V přípravě si rysi vyšlápli na prostějovského Jestřába
Rysi vítězí i ve svém druhém přípravném utkání na ledě soupeře, když po Havířovu zdolali také prostějovské Jestřáby. Třemi body se v zápase blýskla dvojice Havránek (1+2) - Svačina (0+3).
přípr., čtvrtek 15.8.2024, ZS Prostějov
1:3
0:1, 1:1, 0:1
LHK Jestřábi Prostějov

Štipčák - Studený, Zdráhal, Krejčí, Kubeš, Babka, Poledna - Tomeček, Kindl, Karabáček - Pilař, Honejsek, J. Veselý - Jiránek, Skuhrovec, Jenyš - Jenčovský, Ekrt, Korčák. Trenér: Martin Janeček.

Petrík - Haman, Havránek, Pacalaj, Zbořil, Homola, Výtisk, Andrle - Svačina, Šilar, Kozlík - Kucsera, Marosz, Ostřížek - Ramik, Macháček, Matiaško - Půček. Trenér: Martin Hrnčár.

22. Pilař (Krejčí)
15. Pacalaj (Havránek, Svačina), 34. Haman (Havránek, Švačina), 45. Havránek (Kozlík, Svačina)
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1

Martin Janeček (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Přípravné zápasy máme od toho, abychom jako trenéři získali co nejvíc informací o hráčích i jejich herním projevu, a také o samotném zápase. Dnes jich oproti utkání ve Zlíně máme trochu více negativních, ale i tak z toho chceme vytěžit. Jsou to pro nás důležité informace, které se promítnou v práci s mužstvem. Všechny nabrané poznatky se promítnou 14. září se startem ligy. Dnes tedy méně povedený duel než ve Zlíně, kdy řada hráčů nepodala takový výkon, jaký by měla, na druhou stranu se do toho řada hráčů stále dostává a všechno se bude víc a víc vyjasňovat. Nechci tedy vyřknout nějaké předčasné hodnocení, ale dbám na to, abychom si z dnešního zápasu odnesli co nejvíce informací, což se stalo.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas jsme nepojali pouze herně, ale také po kondiční stránce. Úvod patřil soupeři, který byl lepší na puku, řešil situace lépe. Potřebovali jsme se s tím srovnat, což se povedlo. V dalším průběhu už jsme byli rovnocenným soupeřem. Byly tam fáze, kdy domácí byli lepší, kdy naopak jsme tlačili my. Dokázali jsme se prosadit střelecky. Musím vyzvednout výkon gólmana Petríka, který nás výrazně podržel. Ukázali jsme velkou morálku, protože jsme na konci prvního a zároveň toho nejtěžšího bloku přípravy. Chlapi to zvládají velmi dobře. Těší mě, že ve třetí třetině jsme nátlakovou hrou dokázali Prostějov dostat pod tlak. Domácí kupili chyby, ztráceli puky, což byl náš cíl. Chtěli jsme, abychom nebyli pasivní, ale i v té únavě pracovali tvrdě, a to navzdory hře ve třech formacích. Byly tam z naší strany dobré věci z tréninku, ale stále děláme i jednoduché chyby. Chceme se z těchto chyb poučit a být připravení co nejlépe na ligu. Stínem zápasu byly špatné podmínky v hale, kde panovalo velké teplo. Led byl v nevyhovujícím stavu, viditelnost byla špatná. Pro oba týmy to ale bylo stejné, a s takovými podmínkami se musíme umět vyrovnat.

V krátkém sledu odehráli rysi třetí přípravné utkání z celkových devíti naplánovaných. Po úterní bitvě s třineckými Oceláři nastoupil náš celek na Hané, kde poměřil síly s prostějovskými Jestřáby.

Začátek střetnutí sice patřil aktivnějšímu domácímu celku, rysi však postupem času začali přidávat na obrátkách. V 15. minutě pak přišlo zasloužené vedení, když jsme využili početní převahu. Po souhře Svačiny s Havránkem otevřel skóre zápasu Marek Pacalaj - 0:1. Tímto hubeným stavem skončila i úvodní dvacetiminutovka.

Jestřábům se podařilo srovnat krok hned na začátku druhé periody, když slovenského gólmana Petríka překonal Radek Pilař - 1:1. Ve 34. minutě si frýdecko-místečtí hokejisté dokázali vrátit jednobrankové vedení nazpátek a znovu se na tom podepsala svou asistencí zkušená dvojice Havránek - Svačina. Tentokráte z toho těžil skórující Filip Haman - 1:2.

Zatímco v minulém přípravném utkání dokázali Jestřábi nepříznivý stav 1:2 nakonec v závěrečné třetině zvrátit na svou stranu, tentokráte už uspět nedokázali. Ba naopak, byli to rysi, kteří v této fázi zápasu přidali třetí přesný zásah. Ve 45. minutě se z role přihrávajícího převtělil Štěpán Havránek tentokráte do role zakončujícího - 1:3.

Podruhé se v přípravném bloku představí rysi vlastním fanouškům. V úterý 20. srpna totiž hostíme v hale Polárka od 17.00 hodin polský celek z Jastrzębie. Vstupenky na toto střetnutí je možné si zakoupit již nyní, a to na tomto odkaze ZDE.