Ze Zvolena vezeme prvenství a tři skalpy slovenských extraligistů!
Opravdu povedené tři dny strávili naši hráči ve slovenském Zvolenu, kde se konal 24. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka. Rysi se nakonec stali vítězem turnaje, když ani jednou nezaváhali. Prvenství je o to cennější, jelikož jsme dokázali třikrát uspět se slovenskými celky, které jsou účastníky tamní nejvyšší soutěže.
TU, sobota 20.8.2022, ZS Zvolen
1:3
1:1, 0:0, 0:2
HC MIKRON Nové Zámky

Ovečka – Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala, Lee, Ma. Chovan, Knižka, M. Roman – T. Mikúš, Johnson, Šišovský – Farley, Dickman, Jackson – Mišiak, Ondrušek, Števuliak – Babeliak, Hajnik, Tóth. Trenér: Gergely Majoross.

Šimonů – Havránek, Teper, Sova, Michálek, Homola, J. Adámek – Machala, Vrdlovec, Svačina – Dostálek, Zeman, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Matěj, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

19. Babeliak (Tóth, Dickman)
9. Vrdlovec (Svačina), 56. Havránek (Zeman, Michálek), 60. Svačina
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Rozhodčí: Crman, Krajčík – Klejna, Jurčiak

Na závěr třídenního mezinárodního turnaje ve slovenském Zvolenu jsme narazili na další extraligový tým našeho východního souseda - HC MIKRON Nové Zámky. Oba celky byly v turnaji prozatím stoprocentní, bylo tedy jisté, že vítěz tohoto duelu se stane celkovým vítězem letošního 24. ročníku.

V brance rysů se tentokráte objevil Daniel Šimonů, naši trenéři tak obtočili na Slovensku celou gólmanskou trojici. V úvodu se sice Býci tlačili před frýdecko-místeckou branku, jako první jsme však mohli udeřit my. Krátce po uplynutí páté minuty se po buly dostal k zakončení Klimša, jeho prudká rána si ale cestičku do soupeřovy branky ještě nenašla. To přišlo až v čase 08:20, kdy Svačina krásně zpoza branky naservíroval puk Danielu Vrdlovcovi, který propálil vše před sebou - 0:1. Mimichodem Vláďa Svačina tak zaznamenal na turnaji již svůj sedmý kanadský bod (2+5). V polovině 13. minuty jsme Novým Zámkům nabídli první přesilovou hru a v ní jsme měli štěstí při Dickmanově zakončení. Slovenský extraligista se nakonec prosadil minutu před první přestávkou, kdy se k puku dostal Boris Babeliak a povedeným blafákem nedal brankáři Šimonů šanci - 1:1.

V dalším průběhu střetnutí se činily nejen obě defenzívy, ale také i gólmani, kteří v tomto zápase dostali příležitost. Diváci si tak na další gól museli počkat až do 56. minuty, nutno však říct, že branka stála za to. V čase 55:18 našel Zeman od pravého mantinelu najetého Štěpána Havránka, který bez nějakého rozmýšlení poslal puk krásně pod břevno soupeřovy branky - 1:2. V samém závěru zkusili ještě Býci hru bez brankáře, jenže přišli o puk a dostali v čase 59:34 gól do prázdné brány. A schválně, kdo jej dal?! Ano, ano, opět to byl Vladimír Svačina, který s pomocí tyče pečetil naše vítězství nejen v tomto zápase, ale také i v celém letošním ročníku Memoriálu Pavla Zábojníka. Krátce po utkání si tak kapitán rysů mohl převzít pohár určený vítězi turnaje. Frýdek-Místek tak i ze své druhé účasti na turnaji veze domů medailové umístění. Při své premiéře v roce 2017 jsme skončili třetí.

6. Krefeld Pinguine 3 0 0 0 3 3 : 9 0

Po návratu domů dostanou hráči krátké volno, k dalšímu utkání nastoupíme až v úterý 30. srpna, kdy do haly Polárka zavítají hokejisté HK Dukla Ingema Michalovce. Utkání s dalším slovenským extraligovým celkem začne v 17.00 hodin a fanoušci si již nyní mohou zakoupit vstupenky v předstihu přes webový portál Enigoo - ZDE.