Z domácího duelu s Pražany bereme bod
Na tříbodovou radost ze Vsetína jsme v domácím střetnutí proti pražské Slavii navázat nedokázali. Hosté si nakonec z Polárky odvezli domů výhru z prodloužení.
24.kolo, sobota 25.11.2023, Hala Polárka
2:3p
1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Cedzo, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Ramik, R. Veselý, R. Toman - Geidl, Šuhaj, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Slavia Praha

R. Málek - Žovinec, Klikorka, Kremláček, Holý, Kajínek, Křepelka - Matě. Beran, Kulda, Guman - Všetečka, Knotek, Průžek - Závora, Slavík, J. Brož - Strnad, J. Půček, Slavíček. Trenér: Aleš Totter.

10. Haas (Svačina), 59. Svačina (Haman, Haas)
6. Křepelka, 53. Guman (Klikorka, Matě. Beran), 62. Průžek (Kulda, Brož)
Vyloučení: 3:3
Využití: 1:1
Střely na branku: 39:38 (12:11, 11:15, 16:10 - 0:2)
Zblokované střely: 11:17
Vhazování: 60:23
Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Zídek, Vašíček
Diváci: 1003

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Z utkání proti našemu sousedovi v tabulce jsme chtěli získat tři body, čímž bychom tak navázali na náš zápas ve Vsetíně. Bohužel se nám tento cíl nepodařil naplnit, hlavně to bylo herním způsobem. V týdnu jsme byli silnější na puku i v obraně. Se Slavií jsme začali v některých situacích trochu bláznit hrou nahoru dolů. Pražané z toho získávali dost přečíslení, což je dostávalo na koně. Takto jsme určitě hrát nechtěli. Kluci to hráli více na riziko, což nebylo dobré. Kdybychom navázali na tu vsetínskou hru, bylo by utkání o něčem jiném. Samozřejmě jsme si vědomi, že je to v hlavách. Hráči si uvědomovali důležitost střetnutí, ale musíme hrát na ledě to, co si řekneme v kabině. Kluky ale chválíme za to, že dokázali v závěru ještě srovnat skóre, což nám přineslo alespoň bod. Každopádně s hrou spokojeni dnes nejsme.

Aleš Totter (trenér HC Slavia Praha): Byl to nervózní zápas, ve kterém jsme dali první gól. Trochu nám pomohl, ale z vedení jsme se příliš dlouho neradovali, když jsme se tam zbytečně otevřeli a byli navíc i nedůrazní. Třetina tedy jedna jedna. Pak tam bylo spoustu šancí, ale také i mnoho špatných momentů od obou týmů. Ale to přisuzuji tomu, že to byl pro hráče strašně těžký zápas po mentální stránce. Ve třetí třetině se nám znovu podařilo vstřelit gól, jenže jsme zcela zbytečným vyloučením nabídli domácím vyrovnání. Beru to ale tak, že ten bod navíc je pro nás spravedlivý. Pomohla nám k tomu přesilovka, i když jsme jí nesehráli zrovna ideálně. Rozhodla lepší kvalita v koncovce. Našemu týmu věřím, ze dvou utkání jsme získali pět bodů, teď se musíme dobře připravit na zápas s Třebíčí a Kolínem.

Pro oba celky bylo sobotní utkání 24. kola Chance ligy velice důležité, jelikož šlo vlastně o pomyslných šest bodů. Rysi začali aktivně. Už ve 3. minutě chyboval ve středním pásmu bek Křepelka, do úniku se následně dostal Ramik, který svým pokusem o bekhendovou kličku brankáře Málka ale nepřekonal. Vzápětí to byli opět rysi, kteří se hnali za prvním gólem střetnutí. Svačinovo nahození před branku tečoval těsně vedle mladíček Cedzo. V čase 05:15 chyboval u mantinelu zkušený Marosz, který zadovkou posouval puk za sebe. Bylo to však bohužel na zcela volného Karla Křepelku, který povedenou kličkou do forhendu nedal Švančarovi v naší bráně šanci - 0:1. Vyrovnáno bylo v Polárce v polovině 10. minuty a nutno říct, že domácí hokejisté předvedli opravdu nádhernou akci. Oskar Haas vyvezl puk z vlastní obranné poloviny, při nájezdu do útočného pásma si jej pak vyměnil se Svačinou a ranou k levé tyči rozjásal domácí příznivce - 1:1.

Prostřední část toho fanouškům příliš mnoho nenabídla, i přesto se tam tutové šance objevily. Na domácí měl tu největí Haas, který po Cedzově přihrávce netrefil ze strany prázdnou bránu. Svou šanci na změnu skóre měli i hosté. Ti dokonce zahrozili ve vlastním oslabení, kdy Slavík svou bojovností získal puk a po jeho přihrávce byl před Švančarou zcela osamocený Půček. Forvard Slavie mířil našemu gólmanovi mezi betony, mezírku si naštěstí nenašel.

Ten pověstný krok napřed mohli ve 47. minutě udělat domácí, kdy se nejprve Ramik dostal do svého druhého úniku v tomto střetnutí, ale ani tentokráte puk za gólmana Málka nedostal. Hra pokračovala, Marosz zpoza brány nabil ideálně na střelu Martynkovi, jenže ani zkušenému forvardovi Frýdku-Místku nebylo dopřáno. Ač byli domácí aktivnější, ten potřebný druhý gól vstřelili nakonec hosté. V čase 52:07 našel Klikorka od modré zcela volného Tomáše Gumana, který se na zakončení dokonale soustředil a následnou ranou trefil přesně vzdálenější kout Švančarovy brány - 1:2. V 57. minutě pak nabídla Slavie našemu celku přesilovou hru. Rysi jí v jejím závěru ještě vyšperkovali, když na led vyslali místo brankáře šestého hráče do pole a power play domácím vyšla. Na vyrovnání nepříznivého stavu se znovu podílel nejproduktivnější hokejista v bílém drese, a to Vladimír Svačina. Ten si sjel před bránu soupeře od pravého mantinelu a podobným způsobem, jako to udělal před ním Guman, trefil vzdálenější kout soupeřovy branky - 2:2. Dvaadvacet vteřin před uplynutím řádné hrací doby se ještě proti pravidlům provinil Ramik, takže do následného prodloužení šli hokejisté z hlavního města v početní převaze.

Oslabení domácí borci málem dokázali ubránit, když do jeho vypršení zbývaly pouhé dvě vteřiny. Pak si na křižnou přihrávku od levého mantinelu sjel Jiří Průžek a přesnou ranou nedal Švančarovi v naší brance šanci - 2:3. Pražané si tak z Polárky odváží cenné vítězství.

* Pohled do prvoligových statistik nám říká, že obránce Ondřej Hrachovský odehrál dnes za rysy své již 140té utkání. Mezi dalšími jubilanty patří po dnešku také zadák David Homola. Ten hrál ve frýdecko-místeckém drese v Chance lize po padesáté. Dodejme ještě, že v minulém kole odehrál Oskar Haas svůj 70tý zápas za rysy a obránce Daniel Kowalczyk 50tý. Všem klukům blahopřejeme!

* Za tři body se nám nad Pražany nepodařilo zvítězit od 5. října 2022. Od té doby jsme se soupeřem jednou vyhráli na samostatné nájezdy a čtyřikrát pak v řadě prohráli.

V následujícím týdnu čekají na rysy opět tři utkání. To první odehrajeme hned v pondělí 27. listopadu, kdy se od 17.30 hodin představíme na ledě litoměřických kališníků. Ve středu a v sobotu se pak půjde na hokej do frýdecko-místecké haly Polárka. Ve středu 29. listopadu budeme hostit lídra soutěže z Poruby, v sobotu 2. prosince pak k nám dorazí hokejisté sokolovského Baníku. Oba domácí duely mají začátek stanovený na 17 hodinu a fanoušci si mohou vstupenky na tyto zápasy zakoupit v předstihu díky portálu Enigoo (ZDE).