Přestřelku s Přerovem zvládli lépe domácí rysi
Hokejisté Frýdku-Místku na domácím ledě s přerovskými Zubry dvakrát v zápase prohrávali, rysi nakonec soupeře přeci jen přestříleli a radují se z pátého vítězství v přípravě.
přípr., úterý 3.9.2024, hala Polárka
5:3
0:2, 2:0, 3:1

Švančara - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Hrbas, Výtisk, Andrle, Homola - Klimek, R. Veselý, Svačina - Ostřížek, Marosz, Kicsera - Haas, Macháček, Ramik - Kozlík, Šilar, Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

HC ZUBR Přerov

Mokry - Krisl, Černý, Cubo, F. Němec, Pěnčík, Weinhold, Hanák - Březina, Jáchym, Zabusovs - Číp, Pechanec, Hradil - Ministr, R. Nemec, Mácha - Chludil, Pšurný, Hotěk. Trenér: Michal Mikeska.

35. Marosz (Haman), 39. Marosz, 44. Kucsera (Marosz), 55. Kucsera (Marosz, Ostřížek), 59. Svačina (Haas)
3. Jáchym (R. Černý), 16. Ministr (Mácha), 43. Ministr (Cubo, Nemec)
Vyloučení: 1:5
Využití: 1:0
Rozhodčí: Cabák, Mrkva – Lederer, Smetková

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Každé vítězství je důležité a my jsme rádi, že jsme dnes dokázali utkání zvrátit ze stavu 0:2 po naprosto nekoukatelém hokeji. Pro mě velká nespokojenost s předvedeným výkonem, ale spokojenost s přesilovkami a s tím, že jsme dokázali ten zápas otočit z nepříznového stavu. Více bych to asi rozebírat nechtěl, stále máme totiž na čem pracovat. Čeká nás poslední příprava, kdy se snažíme tu sestavu dostat do takového ideálního stavu. Věříme, že se nám to podaří už teď na Prostějov, pokud náhodou ne, tak se spojíme ke konci týdne a začneme pracovat na tom, abychom ten úvodní zápas proti poslednímu vítězi první ligy zvládli nejen důstojně, ale hlavně vítězně.

Michal Mikeska (trenér HC ZUBR Přerov): Zase jsme v přípravném utkání prohráli, kdy jsme nedokázali soupeře přetlačit v osobních soubojích, což si myslím, že hodně rozhodovalo. Domácí byli v tomhle silnější a získávali mnoho puků, my byli pasivní. Dlouho to vypadalo na to, že tady můžeme vyhrát. Měli jsme tu hezkou pasáž, kdy jsme hráli pěkně, bohužel jsme z toho nic nevytěžili. Poté se hra vyrovnala a domácí byli šťastnější.

Rysi se po třech venkovních zápasech vrátili znovu na domácí půdu, když v předposledním přípravném utkání hostili Zubry z Přerova. Frýdecko-místečtí hokejisté sice nezačali špatně, úvodní dvacetiminutovku ale zvládli lépe hosté. V prostřední části se pak rysům podařilo srovnat krok. O svém pátém vítězství v přípravě rozhodli domácí hráči v závěru střetnutí.

Zubři se do vedení dostali v závěru třetí minuty, kdy nahození Černého stačil ještě před brankářem Švančarou lehce tečovat Tomáš Jáchym - 0:1. V 16. minutě to už bylo rozdílem dvou branek, kdy domácí hráči propadli při bránění středního pásma a hosté se z brejkové situace dokázali prosadit. Daniel Ministr, který do Přerova přišel v týdnu na střídavé starty z Olomouce, vyřešil svůj únik střelou nad ledem - 0:2.

Také ve druhé části střetnutí měli rysi více ze hry, po kontaktní brance volala už situace z 32. minuty, kdy Marosz vyslal do úniku svého parťáka z útoku Kucseru, ten ještě na bývalého gólmana rysů (Mokreho) nevyzrál. Ke konci 35. minuty se už domácí přeci jen dočkali. Krátce po skončení trestu hostujícího Jáchyma si sjel od pravého mantinelu k hostující brance Rostislav Marosz a téměř z nulového úhlu přeci jen dokázal zaskočit přerovského brankáře - 1:2. Domácí forvard byl dnes opravdu při chuti. V čase 38:50 totiž zaskočil přerovské zadáky, když si nedali pozor při jeho naskočení na led. Rostislav Marosz si ještě stačil udělat malé kolečko před vlastní střídačkou a následnou dělovkou podruhé v zápase rozjásal domácí příznivce - 2:2.

Rozhodnutí padlo v závěrečné dvacetiminutovce. Zubři se ještě jednou v zápse dostali do vedení, když ke konci 43. minuty prokázal svůj důraz před brankovištěm Richard Nemec - 2:3. S vyrovnáním však domácí hráči příliš neotáleli. Už po pětapadesáti vteřinách hry bylo znovu srovnáno. Marosz po buly v útočném pásmu vrátil puk Lukáši Kucserovi, který ranou na vzdálenější tyč prokázal nejen své zkušenosti, ale také i svůj hokejový přehled - 3:3. Osm minut před vypršením třetí dvacetiminutovky měli hosté velké štěstí při střele Ramika, černý touš se totiž odrážel od brankové konstrukce zpátky do hry. Na druhé straně jsme naopak dokázali přestát únik Máchy. O chvíli později nám pomohla přerovská nedisciplinovanost. Zubři dostali v krátkém sledu dva dvouminutové tresty a rysi tak dostali možnost hrát přesilovou hru pěti proti třem. A v čem jsou frýdecko-místečtí hokejisté opravdu silní, tak to jsou početní výhody. V čase 54:51 se o tom přesvědčili i samotní Přerované. Spolupráci tři zkušených forvardů nemohlo dopadnout lépe. Puk putoval od Ostřížka k Maroszovi a rozdílovou branku střílí Lukáš Kucsera - 4:3. Rysi si už následně vedení vzít nenechali. Ba naopak! Při power play soupeře znovu udeřili, když se takovou šťastnou střelou přes celé kluziště prosadil Vladimír Svačina - 5:3.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Už ve čtvrtek 5. září čeká na rysy generálka před začátkem soutěže. Posledním našim soupeřem v přípravě budou hokejisté prostějovských Jestřábů. Duel s Hanáky se hraje v hale Polárka od 17.00 hodin. Na toto utkání si můžete zakoupit vstupenky v předstihu, a to na odkaze ZDE.