Rysi padli v derby, rozhodla závěrečná třetina
V dalším přípravném utkání se HC Frýdek-Místek postavil rivalovi z Havířova v Gascontrol aréně. Vyrovnaný zápas rozhodla třetí třetina, ve které se hostům nepovedlo vstřelit žádnou branku.
přát., úterý 18.8.2020, Gascontrol Aréna
4:2
1:0, 1:2, 2:0
HC Havířov 2010 s.r.o.

Stezka (Daňa) – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Dajčar, Chroboček – Doktor, Seman, Procházka – Rousek, Bednář, Adamský – Fridrich, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.

Malík (Švačara) – Jenáček, Malík, Adámek, Kubíček, Vosátko, Homola – Matěj, Macháček, Mikulík – Blaško, Przybyla, Martynek – Konečný, Pindel, Flok – Tomi, Geidl, Klimša.

4. Adamský (Dajčar, Bednář), 30. Procházka (Bořuta, Cihlář), 47. Adamský (Mrowiec, Bednář), 60. Doktor (Seman)
22. Matěj (Przybyla), 39. Martynek (Malík)
Vyloučení: 6:2
Využití: 0:0
Rozhodčí: Rapák, Cabák – Hranoš, Hanzlík
Diváci: 1000

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Vyhráli jsme, a to jsme přesně potřebovali po těch dvou porážkách. Od první třetiny jsme hráli aktivní hokej a dobře jsme bruslili. Podle mě jsme měli už v první třetině vést o dvě nebo tři branky, ale bohužel jsme neproměnili šance, ať už kvalitou gólmana, nebo naší neschopností. V závěrečné třetině jsme pak ten gól dali a vyhráli jsme zcela zaslouženě.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): My jsme do zápasu vstoupili katastrofálně. Všude jsme byli o krok později a první třetina rozhodně pro Havířov. To, že to skončilo jenom 1:0, byl jen malý zázrak. Druhá třetina paradoxně asi nejlepší z naší strany. Prvních deset minut jsme tam měli i nějaké přesilovky, které jsme si vynutili vlastním pohybem. Nedali jsme z nich gól, ale i tak přišlo vyrovnání. Poté jsme se klidně mohli dostat do vedení těma přesilovkama, nestalo se tak a dostali jsme gól na 2:1. Třetí třetina byla podobná jako ta první. Havířov byl lepší, byl všude rychleji. Celou dobu si v kabině říkáme, že máme držet posty, ale někteří naši mladší hráči to nejsou v určitých střídáních schopni akceptovat a realizovat. Poté power play, mohli jsme dát gól, měli jsme šanci. Ale to už je potom vabank a dostali jsme gól na 4:2. Takže Havířov určitě lepší a my uvidíme, jak nám to bude dál fungovat.

Už ze začátku bylo jasné, že půjde o pikantní duel. A hned v první minutě se vylučovalo. Zack Malík podrazil svého soupeře a Azetu se naskytly první příležitosti. Většinu střel sice domácí poslali mimo, v čase 03:14 se již ale mohli radovat z úvodní branky. O tu se zasloužil Martin Adamský, který ještě nedávno v třinecké organizaci sám působil. Dajčar nahodil puk od modré čáry do klubka hráčů před brankou a bývalý Ocelář ho tečoval do frýdecko-místecké branky. V další velké příležitosti se nacházel Bořuta, který najížděl před branku a nahrával mu opět Adamský. Tentokrát byl ale Nick Malík připraven. Hra se poté vyrovnala a viděli jsme pár menších příležitostí na obou stranách. Zajímavou příležitost jsme viděli ještě v 17. minutě, kdy Bednář z rohu poslal kotouč z otočky na Rouska, který zakončil z první, ovšem Malík vyšvihl levý beton a rysy zachránil.

Druhé dějství začalo větší šancí domácího celku. Pak ale vzal za otěže právě Frýdek-Místek, který v čase 21:46 slavil vyrovnávací branku. Vstřelil ji Pavel Matěj, který ve skrumáži hráčů před brankou tečoval střelu Dana Przybyly. Pár chvil poté ztratil Rašner puk za svou brankou a ten se rychle dostal před ní, na hůl Milana Mikulíka. Kapitán rysů vyslal dělovku, která nakonec minula těsně branku. Ve vlastním oslabení si následně stvořil velkou příležitost opět Adamský, který vypíchl kotouč a ujel sám na branku, Malíka ale nepřekonal. To už se povedlo ve 30. minutě Ondřeji Procházkovi. Bořuta mu parádně přihrál až na modrou čáru a jeho zakončení šlo nekompromisně pod vyrážečku hostujícího gólmana. Právě hosté ale chtěli mít poslední slovo a do konce třetiny se jim podařilo vyrovnat. Zack Malík totiž našel parádní dlouhou přihrávkou Rostislava Martynka, který před brankou nezaváhal a chladnokrevně poslal kotouč za záda Stezky.

I třetí třetina začala divoce. Havířov byl vyloučen, ale oslabení ubránil a následně se dral do šance, ve které protihráče zahákoval Adam Flok a byl nařízen samostatný nájezd. Ten si vzal na starost Ondřej Procházka, ovšem nebyl úspěšný. Nedlouho poté ale opět zvýšil domácí Azet. Mrowiec na modré čáře posunul kotouč na střed. Tam již čekal připravený Martin Adamský, poslal kotouč z první a připsal si druhý gól v zápase. Ihned poté ještě Dajčarovu bombu a Cihlářovu dorážku likvidoval Malík. Hosté prohrávali dvě a půl minuty před koncem o jednu branku a tak logicky přišla řada na hru bez brankáře. S odkrytou klecí se jim ale moc nedařilo. Nejprve Maruna získal kotouč a poslal ho bekhendem těsně vedle odkryté branky, následně Azet opět vyhodil těsně mimo, ale pískal se icing. O 11 sekund později další zakázané uvolnění. Havířov se nakonec opravdu dočkal. Gól do prázdné branky po hezké kombinaci vstřelil Jakub Doktor a upravil tak na konečných 4:2.