Foltán statečně čelil 45 střelám, na čtyři nestačil
Od Horáků se tentokráte vracíme s prázdnou. Rysi nedokázali navázat na tři utkání v řadě, kdy jsme vždy dokázali Třebíč na jejich ledě obrat o body.
3., sobota 18.9.2021, KHNP Arena
4:2
1:0, 1:1, 2:1
SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Burian, Ferda – D. Michálek, Křehlík. Trenér: Kamil Pokorný.

Foltán - Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík - Szturc, Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Christov, Peterek, Klimša - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

8. L. Bittner (Psota, L. Doudera), 37. D. Michálek, 42. Krliš (M. Furch, Vodný), 54. Krliš (Vodný, M. Furch)
23. Christov (Šedivý, Zbořil), 43. Szturc (Šedivý, Teper)
Diváci: 647

Jaroslav Barvíř (asistent trenéra SK HS Třebíč): Dnes přijel velice kvalitní soupeř, na což jsme dokázali reagovat. Zápas měl grády se vším všudy, kluci podali skvělý týmový výkon. Přesilovky se nám ještě úplně nedaří, ale pracujeme na tom. Na soupeře jsme se chystali, kluci plnili to, co jsme si řekli. Myslím si, že jsme dneska za tím vítězstvím šli víc a odměnou jsou nám tři body.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Diváci mohli vidět rychlý, svižný zápas, ale zároveň zasloužené vítězství domácích. Rád bych zmínil výtečné výkony brankářů na obou stranách. V první třetině jsme udělali spoustu chyb, měli jsme hodně odevzdaných puků. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, dali jsme gól na 1:1. Měli jsme spoustu šancí a donutili jsme soupeře chybovat, bohužel jsme tyto šance nevyužili. Ve třetí třetině jsme na začátku dostali další branku, a to už se pak hrálo těžce.

Do utkání s Třebíčí vyslal trenér Mojmír Trličík stejnou sestavu, která v týdnu nastoupila doma proti pražské Slavii, jen v brance dostal od začátku příležitost Frederik Foltán. Ten nakonec musel na Vysočině čelit více jak čtyřiceti střelám domácího celku.

Není tajemstvím, že duely s hokejisty s bílou hvězdou nepatří mezi zrovna naše oblíbené. Z doposud dvaceti odehraných prvoligových duelů jsme totiž s třebíčskými hráči vyhráli pouze v pěti případech. Přesto jsme odjížděli na Vysočinu s určitými nadějemi, domácí nás totiž v posledních třech vzájemných zápasech na jejich ledě v řádné hrací době neporazili.

O první změnu skóre se postarali borci v červenomodrých dresech. Na konci 8. minuty poslal Šťovíček před naší branku prudkou přihrávku, do které vložil hokejku Ladislav Bittner a jeho teč skončila přesně v růžku Foltánovy branky - 1:0. Pro domácího forvarda to tak byl devátý bod v našich vzájemných zápasech (4+5). V závěru první třetiny se provinil proti pravidlům domácí Střondala, který za svůj faul vyfasoval pětiminutový trest plus trest do konce utkání. Před rysy se tak objevila velká šance na vyrovnání.

Přesilovou hru, kterou rozdělila první přestávka, jsme nakonec přeci jen využili. V čase 22:47 vložil do Šedivého přihrávky svou hůl Vít Christov a bylo srovnáno - 1:1. V dalším průběhu se šance střídaly na obou stranách, jen se čekalo, který tým bude úspěšnější. Kýžený druhý gól se podařilo vstřelit nakonec domácím. To David Michálek vypíchnul puk našemu hráči a pak s trochou štěstí dokázal poslat černý touš nad padajícím gólmanem Foltánem - 2:1 (tato branka byla naší 800tou inkasovanou v druhé nejvyšší soutěži).

Třebíč se poté v úvodu třetí periody dostala do dvoubrankového vedení. Michal Furch vystřelil od pravého kruhu a pohotový Václav Krliš dokázal poslat puk do naší branky - 3:1. Rysi s odpodědí příliš dlouho neotáleli. Po pětapadesáti vteřinách se k odraženému puku dostal Roman Szturc, který vrátil do našich řad naději na případný bodový zisk - 3:2. O ten nás nakonec připravil domácí Václav Krliš. Ten v 54. minutě prokázal svou rychlost, k puku se dostal o chlup dříve než Foltán a po následné kličce zasunul puk do naší opuštěné branky - 4:2.

Z Vysočiny se tentokráte vracíme s prázdnou. O první tříbodový zisk v letošní sezoně zabojujeme už ve středu 22. září, kdy v hale Polárka hostíme od 18.00 hodin celek HC Baník Sokolov. Na toto utkání si můžete koupit vstupenky v předprodeji, a to přes tento odkaz ZDE.