Dobrý start, špatný závěr: Rysi padli s Třebíči
V rámci 22. kola Chance ligy přicestoval do Polárky tým z Třebíče. Ačkoliv rysi po gólech Ramika a Veselého vedli už 2:0, tři body nakonec po obratu odváží soupeř z Vysočiny.
22.kolo, sobota 18.11.2023, Hala Polárka
2:4
1:0, 1:1, 0:3

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec|, Homola, Hrachovský – Cedzo, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Geidl, Šuhaj, Macháček – Ramik, R. Veselý, Z. Sedlák. Trenér: Martin Hrnčár.

SK Horácká Slavia Třebíč

Mičán - Bořuta, Baláž, Poizl, Furch, Vodička – Vodný, Dočekal, Bittner - Psota, Kučera, Michálek – Ferda, Maty. Svoboda, Malý – Frömel, L. Stehlík, Matě. Svoboda – Michalčuk. Trenér: Kamil Pokorný.

5. Ramik (Marosz, Haman), 26. R. Veselý (Z. Sedlák)
38. Bittner (Psota, Poizl), 49. Michálek (Vodný, Dočekal), 51. Vodný (Michálek, Dočekal), 59. Bořuta (Mičán)
Vyloučení: 4:4
Využití: 1:0
Střely na branku: 35:36 (7:11, 16:10, 12:15)
Zblokované střely: 4:9
Hity: 7:3
Vhazování: 44:32
Rozhodčí: Skopal, Kubičík – Bezděk, Tvrdý
Diváci: 855

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Úvodní třetina patřila soupeřům, druhá část byla naše. V úvodní části mohla Třebíč skórovat snad třikrát, v té druhé jsme měli šance snad na čtyři góly. Stále jsme byli ve vedení, i když hra nebyla ideální. Ve třetí třetině byly pokyny jednoduché, ale neplnili jsme je. Dopouštěli jsme se hrubých individuálních chyb, což nás stálo zápas.

Jaroslav Barvíř (trenér SK HS Třebíč): Do utkání jsme vstoupili dobře, v první části jsme si vytvořili dost gólových šancí, abychom vedli. Bohužel se tak nestalo a v oslabení jsme inkasovali. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme so nejdříve srovnat. Hra se nám ale až moc otevřela, což jsme nechtěli. Domácí vedli zaslouženě, měli další šance, trefovali tyče. Výrazně nás podržel gólman i proti nájezdům domácího týmu. Po druhé třetině jsme si řekli, že takto hrát nechceme. Udělali jsme zásahy do sestavy, zredukovali sestavu na tři útoky a pět beků. Podařilo se nám poměrně brzy vyrovnat a otočit vývoj. Myslím si, že až na nějaké detaily jsme si výsledek pohlídali. Klíč ke třem bodům bylo neproměněné trestné střílení Svačiny, kdy nás podržel gólman Mičán.

Branku rysů po vychytané nule v Kolíně znovu střežil Vojtěch Mokry. Ten v úvodu neměl mnoho práce, aktivitou hýřili především domácí hráči. Ti získali výhodu přesilové hry, kterou se podařilo brankově zhodnotit. Marosz z pravé strany viděl na slotu zcela volného Michala Ramika, který našel volný prostor v třebíčské kleci a orevřel skóre.

Krátce poté mohlo být srovnáno, jelikož v úniku se ocitl Bittner. Hostující kanonýr zkoušel Mokrého pokořit bekhendovou kličkou mezi betony, jenže ztroskotal. Horácka Slavia měla platonický tlak i v závěru třetiny, jenže domácí defenziva pracovala spolehlivě.

Na startu druhé části vybídl ke skórování Svačina juniora Cedza. Mičan ale svůj tým proti jeho dorážce podržel. Na časomíře svítila hodnota 26:00, kdy Slezané svůj náskok zvýraznili. Postaral se o to díky pohledné individuální akci Radek Veselý, jenž zaznamenal druhou trefu sezony. Dravý útočník obelstil hostující obranu a poslal puk precizně k tyči.

Frýdek-Místek měl i nadále tlak a třetí zásah doslova visel na vlásku. Skórovat mohli třeba Šuhaj z nájezdu, podobnou možnost měl také Urbanec, který vyskočil z trestné lavice. V obou případech ale kraloval Mičán. Třebíč kontrovala v závěru prostřední periody. Kučera zvládl souboj za brankou, pohotově poslal puk do prostoru mezikruží, kde se vyskytoval zcela volný Ladislav Bittner. Ten střelou po ledě snížil a vrátil svému týmu naději.

Srovnáno bylo ve 49. minutě. Do přečíslení se dostala dvojice Vodný a zakončující David Michálek. Druhý jmenovaný nezazmatkoval a z bezprostřední blízkosti poslal puk mezi betony domácího brankáře. Aby těch špatných zpráv nebylo málo, krátce poté už bylo skóre příznivější pro tým z Vysočiny. Špatnou rozehrávku rysů zachytil Dočekal, který posunul puk Michálkovi. Ten prudce vypálil a trefil tyč, jenže o dorážku se postaral Michal Vodný.

Slezan v závěru mocně tlačil, po zalehnutí kotouče měli domácí hráči dokonce výhodu trestného střílení. Vladimír Svačina ovšem svou možnost nedokázal dotáhnout do zdárného konce. V čase 58:36 tak bylo o osudu utkání definitivně jasno. Při hře bez gólmana trefil opuštěný prostor domácí branky Antonín Bořuta.

VESELÉHO PARÁDNÍ INDIVIDUÁLNÍ AKCE

* S Horáky jsme prohráli již 4 utkání v řadě.

* Zápasové jubileum? Dnes jsme měli na ledě jubilanty dva. Radek Veselý odehrál 50té utkání za rysy v první lize, brankář Vojta Mokry odchytal naopak 40tý zápas.

* Domácí duel s Bílými hvězdami, byl pro rysy již 390tý v druhé nejvyšší soutěži (180 výher - 210 porážek). Ještě tedy deset utkání a zaokrouhlíme to na čtyři stovky zápasů v Chance lize.

V rámci 23. kola pocestují rysi na led svého soupeře. Ve středu 22. listopadu nás totiž čeká souboj na vsetínském Lapači, kde se postavíme domácím Valachům. Utkání začne v 17.30 hodin.