Benjamin Kolder pěti body řídil výhru proti Orlové
Mládežnický hokej
Benjamin Kolder byl v utkání s Orlovou klíčovým hráčem, který své šance dokázal přetavit v čtyři branky. Celkově zaznamenal pět kanadských bodů.

Bene, shodneme se, že dnešní utkání se ti určitě podařilo. Do kanadského bodování jsi si připsal 5 bodů (4+1). Povedlo se ti někdy něco podobného?

Myslím, že takové gólové hody se mi nepovedly velmi dlouho, ale když se nad tím zamyslím, tak čtyři góly jsem určitě vstřelil někdy v mládežnických kategoriích nebo v dorostu. Ale řekl bych, že hokej v 7. třídě, a to, jak hrajeme teď se už nedá srovnávat.

Všechny góly jsi vstřelil při hře v pěti na obou stranách, ale útok, z kterého padla sedmá branka, jsi zakládal v početní výhodě. Jsou pro tebe lepší přesilovky nebo hra se stejným počtem hráčů na ledě?

Rozhodně přesilovky. To řekne snad každý hokejista, na ledě je víc místa, založení nevzniká většinou pod velkým tlakem, jednoduše člověk má na vše více času. V zápase jsme neměli nějaké velké množství přesilovek i proto všechny moje góly padaly při hře 5 na 5.

Lajna Hudeček – Piskoř – Kolder – Konderla – Puzoň se dnes postarala o 8 gólů z desíti. Zdá se, že je dobře poskládána. Co říkáš na své spoluhráče a jak se ti v této lajně hraje?

Tohle složení chvilku trvalo, než vzniklo, protože trenér v přípravných zápasech zkoušel různé kombinace lajn. Nakonec však vznikla tahle, ve které jsem naprosto spokojen a myslím, že je to právě ta rozdílová, která dokáže rozhodovat zápasy. S Piskim jsem hrál už celou minulou sezónu, kdy se nám taky dařilo. S Bobem jsem dříve hrával, ale pak odešel do Havířova, ale po minulé sezóně se zas vrátil a teď nám to skvěle klape, to dokazuje i jeho 5 asistencí, které dával hlavně mně a Piskimu. A obrana je taky skvělá, jak řekl trenér, jedna z nejlepších za poslední roky.

Při pohledu na kanadské bodování v soutěži jsi na 6. místě s devíti body (8+1). Lépe z tvých spoluhráčů je na tom o bod lépe Zdenko Hudeček (4. místo) a o dvě místa hůř než ty Martin Piskoř, který ztrácí na tebe jeden bod. Čekal jsi, že budeš takhle vysoko po čtyřech odehraných kolech?

Rozhodně z toho mám radost, a ještě vetší z toho, že se na tak vysokých místech objevujeme všichni tři. Nemůžu říct, že jsem to čekal, ale v letní přípravě jsem opravdu dřel a pak už jenom doufal, jestli se dostaví výsledky. Tady jsou.

Když se podíváme na aktuální tabulku po odehraném sobotním utkání, tak první místo patří Frýdku-Místku, který se v čele soutěže střídá s Opavou, která v případě vítězství v zápase 4. kola povede soutěž o jeden bod. Čekal jsi, že soutěž povede a jaký mají junioři v letošní sezoně cíl?

Je fajn, že jsme na nejvyšší příčce v tabulce, ale je to teprve začátek a musíme v tom pokračovat, ať tam zůstaneme a porveme se o postup, který je náš cíl. O tom souboji s Opavou vím, hráli jsme s nimi druhý a zápas a prohráli po nájezdech. To je ten jeden bod, který nám bude případně chybět.

Další utkání odehrajete v nedalekém Novém Jičíně (pátek 9. října) a potom se představíte třikrát v řadě na ledě haly Polárka. Všechna utkání se odehrají bez přítomnosti diváků, jak rozhodlo ministerstvo zdravotnictví a vláda ČR. Jaké to bude jak pro tebe, tak pro celý tým hrát před prázdnými ochozy?

Určitě bude poznat, že na tribunách nebude ani noha. Bude to zvláštní pocit, ale já i tým se shodneme, že bude určitě lepší hrát bez diváků než vůbec, viz NHL. To však nemění nic na tom, že se na další zápasy těším stejně, i kdyby se hrálo bez diváků nebo s diváky.