V báječné atmosféře dokázali rysi potrápit šampiona z Třince
Rysi ve druhém přípravném utkání letního bloku vyzvali na zteč velice silného soupeře. Do Polárky totiž dorazili úřadující mistři republiky z Třince. Domácí se dlouho výsledkově drželi, Oceláři o své výhře rozhodli slepenými góly osm minut před koncem střetnutí.
přípr., úterý 13.8.2024, hala Polárka
2:4
1:2, 1:0, 0:2

Švančara - Š. Havránek, Andrle, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Homola - Kozlík, R. Veselý, Svačina - Ostřížek, Marosz, Kucsera - Půček, Macháček, Ramik - Gerych, Šilar, Spěváček - Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (31. Mazanec) - Jank, Smith, Hrbas, Adámek, Haman, Nedomlel - Haas, Cienciala, Hudáček - Teplý, Addamo, Sikora - Hrehorčák, Roman, Wałęga - Cedzo, Čacho, Kurovský. Trenér: Zdeněk Moták.

6. R. Veselý (Kozlík, Svačina), 37. Macháček (Matiaško, Ramik)
10. Kurovský (Cedzo, Čacho), 17. Teplý (Sikora, Haman), 52. Hudáček (Cienciala), 52. Addamo (Wałęga)
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Rozhodčí: Mrkva, Gebauer - Smetková, Lederer
Diváci: 2408

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Hrát prakticky šedesát minut pod tlakem, to znamená, že nás soupeř stále svým aktivním pohybem dostával pod tlak, to je to, co jsme potřebovali. Abychom se věděli na to do soutěže pořádně připravit. Aby byli hráči po celý čas naprosto soustředění. Líbilo se mě, že soupeř šlapal, na nic nečekal. Na druhé straně jsme spoustu věcí dobře vyřešili, ale i nevyřešili. To je však přesně to, co teď potřebujeme. Teď musíme odhalit naše slabiny a pak na nich pracovat. Abychom zkrátka uměli hrát celých šedesát minut ten herní plán, který budeme mít nastavený. To když zvládneme, budeme schopni dále přidávat ještě tu přidanou hodnotu. Jak řikám, šedesát minut hrát to, co se poví a hlavně vědět jak a kde chceme hrát. Pokud tohle zvládneme, tak to bude v pořádku. Stále nás čeká ještě spoustu přípravných zápasů. Musím vyzdvihnout rovněž i návštěvu v hale, fantastická atmosféra, plný stadion, svátek hokeje. I proto jsme tu kůži nechtěli prodat lacino, i když jsme si byli vědomi, že s takovým soupeřem to bude dost těžké. Bylo škoda, že za stavu 2:2 jsme měli přesilovku a místo toho, abychom ten třetí gól dali my, tak jsme naopak inkasovali. Ale pro nás tento zápas určitě splnil.

Zdeněk Moták (trenér HC Oceláři Třinec): Je pravdou, že dnes o ten výsledek až tak nešlo, my jsme potřebovali zapracovat nové mladé hráče, aby si zvykli na náš systém a styl, kterým se Třinec prezentuje. Utkání bylo kvalitní, dle mého jsme jej měli po celou dobu pod kontrolou. Ta výhra je zasloužená, a to ne jen v řádné hrací době, ale i v nájezdech. Nyní nás čekají další přípravné zápasy. Atmosféra tu byla výborná, určitě té návštěvě také pomohla ta autogramiáda mistrů světa a našich hráčů s poháry. Jsme rádi, že jsme udělali divákům radost a snad se i zahřáli v tom horkém dni i vykony obou družstev.

1. Pokud si v minulém letním období našlo na derby s třineckými Oceláři cestu dvanáct stovek diváků, tak letos to bylo již jednou tolik. A hala Polárka po dlouhých osmi letech mohla znovu s velkou pompou ohlásit "MÁME VYPRODÁNO". Skvělé, úžasné!

A nebylo ani divu, vždyť kromě samotného duelu s partnerským Třincem měl náš klub pro fanoušky obou celků připraven velice bohatý doprovodný program, včetně dvou autogramiád. Takovým bonbónkem celého příjemného odpoledne pak bylo představení poháru pro mistry světa, který do Frýdku-Místku přivezli Ondřej Palát s Tomášem Kundrátkem.

Fotogalerii s pohárem mistrů světa najdete ZDE

Navíc se fanoušci zapojili do dobročinné soutěže v házení pěnových puků a podpořili nemocného Šimonka částkou 17 tis. Kč. Ondra Palát dokonce tuto sumu zdvojnásobil na 34 tisíc! Děkujeme všem, že pomáhate! #DvaBřehyJedenTým

Pojďme ale k samotnému zápasu. Vyprodaná hala se v parném letním období musela hokejem bavit, oba týmy nabídly divákům v úvodní dvacetiminutovce tři branky. Jako první se prosadili domácí rysi. To ke konci 6. minuty našel Kozlík krásně mezi kruhy zadovkou Radka Veselého a ten pohotovou ranou nedal Kacetlovi v třinecké bráně šanci - 1:0. Extraligista se ovšem nenechal zahanbit. O čtyři minuty později bylo totiž srovnáno. Švančara si nejprve poradil se zakončením Cedza, na dorážku důrazného Daniela Kurovského už ale náš gólman nestačil - 1:1. Tři minuty před první přestávkou pak hosté dokázali skóre otočit. Haman si vyměnil na modré čáře puk se Sikorou, ten viděl u pravé tyče zcela volného Michala Teplého, který střelou z první prostřelil gólmana Švančaru - 1:2. V čase 18:51 mohlo být opět srovnáno. To se Ostřížek protáhl kolem mantinelu, před bránou našel najíždějícího Kucseru, kterému v přesném zakončení zabránila tyč.

Blízko třetího gólu byli Oceláři nejen ve 26. minutě, kdy v početní převaze pálil Hudáček pouze do tyče, ale i o dvě minuty později, když jej napodobil Nedomlel. U rysů v těchto chvílích stálo velké štěstí. Veselo bylo znovu v Polárce vteřinu před vypršením 37. minuty. To si Ramik sjel po pravé straně s pukem za bránu, kde našel přihrávkou pod sebe volného Matiaška. Jeho střelu ještě stačil Mazanec vyrazit k Štěpánu Macháčkovi, pro kterého už nebyl žádný problém dopravit puk do opuštěné klece třineckého celku - 2:2.

Pokud branková konstrukce v prostřední části zápasu pomáhala našim hochům, na začátku třetí části naopak zase podržela třinecký celek po zakončení mladého Gerycha. Rozhodnutí přišlo v 52. minutě, ve které se Ocelářům podařilo dvakrát skórovat. Nejprve se Slezané prosadili ve vlastním oslabení, když krásnou kombinační akci zakončoval střelou do poloopuštěné branky David Cienciala - 2:3. O dvacet vteřin později byla v předbrankovém prostoru důraznější třinecká letní posila Justin Addamo, který nadvakrát přeci jen procedil puk za záda našeho brankáře - 2:4.

Po domluvě obou trenérů si to po skončení řádné hrací doby rozdali hráči v samostatných nájezdech a i v nich byli nakonec úspěšnější hosté z Třince, když za domácí celek se prosadil pouze Ostřížek, za Oceláře proměnili Teplý a rozhodující nájezd Kurovský.

POHLED DO HISTORIE

Celkově již posedmé na sebe v přípravném bloku narazily oba partnerské kluby. Vůbec první zápas jsme proti Ocelářům z Třince odehráli v srpnu 2015, kde jsme na extraligový celek nestačili poměrem 4:10. Odveta o rok později byla pro naše barvy úspěšnější, favorita jsme zaskočili a zdolali v prodloužení 3:2. V roce 2019 jsme s Oceláři prohráli 1:4 a v roce 2021 se opět z výhry radoval Třinec, když zvítězil 0:4. O další rok později vyhráli Třinečtí 2:4, když vzájemný souboj rozhodla prostřední část, ve které nám extraligista nasázel všechny své góly. No a vloni to byl další úspěch našeho partnerského klubu, který si z Polárky odvezl vítězství v poměru 0:3.

OHLASY TRENÉRŮ

Další, v pořadí již třetí přípravné utkání, odehrají rysi už ve čtvrtek 15. srpna, kdy zajíždí na Hanou k prostějovským Jestřábům. Tento duel se hraje od 18.00 hodin.