Rysi vezou z Litoměřic cenný bod!
Reportáže
Dobrá práce, pánové! V rámci letošního premiérového kola Chance ligy zavítal tým z Frýdku-Místku na led ambiciózního rivala z Litoměřic. Svěřenci trenérů Trličíka a Daňa podali na severu Čech kompaktní výkon a vezou do Slezska zasloužený bod. Dvě trefy našeho týmu měl na svědomí Alan Łyszczarczyk, jednou se do střelecké listiny zapsal Roman Szturc.
1., sobota 11.9.2021, Kalich Aréna
4:3p
2:2, 0:0, 1:1 - 1:0
HC Stadion Litoměřice

Král – Marcel, O. Baláž, Výtisk, J. Holý, Jebavý, Ticháček – Válek, Kracík, M. Kadlec – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Urban, Koláček, Konečný – Smola, Jícha, Berka. Trenér: David Bruk.

HC Frýdek-Místek

Foltán – Zbořil, Teper, D. Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek – Łyszczarczyk, Komorski, Martynek – R. Szturc, Bartoš, Šedivý – Christov, Peterek, Klimša – Blaško, Čmiel, Matiaško.Trenér: Mojmír Trličík.

Branky
1. M. Kadlec (Válek, Kracík), 10. Jícha (Berka, Marcel), 48. Smola (Berka, Jícha), 63. Výtisk (Ticháček)
5. Łyszczarczyk, 8. Łyszczarczyk (Martynek), 47. R. Szturc (Bartoš, Šedivý)
Statistiky
Vyloučení: 5:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:32
Zblokované střely: 18:22
Vhazování: 36:29
Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Kotlík, Kokrment
Diváci: 710
Ohlasy

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Bylo to pro nás těžké utkání. Narazili jsme na silného soupeře a z mého pohledu bylo utkání velmi vyrovnané. Jsme šťastnější tým, protože bereme druhý bod.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Měli jsme špatný vstup do zápasu, z čehož jsme se dostali. Po druhé třetině jsme změnili nějaké herní prvky a měli jsme dost příležitostí ke skórování. V závěru nás dohnala naše produktivita. Je škoda, že si domů vezeme pouze bod.

Hned na úvod sezony to byla bitva jako řemen. Ze hry uplynulo pouhých čtyřiadvacet vteřin a domácí fanoušci mohli oslavovat. Kracík od mantinelu posunul puk doprava na Válka, ten našel lépe postaveného Martina Kadlece, který se trefil přesně pod horní tyč naší branky - 1:0. Pro Kadlece to byl sedmý bod ve vzájemné bilanci s rysy (4+3). Na vyrovnání jsme čekali pouhé čtyři minuty. Alan Łyszczarczyk se ve středním pásmu zmocnil puku a nechytatelnou bombou nedal Královi v domácí brance šance - 1:1. V čase 07:08 bylo ještě veseleji. To Martynek prokázal svůj přehled, když krásně našel osamoceného Alana Łyszczarczyka, pro kterého nebyl problém zasunout černý touš do opuštěné klece - 1:2. S tím se samozřejmě nechtěli kališníci smířit a v 10. minutě bylo znovu srovnáno. Josef Jícha si sjel před naší branku z pravé strany a střelou mezi Foltánovy betony upravoval na 2:2.

Ve druhé třetině se sedmistovka diváků gólu tentokráte nedočkala. Ten si hráči obou celků schovali až na třetinu třetí. Ve 47. minutě vystřelil z pravého kruhu Ondrej Šedivý. Puk skončil pod litoměřickým gólmanem, odkud však následně vyjel a pokračoval podél brankové čáry. Nejrychleji se dokázal zorientovat Roman Szturc, který jej poslal do odkryté klece - 2:3. Radovat se nám kališníci dovolili pouhých dvacet vteřin. Na Berkovu střelu stačil ještě Foltán reagovat, na dorážku Jana Smoly už byl ale náš brankář krátký - 3:3. Tímto stavem skončila také základní hrací doba, takže se šlo do prodloužení.

Do nastavené hrací doby vstoupili domácí v početní výhodě, kterou naštěstí využít nedokázali. Rozhodnutí padlo v 63. minutě. Domácí kapitán Jan Výtisk napřáhl z levého kruhu a jeho bomba skončila přesně v šibenici Foltánovy branky - 4:3. Bonusový bod tak připadl kališníkům, rysi na úvod sezony berou cenný bod.

Ve 2. kole Chance ligy se představíme domácím fanouškům. Premiéru letošního ročníku obstarají v hale Polárka hokejisté pražské Slavie, kteří na úvod sezony rozprášili doma Havířov 10:4. Utkání s Pražany začíná ve středu 15. září v 18.00 hodin. Vstupenky (nejen) na toto utkání si můžete zakoupit v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.

SESTŘIH ZÁPASU