Výhra v přípravě nad bronzovým celkem slovenské extraligy
V předposledním přípravném utkání dokázali rysi na vlastním ledě porazit celek ze slovenské nejvyšší soutěže. Tým z Michalovců podlehl našemu celku v Polárce dvougólovým rozdílem. Nejbohatší na branky byla prostředí část utkání.
PU, pondělí 4.9.2023, Hala Polárka
5:3
1:1, 4:2, 0:0

Švančara - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Havránek, Kowalczyk, Homola, Hrůzek - Cedzo, Toman, Svačina - Hotěk, Haas, Šuhaj - Šilar, Veselý, Ramik - Geidl, Hudeček, Matěj. Trenér: Martin Janeček.

HK Dukla Ingema Michalovce

Gajan - Korenčík, Acolatse, Glazkov, Macejko, Mihalik, Bodák, Cibák - Valach, Suja, Pereskokov - Santos, Bjalončík, Bodnár - Solenský, Fedor, Paločko - Kabač, Buc, Vašaš. Trenér: Peter Kúdelka.

10. Šilar (Havránek, Veselý), 21. Cedzo (Toman, Svačina), 25. Haas (Urbanec, Hotěk), 37. Ramik (Kowalczyk), 39. Toman (Haman, Matěj)
17. Santos (Glazkov, Bjalončík), 23. Kabač (Bodák, Buc), 29. Buc (Solenský, Valach)
Vyloučení: 2:5
Využití: 1:1
Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Bartek, Rožánek
Diváci: 478

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): V první řadě určitě musím zmínit, že si vítězství nesmírně vážíme. Pro nás zvlášť cenné, jelikož jsme těch výher v přípravě moc doposavad neměli. Dnes jsme se konečně nějak v sestavě sešli, ale i tak nám na poslední chvíli vypadl Kuba Doktor, který má doma radostné povinnosti s narozením dítěte. My jsme mu samozřejmě vyhověli, aby mohl být u této příležitosti s manželkou. Co se týče samotného zápasu, tak bylo určitě důležité, že jsme byli od začátku v pohybu, nebyli jsme pomalejší. Dobře jsme bruslili. Trošku nám plynulost hry rozbila v první třetině hra v oslabení, kdy jsme tam šli do třech a inkasovali jsme gól na jedna jedna. Ale jinak si myslím, že to byl kvalitní zápas z obou stran. Navíc to byl kvalitní soupeř, takže si o to více té výhry vážíme.

Příprava na novou sezonu se rysům pomalu blíží ke svému konci. Kromě dnešního duelu se slovenským extraligovým celkem z Michalovců, nám pak ještě zbývá střetnutí s přerovskými Zubry. Zápas s Michalovcemi jsme nakonec zvládli a na své konto jsme si tak připsali v přípravě třetí vítězství. Paradoxně, stalo se tak znovu se slovenským celkem, předtím rysi porazili Trenčín a Zvolen.

Do utkání s loňským semifinalistou slovenské nejvyšší soutěže jsme vstoupili lépe, když ke konci desáté minuty našel Veselý, který náš celek posílil v týdnu z rumunského celku SC Csíkszereda, rozjetého Tomáše Šilara, který hostujícímu gólmanovi Gajanovi nedal ranou nad jeho lapačku šanci - 1:0. Těsné vedení jsme si dokázali udržet do poloviny 17. minuty, kdy ve dvojnásobném oslabení hosté udeřili zásluhou Mathewu Santose - 1:1.

Druhá třetina byla na góly nejbohatší. Třetí v pořadí v tomto střetnutí se prosadil domácí Adam Cedzo, který již po sedmnácti vtřeinách hry druhé periody prostřelil bekhendovou střelou hostujícího brankáře - 2:1. Radost z vedení nám vydržela pouhých 131 vteřin, když se z bezprostřední blízkosti nejlépe orientoval Michal Kabáč - 2:2. V prostřední části jsme slovenskému soupeři znovu dokázali odskočit v čase 24:13, kdy Ramik nádherně vysunul do úniku produktivního Oskara Haase a ten povedenou ranou nedal gólmanovi Gajanovi šanci - 3:2. Michalovce znovu dokázaly srovnat krok v úvodu 29. minuty. To Solenský zadovkou našel zcela volného Dávida Buce a ten prostřelil brankáře Švančaru - 3:3.

V dalším průběhu druhé části zápasu už padaly góly pouze do branky slovenského soupeře. V čase 36:09 se ujala spolupráce Kowalczyka se zakončujícím Michalem Ramikem - 4:3. Rozhodující úder frýdecko-místeckého celku přišel v samém závěru třetiny. Nejprve hlavní sudí zápasu poslal za katr Acolatse a hosté v následném oslabení kapitulovali po pouhých devíti vteřinách. Obránce Haman posunul puk na Radima Tomana a ten ranou bez přípravy popáté rozjásal domácí příznivce v hale Polárka - 5:3.

Ve třetí dvacetiminutovce se již pětistovka diváků branek nedočkala. Rysi tak dokázali po roce vrátit slovenskému soupeři porážku z přípravy, když si na své konto připsali velice cenné vítězství 5:3. Poslední přípravné utkání nás čeká už ve čtvrtek 7. září, kdy od 17.00 hodin hostíme opět v hale Polárka prvoligový celek přerovských Zubrů. Vstupenky na toto utkání si můžete již nyní zakoupit v předstihu na odkaze ZDE.