V derby jsme nakonec Havířov přetlačili
Duel 13. kola Chance ligy nabídl deset branek. Derby s Havířovem rozhodla třetí třetina, ve které jsme soupeři dokázali nastřílet čtyři góly.
13., středa 25.11.2020, hala Polárka
6:4
1:1, 1:1, 4:2

Suchánek - Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Z. Malík, Michálek - Kofroň, Mikulík, Šedivý - Tomi, Veselý, Klimša - Kurovský, Przybyla, Martynek - Kaukič, Peterek, Raška. Trenér: Vlastimil Wojnar.

HC Havířov 2010 s.r.o.

Groh - Bořuta, Kočí, Rašner, Rutar, Chroboček, Kachyńa - Bednář, Rudovský, Adamský - Szturc, Ivan, Kotala - Doktor, Seman, Procházka - Fridrich, Maruna, Sklenář. Trenér: Jiří Režnar.

15. R. Veselý (Tomi, Hrachovský), 23. Kurovský (Z. Malík), 43. D. Klimša (Šedivý, Mikulík), 48. Šedivý (Tomi, Mikulík), 58. D. Klimša (Tomi), 59. Mikulík (Šedivý, Kofroň)
8. Procházka (Kachyňa, Doktor), 29. Procházka (Doktor, Kočí), 50. Fridrych, 57. Rašner (Bednář, Bořuta)
Diváci: bez diváků

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Klukům jsem po zápase pogratuloval k vítězství, jelikož jsme na něj čekali nějaké čtyři utkání v řadě. Mrzí mě velký počet zbytečných chyb, po kterých jsme si zápas neustále komplikovali. Také i ten počet vyloučení, vždyť jsme hráli prakticky jednu celou třetinu v oslabení. To je hodně, i když některé ty fauly... No, zkrátka neříkám, že jsme dnes byli horší, ale asi šťastnější.

Jiří Režnar (trenér AZ Havířov): Je to škoda, ve druhé třetině jsme měli k dispozici pět přesilovek, bohužel jsme nevyužili ani jednu. Za stavu 2:2 jsme soupeři mohli odskočit. My jsme ale místo toho v oslabení inkasovali na 3:2 a následně na 4:2. Dokázali jsme to srovnat, jenže vzápětí jsme vlastní hrubkou v obranném pásmu, když jsme byli nedůrazní, inkasovali popáté. Šestou branku už jsme dostali při power play. Dnes určitě rozhodly přesilovky, hráli jsme to složitě. Co říct k tomu, že jsme jich měli deset a nebyli jsme schopni z toho dát více gólů.

Hned od úvodní minuty jsme se dokázali usadit na útočné polovině havířovského celku. Za svou aktivitu jsme odměněni bohužel ale nebyli. První přesilovou hru zápasu Havířovští ustáli bez úhony, rysům nevyšel ani samostatný únik Rašky, který se mladežnický reprezentant snažil zakončit kličkou do bekhandové strany. V 8. minutě tak udeřilo paradoxně na druhé straně, když Kachyňovu střelu na branku šikovně tečoval před Suchánkem Ondřej Procházka - 0:1. Gól hosty dokonale probral a rázem to byli oni, kteří začali mít více ze hry. Havířovu k tomu pomohly i dvě přesilové hry. Ty jsme však výborně ubránili a při hře pěti proti pěti přišly i šance. Mikulík svou krásnou individuální akci ještě zakončit nedokázal, naopak Radek Veselý v 15. minutě ukázal svou šikovnost, prosmýkl se kolem dvou hostujících obránců a Grochovi v havířovské brance nedal šanci - 1:1.

Další změnu skóre přinesl úvod 23. minuty, kdy Daniela Kurovského do samostatného úniku vyslal Z. Malík. Havířovský odchovanec si počkal na správnou chvíli a puk poslal přesně mezi Grochovy betony - 2:1. Ovšem radost z vedení nám moc dlouho nevydržela. Ve 29. minutě našel Doktor mezi kruhy volného Ondřeje Procházku a ten v situaci z očí do očí propasíroval puk za Suchánkova záda - 2:2. Další branky již druhá třetina divákům u onlajnů nenabídla.

Jak se mají proměňovat přesilové hry ukázali rysi svému soupeři ve 43. minutě. To Šedivý pohotovou přihrávkou našel u tyče číhajícího Davida Klimšu a podruhé v zápase jsme šli do jednobrankového vedení - 3:2. Další minuty třetí části střetnutí slibovaly ještě urputný boj o každičkou gólovou příležitost, přeci jen oba celky v posledních kolech bodově strádaly, nikdo nechtěl body jen tak lehce odevzdat. Ve 48. minutě nás k výhře přiblížil čtvrtý gól v havířovské brance. Tomi si ve středním pásmu ideálně počkal s načasováním přihrávky na rozjetého Ondreje Šedivého a náš nejproduktivnější hráč sezony našel skulinku mezi Grohovými betony - 4:2. Svou situaci jsme si trochu zkomplikovali o 124 vteřin později, když jsme hostům v oslabení dovolili znovu se přiblížit na jedbobrankový rozdíl. O třetí branku soupeře se zasloužil Petr Fridrich - 4:3. Ještě při téže přesilové výhodě mohlo být s námi ještě hůře, naštěstí Fridrichův samostatný únik Suchánek dokázal zlikvidovat. Štěstí při nás stálo i při dalším oslabení (mimochodem šlo o naše desáté v tomto derby), kdy Szturc trefil tyčku. Rdfasovněž i Havířovští mohli mluvit o velkém štěstí, když necelé čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby poskakoval puk před jejich opuštěnou brankou. V čase 56:47 se pak hosté přeci jen dočkali. Nahození Alexe Rašnera gólman Suchánek přes hradbu těl před ním vůbec neviděl a puk si našel cestu do naší branky - 4:4. Gólostroj třetí periody ovšem neustal. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny nám vrátil vedení David Klimša - 5:4. Havířov si poté vzal oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Power play hostům ale nevyšla a kapitán Milan Mikulík pečetil střelou do prázdné branky naše vítězství - 6:4. Havířov jsme na domácím ledě porazili v řádné hrací době naposledy v lednu 2017, škoda, že si tuto výhru nemohli v hale Polárka užít naši skvělí fanoušci.

K dalšímu utkání nastoupíme až v úterý 1. prosince, kdy se od 17.30 hodin představíme na vsetínském Lapači. Sobotní domácí duel se Sokolovem byl kvůli karanténě v týmu soupeře odložen.