čeká v listopadu zásadní změna či novinka! Epidemiologická situace, která zastavila veškerý mládežnický sport v celé republice, si vyžádala přesun akce, a to ze sportovních arén a hal na web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej.

Ledová plocha tak v posledním listopadovém týdnu (23. – 29. 2020) zůstane zcela osiřelá. Republiková akce se přesune ze sportovišť k webu a sociální sítí celého projektu. Každý den od pondělí až do soboty budou vybraní experti (Václav Petráš, Marie Skalská, Andrej Šustr, Oldřich Kališ, Filip Pešán a Miroslav Budoš) zabývat jednotlivým tématem, který je spojený s aspekty, které se týkají mládežnického hokeje. Závěrečný den akce, kterým je neděle, bude patřit všem expertům, a to v rámci online webináře Pojď hrát hokej. Odpovídat budou na všechny otázky týkající se jimi představeného tématu.

Proč online
Český svaz ledního hokeje se rozhodl, že i v situaci, kdy není možné setkávat se na ledě, nabídne zájemcům o hokej i aktivním hokejistům, ale především jejich rodičům týdenní vzdělávací program. Ten má pomoci v šíření důležitých myšlenek, rad týkajících se sportování dětí a mládeže. Manažer projektu Pojď hrát hokej Pavel Landa dodal: “ Věřím, že rodiče mladých hokejistů se dozví zajímavé informace i s ohledem na složitou dobou, kterou teď všichni procházíme.“

Další Týden hokeje, by se měl, konat, doufejme již za normálních podmínek a přímo na jednotlivých zimních stadionech, v příští sezoně. Zájemci o lední hokej ale nemusí smutnit. Na webu www.pojdhrathokej.cz si již teď můžou najít svůj nejbližší klub a po uvolnění vládních opatření vyrazit na některou z náborových akcí klubu.

Témata online Týdne hokeje a jajich garanti

  • Pondělí 23.11.: Vývoj psychiky mladého sportovce (Václav Petráš - sportovní psycholog)
  • Úterý 24.11.: Stravování mladých sportovců (Marie Skalská - lektorka Pro Fit Institutu)
  • Středa 25.11.: Hokej a škola (Andrej Šustr - obránce Kunlun Red Star)
  • Čtvrtek 26.11.: Hokejový trénink doma (Oldřich Kališ - regionální trenér Českého hokeje)
  • Pátek 27.11.: Systém výchovy v Českém hokeji (Filip Pešán - šéftrenér Českého hokeje)
  • Sobota 28.11.: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru (Miroslav Budoš - předseda lékařské komise Českého hokeje)
  • Neděle 29.11.: Webinář Pojď hrát hokej (všichni výše uvedení)