V přestřelce s Jihlavou byli rysi méně úspěšní
V Jihlavě šlo o veledůležité body a strhla se o ně pořádná přestřelka. Zápas muselo za stavu 5:5 rozhodnout až prodloužení. V tom ale byli nakonec úspěšnější ježci z Jihlavy.
24.kolo, středa 26.2.2020, CZ LOKO Aréna
6:5p
1:3, 2:0, 2:2 – 1:0
HC Dukla Jihlava
Jan Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Staněk, D. Kolář, Bukač, Piegl, J. Holý, Půža – Čachotský (A), Skořepa (C), A. Zeman – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek (A), Fronk, Chlubna – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja.
L. Daneček (Suchánek) – Matyáš, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka (A), Klimša, Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – R. Szturc (A), Hladonik (C), Martynek – Przybyla, Stuchlík, Motloch.
4. Čachotský (TS), 21. Fronk (J. Pohl), 24. Čachotský (J. Pohl), 50. Jiránek (Anděl, Poletín), 53. Pekr (Bukač), 63. Skořepa (Čachotský)
6. J. Michálek (Stuchlík, Przybyla), 15. Kafka (Klimša), 18. Mikulík (Haman, Kafka), 47. Martynek (J. Michálek, Jenáček), 59. R. Szturc (Martynek, Bartko)
Diváci: 1063
Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Za nás vrcholem všeho, co bylo, tak byla naše první třetina. Vůbec nechápeme, co to mělo znamenat. Odehrajeme jakž takž tři střídání, máme trestné střílení, dáme gól, dostaneme se do vedení a přijde totální kolaps. Pak něco proběhlo v kabině. Ve druhé třetině nám pomohla přesilovka, kterou jsme se dostali do zápasu. Vyrovnáme a prostě... Nevím, utkání se mi hodnotí hrozně blbě. Řeknu to upřímně, nebýt první lajny s Čachotským a Skořepou, tak se tady bavíme o úplně jiném výsledku (trenér hostí Vlastimil Wojnar souhlasně přitakává - pozn. aut.). Ti dva to dneska táhli a zápas rozhodli.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Chtěli jsme tady dnes vyhrát, což se nám bohužel nepovedlo. Nicméně získaný bod znamená, že jsme pořád ve hře o postup do předkola play-off. Škoda, že jsme dvakrát neudrželi vedení, nejprve 3:1, poté 4:3. Jihlava prostě dala v šancích o gól více. Musím se ale vrátit k evidentnímu faulu v situaci tři na tři. Kdyby se pískl, možná by zápas vypadal jinak, možná bychom brali dva body a možná také ne. Tam jsme byli trošku poškození, ale alfa a omega zápasu to není. Jihlava je těžký soupeř a bod zvenčí relativně bereme. Já bych chtěl jen popřát Jihlavě, protože už je v předkole play-off. Ať se Vám daří, protože když vidím, jak se v horní skupině trápí Poruba a nevím, kdo s ní tam spadne, tak s formou, co máte a s tím týmem, tak máte reálnou šanci postoupit dále, tak ať Vám to vyjde. Na Třebíč už máme ztrátu sedmi bodů a samozřejmě se nám to vzdaluje. Hrajeme až do konce a dnešní zápas byl hodně důležitý. Stejně jako zápasy před tím. Zaváhali jsme na tripu Benátky, Ústí a Sokolov. První zápas nám nevyšel a to se odrazilo na hře v Ústí. Tam jsme ztratili body a nyní... Co k tomu říct. Každý zápas se počítá, každý bod se počítá, může se stát cokoliv. Třebíč třeba může prohrát čtyřikrát v řadě, ale dnešní ztrátou dvou bodů je to těžší a těžší. Ale naděje umírá poslední a doufám, že se to ještě otočí.

Již ze začátku souboje bylo jasno, že se bude jednat o rychlý atraktivní hokej. Lépe začali domácí. Už ve čtvrté minutě byl odpískán nájezd po faulu na Zemana. Tomáš Čachotský se k němu postavil skvěle a bekhendovým blafákem poslal kotouč do šibenice. Jenže Frýdek-Místek zavrhl nepříznivé skóre a jen o ani ne dvě minuty později srovnal stav na 1:1. Stuchlík najel zleva kolem mantinelu do pásma, poslal pas do mezikruží pro Jakuba Michálka a ten trefil protilehlou šibenici, než jeho soupeř při nájezdu. Další gól byl k vidění až v minutě patnácté, kdy dvakrát pálil Petr Kafka. Jeho druhá rána byla úspěšná a gólman Brož nechtěně dopomohl kotouči do branky. A i další gól padl do sítě domácích, protože v přesilovce rysi sehráli rychlou kombinaci a Milan Mikulík, jenž stál na jejím konci, pálil dělovku k bližší tyčce. Rysi tak šli do kabiny s velmi nadějným výsledkem.

Jenže druhá část byla tvrdým ponaučením. Již v první minutě se ježci prosadili. Pohl pálil od modré a jeho rána se od brankáře hostů dostala k Jiřímu Fronkovi, který volný kotouč usměrnil do Danečkovy brány. A do druhé minuty už bylo srovnáno. Trefil se opět Tomáš Čachotský, který se prosadil podobně, jako při nájezdu. Puk bekhendem zvedl pod víko a srovnal. Tímto gólem oslavil nejen srovnán, ale také svůj 700. kanadský bod za Duklu. Pokračování třetiny bylo v rychlém tempu, ale gól už nikdo nevsítil. K vidění byly akorát dvě bitky.

Poslední třetina tedy předpokládala rozuzlení. To se ale nestalo. Frýdek-Místek si dělal naděje, protože ve 47. minutě viděl kotouč před Brožem, kde bylo kvantum hráčů, Rostislav Martynek poslal ho do volné klece. Jen tři minuty zase stačily domácímu celku na vyrovnání. Andělovu střelu Daneček vychytal, ale puk od něj zamířil k Tomáši Jiránkovi a ten uklidil do klece. A za další tři minuty opět zvedali ruce ke stropu arény hráči Jihlavy. Matěj Pekr se vyhýbal střele, ale přitom se od něj puk šťastně odrazil do branky Lukáše Danečka. Dukla tedy dokázala obrátit stav. Poslední slovo měli přece jen hráči z Moravskoslezského kraje. Ti totiž při nabídnuté přesilovce odvolali Danečka na střídačku a vyměnili ho za hráče v poli. Power play se vyplatila, protože vyrovnal extraligou ostřílený borec, Roman Szturc.

Logicky se tak muselo jít do prodloužení. I tam se hrál hokej ve vysokém tempu. Jihlava spáchala dva hity velmi za hranou, po kterých dva hráči Frýdku-Místku nějakou dobu zůstali ležet na herní ploše, ale sudí neviděli žádný zákrok, který by se protivil pravidlům ledního hokeje. Ve třetí minutě pak Josef Skořepa dostal skvělý pas, přibruslil do mezikruží a propálil gólmana, čímž rozhodl o zisku bonusového bodu a na míle vzdálil Frýdeckomístecké sny o předkole play-off.