Rysi dlouho drželi naději, nakonec ale padli a končí desátí
Famózní výkon brankáře Baroše a bojovný duch celého týmu nás dlouho držel v blízkosti postupu. Nakonec jsme ve třetí třetině dvakrát inkasovali, vyrovnat se rysům již nepodařilo. Do čtvrtfinále Chance ligy tak postupují Pražané.
OF 3, úterý 8.3.2022, ZS Eden
2:1
0:1, 0:0, 2:0
HC Slavia Praha

M. Michajlov – Dan. Krejčí, Hejda, Barák, M. Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek, Kern - R. Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož. Trenér: Jiří Veber.

Baroš - Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Ciura - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, O. Šedivý – Kurovský, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

43. Kern (M. Hovorka, T. Knotek), 45. Kružík (P. Machač, M. Hovorka)
18. Ciura (Šlahař, Ogurcov)
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0
Střely na branku: 38:31 (15:12, 9:9, 14:10)
Zblokované střely: 16:10
Vhazování: 39:23
Rozhodčí: Petružálek, Květoň - Beneš, Belko
Diváci: 511

Pražský Eden hostil v úterním podvečeru rozhodující souboj hokejových týmů HC Slavia Praha a HC Frýdek-Místek. Teď už žádná dodatečná šance na opravu neexistovala, vítěz postoupí do čtvrtfinále play-off, poraženému letošní sezona skončí. Už první minuty tohoto zápasu naznačily, že ani dnes to nejspíš nebudou žádné gólové hody. Nebylo tomu ale divu, nikdo si nechtěl nějakou zbytečnou chybou ukončit sezonu.

Jako první jí udělali domácí. Na začátku 18. minuty se v obranném pásmu sešívaných dostal k puku Ogurcov, o mantinel jej poslal na levou stranu ke Šlahařovi a ten přesnou přihrávkou vybídl ke skórování obránce Bartosze Ciuru - 0:1. Pro Bartka to byla vůbec první branka v našem drese! Minutu před vypršením úvodní dvacetiminutovky byli Pražané blízko vyrovnání, ale Kafkovo zakončení vyrážel brankář Baroš svou maskou.

Ve druhé části zápasu jsme byli hodně blízko gólu při přesilové hře. To když Kuba Šlahař vybídl před brankou číhajícího Filipa Komorskeho, který ale nedokázal poslat puk do opuštěné brány domácího celku. Obrovská smůla polského snajpra. Šance pak střídala jedna druhou. Na domácí straně ujel v oslabení Ondráček, Baroš byl však pozorný. Z rysů se mohli gólově prosadit Christov a po něm ještě Bartoš s Łyszczarczykem. Jelikož ani oni nebyli úspěšní, svítil tak v Edenu na ukazateli skóre stále hubený stav 0:1. Ten vydržel i po megašanci domácího Poletína, který možná ještě teď sám nechápe, jak poslal puk místo do volného prostoru u pravé Barošovy brusle mimo naší bránu.

Třetí periodu začali domácí hokejisté vyrovnáním, kdy Baroše překonal ranou do levé šibenice Jan Kern - 1:1. Gól domácí celek evidentně probudil a v čase 44:51 dokázal Daniel Kružík obrátit průběh zápasu na stranu sešívaných - 2:1. Rysi ve zbývajícím čase bojovali, ale ke kýženému vyrovnání se už bohužel nedostali. Z postupu do čtvrtfinále se po závěrečné siréně mohli radovat hokejisté pražské Slavie. Frýdecko-místečtí hokejisté zakončují letošní pouť Chance ligy na 10. místě. Děkujeme všem našim fanouškům a také partnerům za přízeň a už teď se těšíme na společné shledání v sezoně příští.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Dnešním jubilantem je útočník Vít Christov, který nastoupil ke svému 160tému zápasu ve frýdecko-místeckém drese. Vítkovi blahopřejeme!!

* Slovenský brankář Samuel Baroš nastoupil ke svému 28 střetnutí za rysy, čímž v klubových tabulkách dohnal v počtu startů na 5. místě Jana Strmeně.

* Ve vyřazovacích bojích nastoupilo za HC Frýdek-Místek 42 hokejistů. Jak jsme již zmínili, nejvíce startů má momentálně David Klimša, a to třináct.

* Polský obránce Bartosz Ciura se vůbec poprvé prosadil v české Chance lize, když ke konci první třetiny otevřel skóre utkání a poslal rysy do jednobrankového vedení.

* Brankáři Samuelu Barošovi se v pražském Edenu dařilo. Gól za svá záda nepustil předlouhých 103 minut, než jej dokázal překonat domácí Jan Kern. Když k tomu připočteme 30 minut z prvního domácího duelu, dává nám to krásné číslo 133 minut bez obdržené branky.

KDO S KÝM VE ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

HC Stadion Litoměřice (1.) - HC Jestřábi Prostějov (8.)
VHK ROBE Vsetín (2.) - HC Slavia Praha (7.)
SK Horácká Slavie Třebíč (3.) - HC Baník Sokolov (6.)
HC Dukla Jihlava (4.) - HC ZUBR Přerov (5.)

V závorce uvádíme umístění týmů po skončení základní části.
Termíny: 10. 3. (čtvrtek), 11. 3. (pátek), 14. 3. (pondělí), 15. 3. (úterý), 17. 3. (čtvrtek). Série začíná na ledě lépe postaveného celku po základní části, kdy se nejprve dvě utkání odehrají na jeho ledě, odvetná střetnutí pak na ledě hůře postaveného týmu. Čtvrtfinále se hraje na 3 vítězná utkání.