Vítězná domácí série se Sokolovem skončila
Až v pátém duelu našli hokejisté Baníku recept na náš celek. Hala Polárka tak přišla o svou neporazitelnost. Rysi nedokázali zvítězit ani ve čtvrtém zápase letošní sezony, nezbývá, než věřit, že vše zlomíme už v sobotu v Prostějově.
4., středa 22.9.2021, hala Polárka
1:4
0:1, 0:3, 1:0

Foltán (36. Šimonů) - Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Krenželok, Matyáš - Szturc, Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Peterek, Christov - Klimša, Komorski, Martynek - Blaško, Čmiel, Matiaško - Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Baník Sokolov

Cichoň - Rulík, J. Novák, Vodička, Strejček, Kadeřávek, Klejna, Klikorka - Vracovský, Kverka, Pořízek - Jurčík, Jiskra, Tomi - Šik, Rohan, Sloboda - Jandus, Hašek, Šmerha. Trenér: Martin Štrba.

58. Szturc (Bartoš, Christov)
19. Jiskra (Klejna, Jurčík), 24. Šik (Klikorka), 35. Sloboda (Klejna), 36. Pořízek (Vracovský, Jiskra)
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0
Střely na branku: 25:28 (5:11, 6:12, 14:5)
Zblokované střely: 2:0
Vhazování: 31:40
Rozhodčí: Bejček, Vrba - Komínek, Hranoš
Diváci: 701

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Nezačali jsme úplně katastrofálně, v těch úvodních čtyři pěti minutách jsme si dokázali i něco vypracovat. Potom jsme ale udělali pár chyb, a to nás stálo zápas. Ty věci, které tam byly, tak nebyly z naší strany vůbec dobré. Dostávali jsme jeden gól za druhým, ale ty branky nepadly po nějakém přečíslení, bylo to z úhlu. Pak se to už těžko dotahovalo, i když jsme chtěli samozřejmě ještě s výsledkem něco ve třetí třetině udělat. Bylo to však těžké, ta psychika už byla v hlavách nastavena.

Martin Štrba (trenér HC Baník Sokolov): Jeli jsme sem s nějakým plánem a musím kluky moc pochválit, protože jsme ten plán od první do poslední minuty dodrželi. Myslím, že jsme si tu zasloužili vyhrát. Připravovali jsme se na to, abychom se nedostávali do oslabení a nenabídli tak domácím šance. Chtěli jsme hrát disciplinovaně, což se nám povedlo. Škoda toho gólu, ale jak jsem už řekl, jsem spokojen s tím, že kluci do puntíku vše splnili.

Vzájemné zápasy se Sokolovem byly pokaždé bohaté na gólové situace, a tak se očekávala ofenzivní bitva i tentokráte. V první dvacetiminutovce se ale žádné hody ještě nekonaly. Padla pouze jedna branka, o kterou se v závěru třetiny postaral hostující Vít Jiskra.

Trenér Mojmír Trličík proti Západočechům promíchal sestavu, do branky se opět postavil Frederik Foltán a obranné řady vyztužil z třinecké organizace zadák Jakub Matyáš. Průběh první periody ale patřil hostům. Už v 8. minutě se v zajímavé situaci ocitl Vracovský, gólman Foltán se však ranou mezi betony zaskočit nenechal. V úvodu desáté minuty nás hostující hráči přečíslili v situaci tři na jednoho, Šik si vyměnil puk s Haškem, ani tentokráte se skóre zápasu naštěstí neměnilo. Rysi poprvé výrazně o sobě dali vědět ve 12. minutě, kdy Matiaško poslal puk na rozjetého Čmiela, ten bohužel na hostujícího brankáře Cichoně nevyzrál. A tak udeřilo na druhé straně. V čase 18:24 si Vít Jiskra sjel mezi kruhy a střelou podél Foltána otevřel skóre zápasu - 0:1.

Druhou část střetnutí jsme začali oslabením, které rysi dokázali přečkat. Jenže krátce po návratu Víta Christova z trestné lavice jsme dali až příliš prostoru Otakaru Šikovi, který se nikým neatakovaný prodral podél levého mantinelu a bombou pod břevno poslal svůj tým již do dvoubrankového vedení - 0:2. To však nebylo ze strany sokolovského Baníku v druhé tercii vše. Rysi se sice snažili o zteč hostující branky, ta však byla jakoby zakletá. Pět minut před druhým klaksonem vypálil od levého mantinelu Marek Sloboda a puk si přeci jen našel skulinku, aby skončil za zády zkoprnělého Foltána - 0:3. Za dalších dvaasedmdesát vteřin to bylo již 0:4, když Radek Pořízek propálil od modré vše, co stálo v cestě. Brankář Foltán možná puk uviděl až na poslední chvíli, nic naplat, byl to gól a šichta pro čtyřiadvacetiletého gólmana rysů tak předčasně skončila. V brankovišti jej nahradil o dva roky mladší Daniel Šimonů, pro kterého to byla zase premiéra v našem drese.

A Šimonů se poprvé předvedl v úvodu třetí třetiny, kdy reflexivně srazil pokus hostujícího Jurčíka, který pláchl domácí obraně. Rysi se nakonec přeci jen dokázali prosadit. Vyloučení Tomáše Rohana potrestal ranou na vzdálenější tyč Roman Szturc, pro kterého to byla třetí branka v úvodních čtyřech zápasech letošní sezony - 1:4.

Zatímco bodový zisk letošní sezony se nám ani po utkání se Sokolovem nezměnil, jediné, co jsme mohli pozměnit, je vzájemná bilance se Západočechy. Ti nás totiž na pátý pokus poprvé v hale Polárka porazili. No nic, je třeba zvednout hlavy a snažit se naplno zabodovat v sobotu 25. září na ledě prostějovských Jestřábů. Utkání na Hané začíná v 18.00 hodin.