Zápas s neoblíbeným soupeřem byl vyrovnaný, rozhodly až nájezdy
Rysi se střetli s velmi neoblíbeným soupeřem. Proti Třebíči totiž Frýdek-Místek držel nelichotivou sérii sedmi proher v řadě. I přestože rysi odehráli velmi vyrovnaný a atraktivní zápas, sérii proher zastavit nedokázali.
turnaj, úterý 25.8.2020, hala Polárka
4:5sn
1:3, 3:1, 0:0 – 0:0

Raszka (21. N. Malík) – Adámek, Haman, Jenáček, Michálek, Z. Malík, Hrachovský, Homola - Matiaško, Klimša, Tomi - Mikulík, Peterek, Kaukič - Blaško, Stuchlík, Martynek - Przybbyla, Macháček, Flok. Trenér: Vlastimil Wojnar.

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán – Jekel, Chalupa, Vodička, Čejka, Doktor, Zukal, Kříž, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Křehlík, Krliš, Psota, Kunc, Šoustal, Havlát, Malec, Kořenek, Ferda, Vedral. Trenér: Roman Mejzlík.

10. Kaukič (Mikulík), 36. Stuchlík (Tomi, Macháček), 37. Kaukič (Mikulík, Peterek), 40. Michálek (Martynek, Hrachovský)
2. Havlát (Kunc, Šoustal), 12. Kořenek (Malec), 14. Křehlík (Čejka, Doktor), 23. Šoustal, rozh. náj. Křehlík
Vyloučení: 5:5, navíc Klimša OT do konce utkání
Využití: 1:1
Diváci: 446

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Pro diváky to byl velmi atraktivní zápas. Padlo v podstatě devět gólů. My jsme do toho vstoupili katastrofálně. V podstatě z pěti střel jsme dostali tři góly, takže jsme pak prohrávali 1:3, potom dokonce 1:4. Potom nastal zlom, když jsme ubránili několikaminutovou přesilovku ať už pět na čtyři, nebo potom pět na tři. Po té přesilovce jsme už byli lepší. Dotáhli jsme to do stavu 4:4. Ve třetí třetině si myslím, že už jsme byli jednoznačně lepší. Hráli jsme v podstatě na jednu bránu, ale bohužel se nám nepodařilo už skórovat. No a nájezdy, to už je loterie. Ale s výkonem od nějaké poloviny zápasu spokojenost.

Frýdek-Místek odehrál zápas s velmi neoblíbeným soupeřem. S Třebíčí totiž prohrál předchozích sedm utkání v řadě. Třebíč do zápasu vešla velmi dobře, protože už necelé dvě minuty po začátku vstřelila první branku. Po chybě v obraně Frýdku-Místku se k puku dostal Kunc, který prodloužil kotouč do kruhu na Roberta Havláta. Ten už technickou ránu překonal brankáře Ondřeje Raszku. Následně se hra vyrovnala, a domácí ustáli i první oslabení zápasu. V čase 09:10 už bylo vyrovnáno. Domácí sehráli velmi pohlednou kombinaci, kdy nejprve Lukáš Kaukič nahrál do dobré střelecké pozice Milanu Mikulíkovi, který ale nepálil a místo toho mu puk vrátil. Kaukič už pak jen doklepl do odkryté klece. Radost ale rysům moc dlouho nevydržela, protože o minutu později se opět prosadili hosté. Matěj Kořenek najel kolem mantinelu do útočného pásma a z kruhu nečekaně prostřelil Raszku. Následně byl pak vyloučen Kryštof Stuchlík a hosté nabídnutou početní výhodu využili. Po krátké kombinaci se před Raszkou octl Tomáš Křehlík, který kotouč lehce tečoval kolem tyčky do branky. Před koncem třetiny se ještě jednou ukázal Kořenek, a to při vlastním oslabení, Raszku ale nepřekonal.

Do druhé třetiny se tedy šlo za nehezky vypadajícího stavu 1:3. Rysi vyměnili Ondřeje Raszku za Nicka Malíka, stejně ale opět na začátku třetiny znovu inkasovali. Tomáš Šoustal si najel s pukem do vápna a střílel zpoza obránce. Následně odražený kotouč dorazil za Malíkovy záda. Mělo však být ještě hůř, protože David Klimša u mantinelu fauloval soupeře kolenem a zápas pro něj skončil, navíc ještě poskytl Horácké Slavii pětiminutovou přesilovku. Rysi ve čtyřech bránili velice dobře, pak ale fauloval ještě Zack Malík a rysi šli do třech. Jeho bratr Nick ale v brance čaroval. Nejprve se fantasticky přesunul a vychytal bombu Nedvídka. Následně mu pomohlo břevno a potom vychytal několik po sobě jdoucích dorážek a dalších šprtání kotouče do branky. Frýdeckomístečtí nakonec překvapivě tento hrozivý čas v oslabení přečkali bez jediné inkasované branky, a to je nakoplo. V čase 35:57 se prosadil Kryštof Stuchlík, když dostal dobrý pas do volné pozice před brankou. Nejprve sice netrefil, ale od zadního mantinelu se puk překvapivě vrátil přímo na hůl hráče a ten už se napodruhé nemýlil. Neuběhla ani minuta a rysi slavili znovu. Tentokrát přidal druhou branku v zápase Lukáš Kaukič. Dostal kotouč do podobné pozice, jako předtím Stuchlík, ovšem nasměroval puk jen mezi betony gólmana a vypadalo to, že gólman Mičán ho skryje. Najednou se ale kotouč vykutálel zpoza něj a Kaukič ho doklepl do branky. Parádní druhou polovinu druhé třetiny rysi vyšperkovali deset sekund před koncem, kdy domácí v přesilovce kombinovali v útočném pásmu. Puk putoval po ose Hrachovský – Martynek – Michálek. Poslední jmenovaný ho dostal k modré čáře, následně popošel dva kroky a vypálil takovou dělovku, která našla svůj cíl až v brance.

Do prvních minutek třetí části vstoupila opět lépe Třebíč. To se ale rychle překlopilo a po zbytek třetiny se hrálo spíš jen na branku Horácké Slavie. Gól jsme však neviděli ani na jedné straně. V poslední dvouminutovce měli obrovské šance ještě Krliš a jeho spoluhráč. Krliš trefil tyčku a další z hostů zase těsně minul z předbrankového prostoru. V následném prodloužení to už byl hokej nahoru-dolů, jak je při prodloužení 3 na 3 zvykem. Nedvídek nepropálil Malíkovy betony, Hrachovský nastřelil tyčku. Mikulík zase neprodral kotouč dělovkou skrze Mičána a chybu domácí obrany hosté nedokázali potrestat. Ve zkrácených nájezdech jsme viděli jen jeden gól. Jednalo se o první nájezd první série, kdy se trochu se štěstím trefil Tomáš Křehlík a zajistil tak svému týmu osmou výhru nad Frýdkem-Místkem v řade.