Rysům v Prostějově pšenka nevykvetla
V závěru srpna se hráči Frýdku-Místku vydali k přípravnému střetnutí na led favorizovaného Prostějova. Ambiciózní domácí ekipa po větší část hry diktovala tempo hry, a díky vysoké střelecké potenci uspěla výsledkem 6:3. Trefy rysů obstarali Filip Haman, Oskar Haas a Ondřej Hrachovský.
PU, úterý 29.8.2023, ZS Prostějov
6:3
3:1, 3:1, 0:1
LHK Jestřábi Prostějov

Pavelka (Štipčák) – Růžička, Hanousek, Kloz, Drtil, Forman, Pěnčík, Kubíček – Burian, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Maruna, Hašek, Slanina.

Mokry (Šimonů) – Hrachovský, Urbanec, Haman, Výtisk, Hrůzek, Havránek – Svačina, Toman, Doktor – Haas, Wałęga, Hotěk – Ramik, Brada, Šuhaj – Homola, Matěj, Geidl.

5. Račuk, 6. Slanina, 19. Jiránek, 22. Ostřížek, 27. Doležal, 38. Pěnčík
2. Haman (Haas, Hotěk), 29. Haas (Hotěk), 52. Hrachovský
Vyloučení: 5:3

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): "Byla to jednoznačně zasloužená prohra. Krom samotného začátku, který nám vyšel, jsme nestačili se soupeřem bruslit, byli jsme zakřiknutí. Teprve ve třetí třetině, kdy už soupeř trochu polevil, a my jsme neměli co ztratit, tak jsme vystrčili růžky. Jinak to ale opravdu byla zasloužená výhra domácích. Liga nám začíná už 13. září, a tento výsledek nechci ani v nejmenším bagatelizovat, je to pro nás velký vykřičník. Jsem ale přesvědčený, že za dva týdny to v našem podání bude vypadat úplně jinak a lépe."

Do kádru rysů se po drobné zdravotní pauze vrátil fantóm loňské sezony Vojtěch Mokry. V útoku pak nastoupil nejlepší junior uplynulé sezony Chance ligy Oskar Haas, a premiéru ve frýdecko-místeckých barvách prožil polský reprezentační útočník Kamil Wałęga.

Rysi vstoupili do zápasu skvěle, hned ve druhé minutě se po souhře Haase s Hoťkem ránou od modré prosadil Filip Haman. Jenže radost hostů měla jepičí život. Prostějovu se v rozmezí šesté a sedmé minuty podařilo dvěma slepenými góly skóre otočit. Prosadil se Marek Račuk a minutu poté rovněž Jan Slanina. Před odchodem do šaten Hanáci svůj náskok zvýraznili trefou zkušeného Tomáše Jiránka.

Jestřábům mnohem lépe vyšel také vstup do prostřední části. Nejprve se do střelecké listiny zapsal frýdecký odchovanec David Ostřížek, a ve 27. minutě náskok ještě navýšila nová prostějovská posila z extraligy - Zdeněk Doležel. Rysi ovšem poměrně rychle kontrovali, kdy přesilovku zhodnotil utěšenou střelou Oskar Haas. Jenže domácí mužstvo bylo při střelecké chuti, což před druhou sirénou dokumentoval zásah obránce Martina Pěnčíka.

V závěrečné periodě se rysům podařilo alespoň kosmeticky zmírnit porážku, kdy se v další početní výhodě do puku ideálně opřel Ondřej Hrachovský, a vymetl veškeré pavučiny za zády prostějovského Pavelky. Sečteno podtrženo: Jestřábi vs. Rysi 6:3.

V příštím týdnu čekají frýdecko-místecké hokejisty poslední dva domácí zápasové testy před startem Chance ligy. Nejprve v pondělí 4.9. hostíme slovenské Michalovce, ve čtvrtek 7.9. pak v generálce vyzveme Přerov. Zveme!