Cedzo nastoupil v elitní formaci a rozhodl duel ve Vsetíně
Svůj premiérový gól a k tomu navíc i přihrávku si v duelu se Vsetínem připsal na své konto osmnáctiletý forvard frýdecko-místeckého celku. Rysi si v rámci 23. kola Chance ligy vyšlápli na favorizovaný Vsetín, navíc na jeho ledě, kde jsme uspěli naposledy v říjnu roku 2021.
23.kolo, středa 22.11.2023, ZS Na Lapači
2:3
0:0, 1:1, 1:2
VHK ROBE Vsetín

Žukov - Staněk, Ďurkáč, Š. Jenáček, Smetana, Kojo, Larsen - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, Dědek, Hořanský - Jandus, Kern, Š. Bláha - Kubiš, Kratochvíl, A. Koláček. Trenér: Jiří Weintritt.

Mokry (30. Švančara) - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Cedzo, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Ramik, R. Veselý, Toman - Geidl, Šuhaj, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

23. Ďurkáč (A. Koláček, Larsen), 60. Š. Bláha (Klhůfek)
26. Martynek (Marosz, Haman), 43. Cedzo (R. Veselý, Urbanec), 57. Haas
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:1
Střely na branku: 31:18 (10:6, 13:5, 8:7)
Zblokované střely: 16:5
Hity: 3:12
Vhazování: 34:22
Rozhodčí: Šudoma, Svoboda - Malý, Mikšík
Diváci: 1890

Luboš Rob (trenér VHK Vsetín): Pochopitelně nejsme spokojeni s výsledkem, i takové zápasy se hrají. Minulý týden byl emočně vypjatý, vzhledem k okolnostem, které nastaly. V sobotu jsme ve Zlíně odehráli dobrý zápas, dnes to ale bylo špatné. Podle postavení v tabulce jsme měli uhrát povinné body, což se nepovedlo. Potřebujeme se teď srovnat do nějakého systému, režimu, musíme se nastartovat do větší pohody. Poprvé v sezoně jsme prohráli dva zápasy v řadě. Chceme nyní dát věci do pořádku, a vždy to nějaký zápas odhalí. Občas vás takový zápas potká, my ale budeme pracovat dál.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Tři body ze Vsetína jsou pro nás zlaté, chlapi si zápas odmakali. Hlavně to platí o druhé třetině, kdy jsme se dostali pod enormní tlak soupeře. Hráli jsme výborně do obrany, byla tam obětavost, měli jsme přes 25 zblokovaných střel, což je v takovém utkání velmi důležité. Podrželi nás také brankáři, konečně tam byla rovněž efektivita v přesilovce, navíc jsme ubránili oslabení. Škoda jen, že jsme nezvýšili během závěrečné power-play, konec mohl být pak klidnější. Musím naše chlapy pochválit, a to hlavně za druhou třetinu, kdy jsme navzdory tlaku soupeře odolali. Odehráli jsme zápas takticky rozumně. Od stavu 2:1 jsem věřil ve výhru. I když kvalita soupeře je velká, zvládli jsme to!

Po čtyřdenní pauze pokračovala Chance liga zápasy 23. kola, kdy se rysi představili na ledě druhého Vsetína. Pronásledovatelé doposavad suverénní Poruby měli hned v úvodu střetnutí výhodu početní převahy, kterou však rysi přečkali bez úhony. Další průběh úvodní třetiny mnoho vzruchu nepřineslo. Největší příležitost frýdecko-místeckých hokejistů přišla v 16. minutě, kdy pozornost vsetínského gólmana vyzkoušel střelou z mezikruží Šuhaj. Více nebezpečných situací si vypracovali domácí, na Mokreho si ovšem Vsetínští v úvodní třetině nepřišli.

Valaši měli do druhé části střetnutí lepší vstup, když v čase 22:55 posunul Koláček puk po modré čáře na Jakuba Ďurkáče, a ten trefil přesně levý kout Mokreho branky - 1:0. O chvíli později to mohlo být již dvoubrankovým rozdílem, když se před frýdecko-místeckým gólmanem ocitl osamocený Jonák, jeho klička do bekhendu mu naštěstí nevyšla. Ke konci 26. minuty bylo po spolupráci dvou nejzkušenějších rysů srovnáno. Marosz nabil Rostislavu Martynkovi, který se přes nedůrazného Ďurkáče dokázal prosadit - 1:1. Osmnáct vteřin před uplynutím poloviny řádné hrací doby zasáhnul nechtě při domácím útoku Veselý do masky gólmana Mokreho, který musel své místo v brankovišti přenechat svému parťákovi Švančarovi.

Hned v úvodu třetí periody se za katr poroučel vsetínský obránce Ďurkáč a rysi dostali poprvé v tomto střetnutí výhodu přesilové hry. Když už se zdálo, že svou výhodu nevyužijí, přišla přihrávka Veselého na mladíčka Adama Cedza, který přeci jen našel mezírku mezi betony domácího brankáře Žukova - 1:2. Rysi svůj dobrý výkon na ledě favorizovaného Vsetína vylepšili v polovině 57. minuty, kdy Oskar Haas obral v obranném pásmu domácích o puk Kerna a gólman Žukov nedokázal svou pravou stranou ruky další trefě hostů zabránit - 1:3. Vsetín ještě duel dokázal devět vteřin před vypršením řádné hrací doby zdramatizovat, když nastřelený puk Klhůfka od levého mantinelu tečoval Štěpán Bláha - 2:3. Rysi si už poté v posledních vteřinách cenné vítězství už vzít nenechali.

* Rysi v první dvacetiminutovce neinkasovali již třetí utkání v řadě.

* Osmnáctiletý forvard Adam Cedzo se dnes poprvé dokázal prosadit v rysím drese, když v úvodu třetí třetiny upravoval v přesilové hře skóre na 1:2 pro frýdecko-místecký celek. Pro Cedza je to vlastně vůbec premiérová trefa za rysy v jeho 18tém startu v první lize.

* Svěřenci trenéra Martina Hrnčára dokázali zlomit neúspěšnou sérii ze vzájemných střetnutí, kdy jsme Valachy udolali po šesti zápasech v řadě. Na vsetínském ledě tak vyhráváme počtvrté z jedenácti odehraných zápasů.

Rysy čeká v sobotu 25. listopadu jedno z nejdůležitějších střetnutí druhé čtvrtiny základní hrací doby. Na domácím ledě totiž hostí od 17:00 hodin pražskou Slavii, tedy svého momentálně největšího soka v průběžném pořadí. Na utkání s Pražany si můžete zakoupit vstupenky v předstihu (odkaz najdete ZDE).