Rysi na Lapači po vyrovnaném zápase nakonec padli
Frýdek-Místek půl zápasu vedl. Přesto se ale Vsetínu povedlo dorovnat a vyrovnaný zápas nakonec otočit ve svůj prospěch.
přát., čtvrtek 13.8.2020, Na Lapači
3:2
0:1, 2:1, 1:0
VHK ROBE Vsetín

Gába (Sachr) – Bartko, Smetana, Jenáček, Hryciow, Kudělka, Ondračka, Pernický – Březina, Vlach, Gorčík – Babka, Kloz, Pospíšil – Půček, Rehuš, Klímek – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Raszka (N. Malík) – Š. Jenáček, Michálek, Homola, Vosátko, Z. Malík, Adámek – Stuchlík, Kaukič, Šedivý, Flok, Mikulík, Klimša, Matiaško, Blaško, Martynek, Tomi, A. Kofroň, Przybyla.

27. Vlach (Pospíšil, Klímek), 32. Kudělka (Půček, Babka), 51. Šilhavý (Smetana, Březina)
5. Šedivý (Mikulík, Stuchlík), 24. Michálek (Klimša, Tomi)
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:1
Střely na branku: 22:25
Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák – Blažek, Hradil
Diváci: 720

Jan Srdínko (Vsetín): Pro nás určitě dobrý zápas. Jsme rádi za to, že přijel kvalitní soupeř, který se vyznačuje výborným bruslením. My jsme se na to snažili připravit. Jak říkal kolega. Zápas byl výborný. Mělo to výborné tempo. Bylo tam spousta hezkých hokejových věcí. Bylo to i důrazné utkání. Všechno co tam mělo být. Chyby, které tam byly, si s klukama potom budeme rozebírat. Je to první zápas. Je to příprava, je na čem stavět. Z naší strany byla spokojenost. I s tou diváckou kulisou, která tady byla. Chci poděkovat divákům, že přišli. A budeme doufat, že se to postupně rozvolní a že na ty zimáky bude chodit více a více lidí.

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Já si myslím, že na to, že Vsetín hrál první zápas a my třetí, tak to bylo velice kvalitní utkání. Celkem svižné, rychlé. Výsledek je takový jaký je... Vsetín tam byl možná o trochu lepší. Ale my jsme si v šatně řekli, že je na čem stavět. Že tam byly dobré věci z naší strany. Věci, které chceme, aby se tam objevovaly. Samozřejmě tam byly i nějaké chyby, ale tak to tam bude pořád. Za mě rozhodně nejlepší zápas, co jsme zatím odehráli. Určitě kvalitní zápas z obou stran. Divácká kulisa velmi dobrá, jako vždy tady. Až na výsledek za nás relativní spokojenost.

Do úvodu utkání rysi vstoupili velice dobře. Už ve druhé minutě se musel blýsknout vsetínský brankář Gába, když se v brankovišti roztáhl proti úniku Rostislava Martynka. Nedlouho poté se domácí dopustili prvního faulu. První minuta přesilovky nebyla dobrá, ovšem druhá byla parádní. Milan Mikulík poslal puk zpoza branky mezi kruhy. Tam ho našla nová akvizice rysů – Ondrej Šedivý, který už poslal kotouč bez problémů do branky a připsal si první gól v dresu Frýdku-Místku. V přesilovce domácích se pak šikovně dostal do samostatného úniku Vlach, který ale Ondřeje Raszku nepřekonal backhendovým nadhozením. Frýdek-Místek se provinil ještě jednou, ovšem oslabení bez problémů odbránil. Na konci třetiny se ještě ukázal David Klimša, který z hranice pravého kruhu prozvonil tyčku.

Druhá třetin začala brzkým vyloučením jednoho z Valachů. V oslabení se dostal do samostatné šance Šilhavý, ale mířil nad Raszkovu bránu. Následně šel do čtyř i hostující tým. Jenže chvíli poté se právě Frýdek-Místek ve hře 4 na 4 prosadil. Vojtěch Tomi úspěšně vybojoval kotouč, posunul ho na Klimšu, který ho ještě přihrál Jakubu Michálkovi. Obránce rysů vyslal bombu a vymetl pavučinky v levém rohu Gábovy branky. Vsetín nedlouho poté snížil. Ve 27. minutě pálil Klímek. Raszka sice jeho střelu vyrazil, ovšem puk se od něj dostal k Romanu Vlachovi a ten už s dorážkou neměl žádné problémy. Stav upravil na 1:2. o šest minut později už bylo srovnáno. Půčka pálil, jeho rána neprošla do branky, ale z druhé vlny dojel Tomáš Kudělka a tomu už se podařilo Raszku prostřelit. I přes pár pokusů na obou stranách se skóre už nezměnilo.

V posledním dějství jsme neviděli mnoho příležitostí v úvodních 10 minutách. V čase 50:01 ale vedla zvýšená aktivita Vsetína k brance, která otočila stav utkání. Gól byl opět z dorážky. Nejprve pálil Březina, následně dorážel Vojtěch Šilhavý. Následná přesilovka se rysům vůbec nedařila. Větší závar před brankou domácích se utvořil až v 59. minutě, kdy byl Raszka odvolán na střídačku a rysi v šesti svírali Valachy v pásmu. Skóre už se ale nezměnilo a hosté tak podlehli na Lapači 3:2.