V domácí premiéře jsme porazili silný Vsetín
Utkání s Valachy se odehrálo v rámci mezinárodního turnaje O pohár RT TORAX. Rysi svého soupeře porazili 3:1 a Vsetínu tak vrátili týden starou porážku z jejich ledu.
turnaj, čtvrtek 20.8.2020, hala Polárka
3:1
0:0, 1:1, 2:0

Suchánek (31. N. Malík) – Jenáček, Z. Malík, Adámek, Michálek, Vosátko, Homola – Stuchlík, Klimša, Tomi – Mikulík, Kaukič, Šedivý – Kofroň, Przybyla, Martynek – Blaško, Macháček, Mach. Trenér: Vlastimil Wojnar.

VHK ROBE Vsetín

Gába (Nešpůrek) – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Jenáček, Hryciow, Ondračka – Březina, Vlach, Gorčík – Kloz, Pechanec, Babeliak – Půček, Rehuš, Klímek – Hořanský, Šilhavý, Gajarský. Trenér: Jan Srdínko.

34. Z. Malík (Mikulík, Macháček), 55. Kaukič (Jenáček, Martynek), 59. Tomi (Stuchlík).
28. Rehuš (Smetana, Pechanec).
Vyloučení: 7:6
Využití: 1:1
Tresty: Macháček z FM (10 min OT).
Rozhodčí: Cabák, Koziol - Gančarčík, Konvička.
Diváci: 477

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Byl to z naší strany velmi zodpovědný výkon, a to od první minuty zápasu. I když jsme utkání prohrávali, tak kluci jej následně dokázali otočit. Výhra je určitě povzbudivá, navíc se nám počítá do celkového hodnocení porubského turnaje. Musím říct, že z naší strany to byl co se týče systémových věcí nejlepší výkon v přípravě.

Přesně po týdnu se oba soupeři opět postavili proti sobě. Zatímco úvodní vzájemný duel přinesl pět branek (3:2 vyhrál soupeř z Valašska), v tom druhém viděli diváci o gól méně. Domácí fandy ale mohlo zase těšit, že z výhry se tentokráte mohli těšit hráči v červenobílých dresech. Naši hráči si tak připsali v mezinárodním turnaji O pohár RT TORAX první body za výhru 3:1.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu nakonec pětistovce přihlížejícím divákům branku nepřinesla, i když několik šancí si hráči obou celků vytvořili. Blízko byl například v 8. minutě hostující Babeliak, který se řítil na brankáře Suchánka zcela osamocený. Mladý gólman rysů ale prokázal pevnější nervy, nenechal se rozhodit a skóre zůstalo nezměněno. Domácí mohli udeřit naopak v samém závěru první periody, kdy Kaukič hledal před brankou soupeře Šedivého. Tomu ale puk přeskočil hůl, takže šance byla zmařena.

Na první změnu skóre si tak diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy na trestné lavici seděl frýdecko-místecký bek Jenáček. V následné hře pět na čtyři se dostal na modré k puku Smetana. Tomu střela příliš nesedla, puk se ale odrazil od Suchánkových betonů přímo k volnému Rehuše, který už věděl, jak s černým toušem naložit - střela do prázdné branky a vedení Vsetína 0:1. Hned vzápětí dostali Valaši další početní výhodu, tentokráte už ale naše družina hostující převaze odolala. Na konci 33. minuty byl za sekání vyloučen hostující Kloz a domácím borcům stačilo pouhých jednatřicet vteřin, aby bylo skóre srovnané. To se do odraženého puku pořádně opřel Zack Malík a Gába v hostující brance neměl příliš čisté svědomí. Puk se totiž dokutálel přes jeho výstroj až za brankovou čáru - 1:1.

Vyrovnaný průběh trval i ve třetí části zápasu. Nikdo z obou celků nechtěl udělat chybu. Až pět minut před koncem třetí třetiny napálil Jenáček puk na hostující branku a Kaukičova šikovná teč nás poslala do jednobrankového vedení - 2:1. Vsetínu na zvrat už mnoho času nezbývalo. V čase 58:40 to Valaši zkusili v power play, která jim ale nevyšla. Rysi vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu, na modré čáře se dostal k puku Tomi, který jej následně poslal do odkryté branky Vsetína - 3:1.

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupíme v úterý 25. srpna, kdy do haly Polárka zavítá Třebíč. Utkání má začátek naplánován na 18 hodinu.