Ze Vsetína odjíždíme s prázdnou, porážka tým hodně mrzí
Na vsetínském Lapači jsme neuspěli, když o naší porážce rozhodla lepší produktivita domácího celku a také i začátek třetí třetiny, ve které nám Vsetín vstřelil tři rychlé branky. V Chance lize nám tak patří momentálně 12. příčka.
12., úterý 1.12.2020, ZS Na Lapači
5:2
1:0, 1:1, 3:1
VHK ROBE Vsetín

J. Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek. Trenér: Jan Srdínko.

O. Raszka – Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – Tomi, R. Veselý, Klimša – Kurovský, Peterek, Martynek – Kaukič, Stuchlík, Raška – Matiaško. Trenér: Vlastimil Wojnar.

8. R. Vlach (Bartko, Gorčík), 37. Gorčík (Pechanec), 41. Březina (Gorčík, Ondračka), 44. Kloz (Bartko, Půček), 47. Kloz (Půček, Ondračka)
26. Kurovský (J. Michálek, R. Veselý), 51. Stuchlík (Haman, Kaukič)
Diváci: bez diváků

Luboš Jenáček (asistent trenéra VHK Vsetín): My jsme za zisk tří bodů strašně rádi, protože jsme chtěli napravit ten špatný dojem z nevydařeného utkání v Třebíči. Tam nám chybělo nasazení a také i bojovnost. Zkrátka výkon hodný našeho dresu. Něco jsme si v kabině vyříkali, takže ten výkon proti Frýdku byl úplně jiný. Bylo tam enormní nasazení, skákání do střel a dohrávaní soubojů. Zkrátka týmový výkon, za který chceme pochválit všechny hráče.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Takový zápas se strašně blbě hodnotí. Podle mě jsme tady mohli i s trochou toho štěstí vyhrát, ale dostaneme pět dva a odjíždíme domů jak spráskaní psi. A že jsme domácí v každé třetině dokázali přestřílet? Tak o to je pak ta porážka pro nás krutější. Přitom jsme dvě třetiny nehráli špatně, rozhodly ale ty tři branky v úvodu třetí části.

Lepší vstup do zápasu měli Valaši, kteří se hned v první početní výhodě utkání radovali ze vstřelené branky. Domácí si puk vyměnili rychle z levé strany na pravou a Roman Vlach bombou z první překonal brankáře Raszku (mimochodem čerstvého tatínka) - 1:0. Hodně blízko vyrovnání byl na konci 11. minuty Peterek, kterému ke gólu chyběla pouze přesnost. Když pak o tři minuty později neuspěl z dorážky ani Tomi, skončila první dvacetiminutovka vedením vsetínského celku 1:0.

Srovnat brankový účet jsme dostali možnost hned na začátku druhé třetiny, kdy za katr putoval domácí útočník Babka. Přesilovku jsme však využít nedokázali, ale čtyřicet vteřin po Babkově návratu na led dostal ideální přihrávku do samostatného úniku Daniel Kurovský, který svůj únik zakončil pohotově mezi Málkovy betony - 1:1. V polovině střetnutí se za obranou soupeře octil Kofroň, ten ovšem nenapodobil svého parťáka z týmu, takže průběžný stav zůstal stále srovnaný. Tedy až do 37. minuty. To Pechanec dokázal svým důrazem obrat za naší brankou o puk Hrachovského a po jeho přihrávce pálil přesně z první Sebastian Gorčík - 2:1.

O tom, že si z Lapače neodvezeme tentokráte ani bod, rozhodlo úvodních šest minut třetí části zápasu. To nám Valaši dokázali nasázet tři góly v rychlém sledu. Třetí branku domácích zařídil David Březina - 3:1. Krásnou akci pak Vsetínští předvedli ve 44. minutě, kdy po vyšachování naší obrany zívala před zakončujícím Janem Klozem prázdná branka - 4:1. Aby toho nebylo málo, tak na konci 47. minuty upravoval již na 5:1 opět Jan Kloz. Jiskřičku naděje vybojoval devět minut před koncem třetí třetiny Kryštof Suchlík, který pohotovou tečí využil Hamanovo nahození puku od modré, kdy vsetínský gólman Málek toho přes hradbu těl před ním příliš neviděl - 5:2. V čase 54:53 fauloval v útočném pásmu Patrik Machač a poslal tak domácí celek do dvojnásobného oslabení. Po pár vteřinách naší přesilovky putoval na střídačku brankář Raszka a rysi zkoušeli štěstí v power play při hře šesti proti třem. Vsetín celé oslabení nakonec přečkal bez úhony, což byla pro náš tým velká škoda. Zvláště, když jsme vzápětí dostali další výhodu přesilové hry při vyloučení Gorčíka. V duelu 12. kola Chance ligy tedy prohráváme ve Vsetíně 5:2 a ač jsme domácí celek dokázali v tomto střetnutí přestřílet, gólově byl hlavně díky úvodu třetí třetiny úspěšnější domácí celek. "Byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem a v některých pasážích zápasu i lepší. Nevyužili jsme bohužel velké množství šancí, hlavně v těch prvních dvou třetinách. To nás nakonec stálo i konečný výsledek. Z toho pohledu je to pro nás hodně kruté, ale tohle je zkrátka hokej," řekl po utkání trenér rysů Vlastimil Wojnar.

V tomto týdnu odehrajeme ještě dvě mistrovská utkání. Ve čtvrtek 3. prosince vyzveme v hale Polárka od 17.00 hodin (čas se změnil proti původnímu plánu!) prostějovské Jestřáby. O dva dny později pak k nám dorazí hokejisté pražské Slavie. I toto utkání má naplánované úvodní buly na 17 hodinu.

Hokejoví fanoušci s dlouhodobou vstupenkou na sezonu mají díky jedinečné nabídce BPA sport marketing možnost sledování Chance ligy v průběhu měsíce prosinec bezplatně. Více informací najdete v odkaze ZDE.

Foto z utkání: Martin Vojtěch Víta