Vyrovnaný duel na jihu Moravy rozhodla prostřední část
Souboj s prvoligovým nováčkem ze Znojma rozhodla prostřední část, kterou rysi prohráli 2:0. Tři body v utkání zaznamenal polský reprezentant Kamil Walega.
6.kolo, středa 27.9.2023, Nevoga aréna
5:3
2:2, 2:0, 1:1
HC LERAM Orli Znojmo

Groh (45. Durný, 47. Groh) - Bartko, Zahradníček, D. Stránský, Tejnor, Zukal, Jenáček, Mareš - T. Svoboda, Hruška, Karlsson - Špaček, Šťovíček, L. Adámek - Sklenář, Matuš, Beránek - Čermák, Kučera, Sedláček. Trenér: Jiří Beroun.

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek - Doktor, Toman, Svačina - Cedzo, R. Veselý, Wałęga - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, Hudeček, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

3. Čermák (Kučera, Tejnor), 4. Zahradníček, 25. Šťovíček (Špaček, Bartko), 32. Beránek (Karlsson, Stránský), 54. Kučera (Šťovíček, Špaček)
14. R. Veselý (Š. Havránek, Wałęga), 16. Wałęga (Urbanec), 57. Wałęga (Cedzo)
Vyloučení: 1:4
Využití: 0:0
Střely na branku: 34:32 (11:10,18:6,5:16)
Zblokované střely: 8:8
Hity: 8:8
Vhazování: 31:43
Rozhodčí: Skopal, Mejzlík - Zídek, Polák
Diváci: 1438

Jiří Beroun (trenér HC LERAM Orli Znojmo): Chtěli jsme být aktivní a zatlačit na ně hned od začátku zápasu, a to se povedlo. Výsledek naší práce byly dva góly, ale potom jsme udělali zase dvě chyby. Měli jsme kotouč pod kontrolou, ale špatnými rozhodnutími jsme vrátili Frýdek zpátky do hry. Zápas v Třebíči bude jiný. Mají velmi kvalitní defenzivu a je to těžký soupeř. Musíme se na to zase připravit a vyvarovat se chyb, které jsme udělali dneska. Určitě bude na stadionu hodně diváku, protože to je derby a bude to super zápas.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Vstoupili jsme do zápasu s aktivitou, ale neorganizovanou. Měli jsme díry v obraně a domácí nás nátlakovou hrou převálcovali. Dokázali jsme se vrátit zpátky do zápasu, ale nedokázali jsme na to navázat ve druhé třetině. My máme druhé třetiny jako přes kopírák a jsou tam věci, které tam být nemají. Soupeř nám odskočí a potom se to těžko srovnává. Třetí třetinu jsme hráli zase dobře, stejně jako minulý zápas. To už bohužel nestačilo a soupeř si vedení pohlídal. Znojmo si šlo jednoduše za vítězstvím s hlavní podporou v brankovišti.

Stejně jako rysům, tak i nováčkovi soutěže ze Znojma, úvod sezony výsledkově příliš nevyšel. I z toho pohledu byl středeční podvečerní duel dost důležitý.

Vstup do utkání lépe vyšel Jihomoravanům, kteří se v krátkém sledu ujali dvoubrankového vedení. Ve 3. minutě překvapila brankáře Mokreho střela Tejnora, kterou stačil ještě tečovat Patrik Čermák - 1:0. Z dalšího průběhu zápasu uběhlo pouhých jednatřicet vteřin a znojemští fanoušci si mohli zařvat gól podruhé. To si najel do našeho obranného pásma bývalý rys Jan Zahradníček, který povedenou ranou nedal Mokremu šanci - 2:0. Od pohromy nás o chvíli později zachránila branková konstrukce, kterou trefil Tomáš Svoboda. Tohle možná domácí celek ukolébalo, jelikož další pasáž úvodní periody patřila naopak našemu celku. V čase 13:01 se k odraženému puku dostal Radek Veselý, který snížil na rozdíl jediného gólu - 2:1. O dvě minuty později bylo dokonce srovnáno. Svou premiérovou branku v našem drese zaznamenal polský reprezentant Kamil Wałęga, který efektivní kličkou nedal brankáři Grohovi šanci - 2:2.

Prostřední pasáž střetnutí patřila Orlům, kteří si znovu dokázali vypracovat dvoubrankové vedení. Třetí branku domácích vstřelil v polovině 25. minuty Martin Šťovíček, který dorážel do prádzné branky střelecký pokus Špačka - 3:2. Ohlášení konce druhé přesilovky domácích vystřídal jásot publika. Čtvrtá branka Orlů padla kuriózním způsobem. Petr Beránek vyslal svou střelu na svatyní rysů, gólman Mokry kotouč vyrazil nad sebe a ten nakonec doputoval přeci jen až za brankovou čáru - 4:2.

Když ke konci 54. minuty skóroval z rychlého protiútoku domácí Jan Kučera, bylo prakticky o vítězi dnešního duelu rozhodnuto - 5:2. Ač byli rysi ve třetí třetině aktivní, vytěžili z toho naši hráči už jen korigování nepříznivého stavu. V čase 56:43 se podruhé v tomto utkání prosadil Kamil Wałęga - 5:3.

* Pro naši trenérskou dvojici Martin Janeček a Jozef Daňo šlo dnes o 60té odkoučované utkání na lavičce frýdecko-místeckých rysů.

* Rysi nastříleli v prvoligové soutěži již 1102 branek. O tu další jubilejní, se v dnešním podvečeru postaral útočník Radek Veselý, který snižoval průběžný stav na 2:1 pro domácí celek.

• 1100. gól vstřelený: HC LERAM Orli Znojmo - HC FM 5:3 (27.9.2023 - 6. kolo) Radek Veselý

* Druhé třetiny jsou pro náš celek letos opravdu nějak zakleté. Nepříznivou sérii bez vstřelené branky v této pasáži zápasu prodlužujeme o dalších dvacet minut. Nyní to už čítá 120 minut.

Týdenní náročný program zakončíme víkendovým duelem s prostějovskými Jestřáby. Zápas na Hané se odehraje v sobotu 30. září od 17.00 hodin.