Rysi bojovali, s favoritem z Prahy ale padli
Rysi do poslední chvíle bojovali alespoň o bod. O osudu zápasu rozhodla první polovina střetnutí, ve které si Slavia vytvořila tříbrankové vedení.
2., středa 15.9.2021, hala Polárka
3:5
1:2, 1:2, 1:1

Šimboch (31. Foltán) - Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, J. Adámek, Michálek, Z. Malík - Szturc, Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Christov, Peterek, Klimša - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slavia Praha

Michajlov - D. Krejčí, R. Havel, Barák, Mi. Hovorka, Veber, Zelingr, T. Duda - Kafka, T. Knotek, Kružík - Vlček, Žejdl, Michnáč - J. Doležal, Poletín, M. Ondráček - Pšenička, Kern, Šteiner. Trenér: Pavel Kolařík.

8. Komorski (Łyszczarczyk,Peterek), 38. Komorski (Łyszczarczyk, Zbořil), 54. Šedivý (Zbořil, Bartoš)
9. Vlček (Žejdl, Michnáč), 12. Knotek (Kafka, Kružík), 26. Krejčí (Kafka, Knotek), 31. Zelingr (Knotek), 60. Doležal (Michajlov)
Diváci: 761

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Prvních pětatřicet minut, to byla z naší strany katastrofa. Do stavu 1:3 jsme mohli být vůbec rádi, že to bylo jen takhle. Potom se to začalo lehce zlepšovat a do toho padl čtvrtý gól. Závěr druhé třetiny, kdy se nám podařilo snížit na 2:4, a pak celá třetí třetina, to už byl ten tým, jak jsme trénovali a hráli v přípravných zápasech. To však bylo dnes strašně málo. Říct ale teď pět minut po utkání, kde byla příčina naší porážky, to dokáží asi odborníci, možná lidé z tribuny. Já si na to teď ale netroufám. Přesto si všichni uvědomujeme, že to nebylo z naší strany dobré. Musíme si vše zanalyzovat, protože víme, že máme na daleko lepší výkon. Dokonce bych řekl, že ještě na lepší, než kluci předvedli ve třetí třetině.

Pavel Kolařík (trenér HC Slavia Praha): Začátek nám nevyšel, stejně jako tomu bylo v minulém utkání doma. Šli jsme do čtyř a hned jsme dostali gól. Takže začátek byl znovu těžký. Potom si myslím, že do stavu 4:1 jsme měli hru pod kontrolou, jenže s tím čtvrtým gólem jsme přestali hrát. Soupeř pak získával na aktivitě a my se pak třepali o výsledek až do poslední minuty. Máme však tři body z venku, takže u nás panuje určitě spokojenost.

Duel s dvojnásobným mistrem republiky z let 2003 a 2008 jsme začali ubráněnou přesilovkou soupeře. Stejnou výhodu jsme dostali o pár chvil později také i my a Filipu Komorskemu stačilo k překonání brankáře Michajlova dvaapadesát vteřin - 1:0. Následné minuty první periody ukázaly, že do haly Polárka zavítal silný a hlavně hodně sebevědomý celek. Pražanům stačilo 142 sekund, aby obrátili pro ně nepříznivý vývoj střetnutí. V čase 08:38 se podařilo nejprve vyrovnat z velmi ostrého úhlu Filipu Vlčkovi - 1:1, aby na začátku 12. minuty skóroval do poloprázdné branky z brejku Tomáš Knotek - 1:2. Pro jednatřicetiletého forvarda hostí to byla již jeho třetí branka v úvodu letošní sezony.

Na začátku druhé třetiny jsme dostali dvakrát možnost početní výhody, leč tentokráte jsme si cestičku k překonání gólmana celku z Edenu nenašli. Byl to naopak soupeř, který je ve využití přesilových her velmi produktivní (Havířovu vstřelil v úvodním kole dokonce 6 branek z deseti), což nám slavističtí hokejisté dokázali ve 26. minutě, kdy tvrdou ranou od modré propálil vše před sebou Daniel Krejčí - 1:3. V dobré pohodě hrající soupeř z hlavního města šel ve 31. minutě do tříbrankového vedení, když Matyáš Zelingr pálil ihned po buly přesně do vzdálenějšího koutu frýdecko-místecké branky - 1:4. Čtvrtý zásah hostí přimněl Juraje Šimbocha přenechat své místo v brankovišti svému parťákovi Frederiku Foltánovi. Naději rysům vrátil dvě minuty před druhou přestávkou polský reprezentant Filip Komorski, který s pomocí horní tyčky přeci jen dopravil puk za Michajlova záda - 2:4. Tento moment výrazně změnil náladu v hale a druhá část střetnutí se dohrála za výrazné podpory domácích fanoušků.

Diváci hnali rysy za vyrovnáním i ve třetí dvacetiminutovce. Ve 46. minutě ovšem všem v hale zatrnulo, když při vlastním oslabení nastřelil Žejdl tyčku. Tlak domácích však nadále sílil a v 54. minutě to domácím konečně padlo. Nejproduktivnější rys loňské sezony, Ondrej Šedivý, v početní výhodě napálil puk přesně do levého růžku slavistické branky - 3:4. Domácí hráči pak zkusili 50 vteřin před koncem třetí části hru bez brankáře, Pražané ale dokázali zásluhou Jiřího Doležala upravit střelou do prázdné branky na konečných - 3:5.

Před rysy je o víkendu další venkovní střetnutí, kdy se tentokráte vypravíme na Vysočinu. V sobotu 18. září hrajeme od 17.30 hodin v Třebíči.