Ztrátu se již rysům dohnat nepodařilo, s Jestřáby padli
Generálka na prvoligovou soutěž dopadla výsledkově lépe pro soupeře z Prostějova. Rysi na vedení soupeře zareagovali v závěrečné části utkání, Hanáci už nám vyrovnání ale nedovolili.
přípr., čtvrtek 5.9.2024, hala Polárka
2:4
0:1, 0:2, 2:1

Petrík - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Hrbas, Výtisk, Andrle, Homola - L. Klimek, Haas, Svačina - Ostřížek, Marosz, Kucsera - Cedzo, Macháček, Ramik - R. Veselý, Pindel, Apolenář. Trenér: Martin Hrnčár.

LHK Jestřábi Prostějov

Kavan - Babka, Zdráhal, Poledna, Klimíček, Krejčí, Šidlík, Studený - J. Veselý, Kindl, Karabáček - Illéš, Honejsek, Pilař - Kučera, Ekrt, Jiránek - Tomeček, Jenčovský, Korčák - Skuhrovec. Trenér: Martin Janeček.

50. Cedzo (Zbořil, Svačina), 52. Ostřížek (Marosz, Haman)
12. Klimíček (Illéš, Honejsek), 23. Kindl (Kučera), 32. Jiránek (J. Veselý, Klimíček), 60. Karabáček (Zdráhal)
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:1
Rozhodčí: Mrkva, Šutara – Konvička, Vojtášek

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Musím říct, že první třetina byla po velmi dlouhé době z naší strany vydařená. Byli jsme aktivnější, soupeře jsme do při zakládání do ničeho nepouštěli. Byla tam aktivita v útočném pásmu i při zakončení. Výborně jsme hráli hlavně ve středním pásmu. Myslím si, že po té první třetině jsme mohli být spokojeni. Pak přišel takový nešvar. Z toho výkonu jsme totiž upustili a Prostějov má natolik zkušený tým, který toho dokázal využít. Začali jsme dělat zbytečné individuální chyby, drželi jsme puky, špatně jsme řešili herní situace a dostávali se tím pod tlak. Samozřejmě toho soupeř využil. Ve třetí části jsme se znovu vrátili nejen těmi vstřelenými góly, ale také i předvedenou hrou. Začali jsme zvládat rozehrávku pod tlakem a přechody do útočného pásma. Dali jsme dvě branky, využili přesilovku, jenže v power play jsme pak inkasovali. Zkusili jsme to, ale jak jsem již řekl, první a třetina byla taková, jakou si já představuji. Možná bych k tomu ještě přidal závěrečných šest minut druhé části. Je to ale stále pořád dokola, hokej se hraje šedesát minut.

Martin Janeček (trenér LHK Jestřábi Prostějov): My jsme přijeli hlavně odehrát výbornou generálku. Co bylo pro nás strašně důležité, tak to byl náš předvedený výkon. Jako bonus si odsud odvážíme vítězství, což je pro nás strašně cenné pro sebevědomí do soutěže. Takže tohle jsou dvě velmi cenné věci. Musím také pochválit domácí, kteří za stavu 0:3 nesložili zbraně a udělali z toho výborný zápas. Pro oba trenéry z dnešního duelu vyplynulo spoustu cenných informací, které nám určitě prospějí do začátku soutěže.

V generálce na Maxa ligu jsme v domácí hale Polárka přivítali prostějovské Jestřáby, se kterými jsme se v letní přípravě už jednou střeli. Bylo to na ledě soupeře, kde jsme domácí tým porazili 3:1.

Do odvetného souboje nastoupili rysi nebojácně, leč první branky se dočkali hokejisté z Hané. V úvodu 12. minuty našel Illéš volného Jiřího Klimíčka a ten ranou nad levé rameno zaskočil brankáře Petríka, který tentokráte dostal v brankovišti přednost před svým týmovým kolegou Švančarou - 0:1. Tímto hubeným náskokem soupeře skončila také úvodní dvacetiminutovka. Do druhé části zápasu nastupovali rysi v oslabení, když ještě dobíhal trest Lukáši Klimkovi. Jestřábi se v početní převaze prosadit sice nedokázali, ale z jejich převahy se zrodila nakonec druhá branka střetnutí. Kučera si sjel od pravého mantinelu do středu kluziště, tam nabil do rány Denisi Kindlovi a ten tvrdou ranou propálil frýdecko-místeckého brankáře - 0:2.

Rysi na nepovedený vstup do druhé periody zareagovali dvěma nastřelenými tyčemi (Marosz, Haas). Ke konci 32. minuty jsme se opět provinili proti pravidlům a Jestřábi nabídnutou příležitost zužitkovali po dvanácti vteřinách. Na střelu Klimíčka od modré číhal před brankářem Petríkem Tomáš Jiránek, který přesně mířenou dorážkou zvyšoval vedení Hanáků již na tříbrankový rozdíl. Aby té smůly nebylo málo, tak v závěru druhé třetiny zacinkala za hostujícím gólmanem branková konstrukce potřetí, tentokráte při zakončení Pindela.

Do třetí části zápasu jsme vstoupili trochu nedisciplinovaně, když jsme třikrát v řadě museli čelit dvouminutovému oslabení. Až tahle pasáž pominula, začaly padat góly také na druhé straně. V čase 49:46 nejprve korigoval nepříznivý stav Adam Cedzo, který těžil ze svého důrazu v předbrankovém prostoru Prostějova - 1:3. Vzápětí přišlo vyloučení hostujícího Zdráhala a po 62 vteřinách to bylo už jen rozdílem jediné branky. Spolupráce Marosze se zakončujícím Davidem Ostřížkem měla opět oči i kvalitu - 2:3. Na začátku 57. minuty mohlo být již rozhodnuto. Hostující Illéš si položil domácího brankáře, ale puk nakonec do branky rysů dopravit nedokázal. A tak se rozhodlo až při naší power play, kdy se o čtvrtý úspěch hostů postaral Václav Karabáček - 2:4.

Přípravné období rysům právě skončilo, teď už je před námi nová sezona v Maxa lize, na kterou se jistě již všichni strašně moc těšíme. Svěřenci trenéra Martina Hrnčára vstoupí do sezony utkáním na ledě loňského šampióna prvoligové soutěže, ve Vsetíně. Zápas se hraje Na Lapači v sobotu 14. září od 17.00 hodin a my budeme rádi, když hráče Frýdku-Místku pojedete osobně povzbudit v co největším počtu.

Ultras Slezan na tento zápas pořádá autobusový zájezd, na který je možné se registrovat přes odkaz: https://bit.ly/vyjezd-vsetin. Důležitou informací však je, aby zájezd vůbec mohl být uskutečněn, je potřeba se registrovat včas. Výjezd může být totiž zrušen z organizačních důvodů - je totiž nutné naplnění kapacity autobusu. Registraci na výjezd do Vsetína tak učiňte nejpozději do 6. září (tj. den po posledním přípravném zápase s Prostějovem).

Každopádně sledujte naše fanoušky buď na Facebooku nebo Instagramu a buďte informování o jejich aktivitách a výjezdech.