Do třetice to konečně vyšlo! Rysi srazili Baník šesti góly
Rysi pokračují ve svém "tripu" po stadionech soupeřů. Ve třetím venkovním zápase v řadě konečně dokázali vyhrát a po prohrách s Benátkami a Ústím zapsali tři body. Baník Sokolov jim podlehl už popáté v sezóně.
23.kolo, pátek 21.2.2020, ZS Sokolov
2:6
0:2, 1:4, 1:0
HC Baník Sokolov
Fečo (35. Horák) – Záruba, Kadeřávek, Vodička, Přindiš (A), Pařízek, A. Rulík, P. Michálek – Grim, M. Zadražil (A), Švec – Bečvář, T. Rohan (C), Čejka – Uhlík, Osmík, Urban – Houška, Berčík. Hlavní trenér: Karel Mlejnek.
L. Daneček (Suchánek) – Haman, D. Stránský, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Jenáček – Tomi, Kaukič, Kafka – Mikulík, Stuchlík, Kofroň – Martynek (C), Hladonik (A), R. Szturc – Przybyla, Motloch, Eret. Hlavní trenér: Vlastimil Wojnar.
40. Švec (Přindiš, Osmík), 43. P. Michálek (Vodička)
14. R. Szturc (Hrachovský, Hladonik), 18. Kafka (Kaukič, Tomi), 26. Hrachovský (R. Szturc, Motloch), 32. Kofroň (Martynek, Bartko), 35. Hladonik (Haman, Bartko), 37. Motloch (Przybyla)
Diváci: 470
Karel Mlejnek (trenér HC Baník Sokolov): Rád bych hledal pozitiva v dnešním utkání. Oproti předchozím dvěma to byl začátek zápasu, kdy jsme prvních deset minut odehráli velmi dobře. Stejně tak dobře jsme odehráli začátek ve druhé třetině, kde jsme sahali po tom, abychom velmi brzo zkorigovali stav. Bohužel nepodařilo se. Klíčová byla branka na 0:3, která spustila brankostroj soupeře. Ke cti našeho týmu slouží odehraná třetí třetina. Na druhou stranu chci říct, že za brankový stav po dvou třetinách 0:6 se za tým našim věrným fanouškům omlouvám.
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Po dvou porážkách, které jsme na tripu utrpěli, jsme si řekli, že tady musíme jednoznačně vyhrát. Šli jsme za tím od první minuty. Naštěstí rozhodla druhá třetina, kdy nám to tam napadalo. Na rozdíl od zápasu v Ústí a v Benátkách. Co se týče bodů, tak je to super, že jsme tady vyhráli. Ale Sokolov ve třetí třetině zapnul a hráli výborně. Ve třetí třetině jsme měli problém i ve vlastní přesilovce. Naštěstí jsme to ustáli a vezeme tři důležité body.

Hosté začali dopředu aktivně už ze začátku utkání. Szturc se v úvodu blýskl hezkou akcí a střelou z kruhu, ale vychytal ho fantasticky Fečo. O něco později se pokoušel strhnout vedení na svou stranu Hladonik, ale jeho ránu mezi betony vyrazil brankář a stejně tak pokryl i následnou dorážku. Skóre tedy nakonec otevřel již zmiňovaný Roman Szturc. Ve 14. minutě totiž Fečovi vypadl puk z výstroje a Szturc se dostal k pohotové dorážce. Následně rysi dostali k dispozici přesilovku, ve které ukázali pravou sílu svého útoku. Kafka začal tlak svojí střelou, který byla ještě tečována. Následně musel Fečo zasahovat proti množství po sobě jdoucích střel. Nakonec byl brankář v přesilovce úspěšný. To už se ale nedá říct o akci Petra Kafky, kdy hráč projel s kotoučem kluziště, dostal se do samostatného úniku a gólmanu nedal nejmenší šanci. Do kabin se šlo za stavu 0:2 pro hosty.

Druhou třetinu začal Baník mnohem lépe. Několik dobrých akciček jsme mohli vidět hned v úvodu. Vodičkovu ránu z kruhu a Urbanovu prudkou bombu zastavil s přehledem Daneček. Pak už udeřili opět hosté. Ondřej Hrachovský si získal kotouč a prudkou ránou zápěstím vstřelil další gól do klece Sokolova. V průběhu 32. minuty pak hosté sehráli parádní kombinaci, na jejímž konci pálil rychle Bartko. Puk ovšem rychle získal David Kofroň a poslal ho za záda Feča. Uběhla jen chvilka a rysi dostali k dispozici další přesilovku. Frýdek-Místek opět skóroval a díky střele Jana Hladonika nadělil soupeři „bůra“. Stále to však nebylo všechno. Ve 37. minutě totiž Lukáš Motloch najel do mezikruží a poslal kotouč přímo do levé šibenice. Stav už byl opravdu jednoznačný – 0:6. Domácí pak alespoň snížili tři sekundy před koncem třetiny, když se blýskl Přindiš, který vyslal ránu bez přípravy a ta se s velkým štěstím dostala do branky potom, co se odrazila od Marka Švece.

Do třetí části hry už rysi nastoupili v pohodovém tempu. Baník toho chtěl využít, ale hned ze začátku byl proti střele z velmi dobré pozice pozorný Lukáš Daneček. Sokolov se přeci jen poměrně brzy prosadil. Už ve třetí minutě třetí třetiny Vodička poslal pas po křídle až k Danečkovi. Tam si kotouč zpracoval Patrik Michálek a střelou potáhnutím poslal kotouč za záda Danečka. Hosté Sokolova se i přes čtyřbrankové manko nadále snažili a rozhodně utkání jen nedohrávali. Danček už ale ze své branky žádný kotouč lovit nemusel a utkání skončilo 2:6.