V neděli přijďte pomoci srovnat finálovou sérii
Páteční první finálový zápas krajské ligy na ledě Bohumína nedopadl pro béčko HC Frýdek-Místek dobře. I když měli naši hokejisté skvělý vstup do utkání a po pěti minutách vedli 0:2, nakonec duel ztratili v prodloužení. V neděli 13. března v hale Polárka od 14.30 hodin budou tedy bojovat o srovnání série a věří, že jim k tomu dopomůže i skvělá divácká kulisa.
FIN 1, pátek 11.3.2022, ZS Bohumín
4:3p
2:2, 1:1, 0:0 - 1:0
HC BOSPOR Bohumín

Svoboda - Ovčaří, Dvořák, Bílý, Javín, Čahoj, Brančík - Heidler, Kysučan, Ivan, Kropka, Putniorz, Kovařík, Chaloupka, Kovalski, Buba, Černín, Okřina.

HC Frýdek-Místek "B"

Horváth - Vacula, M. Valíček, Gottwald, Konderla, A. Valíček, Bulava, Krutil - Mičulka, Urban, Pindel, A. Puzoň, Vančo-Minařík, Adamský, Fojtík, Fiala, Heralt, Slovák. Trenéři: René Slanina a Tomáš Snášel.

10. Chaloupka (Ivan, Kropka), 14. Černín (Kovařík), 22. Chaloupka (Putniorz), 64. Kysučan (Ivan)
2. Adamský (A. Puzoň, A. Valíček), 5. Pindel (Adamský), 33. A. Valíček (Adamský)
Vyloučení: 11:7
Využití: 0:0
Rozhodčí: Hykel - Štěpán, Chamrád
Diváci: 230

René Slanina (trenér HC Frýdek-Místek B): Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Měli jsme dost šancí, které jsme neproměnili, chybělo to pověstné štěstíčko, často chyběl ke gólu opravdu kousek. I ve třetí třetině jsme mohli rozhodnout, po faulu na Mičulku jel Vojta Pindel trestné střílení, ale další branku nepřidal, nevyužili jsme ani přesilovku. Když tomu štěstí půjdou v odvetě kluci naproti, budou se držet taktiky a budou mít dobrý pohyb, tak bychom to s podporou diváků měli zvládnout. Ale musíme zůstat pořád u té naší hry. V Bohumíně jsme při vedení zbytečně vymýšleli, srazily nás nějaké individuální chyby. Soupeř se hodně koncentroval na obranu a vyrážel do protiútoků. Celkově jsme nehráli špatně, ale když jsme trochu polevili, zkušený soupeř toho využil.

Obrovské fanouškovské podpory si Frýdek-Místek užíval i v Bohumíně, kde „bylo narváno“ a diváci ze všech možných míst, i od plexiskel, sledovali, jak hosté do zápasu vlétli a ujali se vedení. Nejprve se už ve druhé minutě trefil Adam Valíček, na kterého po asistenci Martina Adamského v minutě páté navázal Vojtěch Pindel. Jenže domácí dokázali vyrovnat ještě do konce první třetiny a v té druhé se dokonce ujali vedení. Za Frýdek-Místek pak srovnával po další asistenci Adamského znovu Adam Valíček, ale po bezbrankové poslední třetině se muselo jít do prodloužení, které po třech minutách rozhodl domácí Kysučan.