Rysi dokázali Slavii vynulovat, rozhodnutí padne v úterním zápase
Odvetný osmifinálový souboj rysům vyšel na jedničku. V každé z odehraných třetin dokázali rysi Slavii vstřelit branku, gólman Baroš navíc neinkasoval. O tom, kdo postoupí do čtvrtfinále play-off, se rozhodne v úterním podvečeru. Rysi, držíme palce!!
OF 2, pondělí 7.3.2022, ZS Eden
0:3
0:1, 0:1, 0:1
HC Slavia Praha

M. Michajlov – Dan. Krejčí, Hejda, Barák, M. Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek, R. Všetečka – Vlček, Kern, Jaroslav Brož. Trenér: Jiří Veber.

Baroš - Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, O. Šedivý – Kurovský, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

15. Šedivý, 38. Łyszczarczyk (O. Šedivý, Krenželok), 51. Łyszczarczyk (Teper)
Vyloučení: 6:4
Využití: 0:2
Střely na branku: 28:30 (10:8, 11:10, 7:12)
Zblokované střely: 16:11
Vhazování: 40:23
Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Blažek, Kráľ
Diváci: 702

Jiří Veber (trenér HC Slavia Praha): Já musím konstatovat, že soupeř byl dnes jasně lepší od vstupu do zápasu. My jsme se už viděli s postupem. Soupeř byl prostě lepší. Byl to úplně jiný tým, než ten, se kterým jsme hráli v sobotu ve Frýdku, s tím, že jsme měli i nějaké šance v přesilovkách, ale bohužel jsme v nich byli úplně imunní a nepomohli jsme si ani těmi přesilovkami, takže musím konstatovat, že soupeř zaslouženě vyhrál a byl lepší. My musíme udělat všechno pro to, abychom ještě pokračovali v sezoně, a to musíme ukázat v úterý.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Důležitý zápas. Doma jsme zápas nezvládli, hlavně kvůli tomu, že Slavia hraje rychlý a agresivní hokej, na což jsme nebyli připravení, ale dnes ten zápas byl jiný. Nachystali jsme se na jejich tvrdou hru a na tu rychlost. Od začátku kluci plnili to, co jsme si řekli a prostě byli nachystaní a dali jsme nějaké góly a prostě už jsme si to v podstatě kontrolovali. Nasazení trvalo celý zápas a do puntíku jsme splnili to, co jsme si řekli až do konce. Jsme rádi za to, že jsme vyhráli, za to vítězství a doufám, že zítra budeme nachystaní na ten zápas stejně, jako dnes.

Utkání o naději. I tak by se dalo nazvat odvetné střetnutí osmifinále letošního play-off Chance ligy mezi našimi hokejisty a domácím týmem pražské Slavie. První vzájemný duel jsme na domácím ledě s Pražany prohráli a jelikož se hraje pouze na dvě vítězství, byli před odvetou v mírné výhodě hráči s červenou hvězdou na svých dresech. Rysi v Praze již mohli nasadit do hry opět Daniela Kurovskeho, který v závěru základní části patřil k našim nejlepším střelcům.

Pokud nám v domácím zápase scházela větší lehkost, úvod střetnutí v pražském Edenu nevyzněl z naší strany vůbec špatně. Dokonce jsme šli v 15. minutě do vedení, když se do situace jeden na jednoho dostal Ondrej Šedivý. Domácí zadák jej sice dokázal vytěsnit k pravému mantinelu, avšak Šedivý stačil ještě poslat puk směrem ke slavistické brance a vracející se Mikuláš Hovorka si jej srazil do vlastní branky - 0:1. Šťastný, ale pro náš celek hodně důležitý gól!

Z kraje druhé periody jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, proti však byl brankář Michajlov, který se dvakrát vyznamenal při zakončení Davida Bartoše. Následně museli rysi čelit dvěma přesilovkám domácího celku, které však přečkali naštěstí bez úhony. Sešívaní rysům pak nabídli v závěru druhé třetiny více jak minutovou početní výhodu pět na tři. V čase 37:56 se dostal na modré čáře k zakončení Alan Łyszczarczyk, který propálil před sebou vše, co mu stálo v cestě - 0:2.

A náš nejproduktivnější hráč po základní části měl podíl také i v třetí brance ve slavistické síti. V úvodu 51. minuty dostal Alan Łyszczarczyk u levého kruhu až příliš monoho volného prostoru a pohotovou ranou nedal domácímu gólmanovi šanci - 3:0. Opět proměněná přesilová hra rysů. Rozhodnuto mohlo být v čase 56:12, kdy pálil z beprostřední blízkosti Bartoš. Gólman Slavie ale byl tentokráte úspěšnější. Rysi dokázali odvetný souboj zvládnout na jedničku, hokejisty pražské Slavie porazili na jejich ledě 3:0 a rozhodnutí, kdo se podívá do čtvrtfinále, musí padnout v úterním souboji. Ten začíná v Edenu opět v 18.00 hodin (stav osmifinálové série mezi HC Slavia Praha a HC Frýdek-Místek je 1:1).

* Pouze dva hráči letošního kádru rysů si pamatují účast našeho celku ve vyřazovacích bojích, do kterých jsme se probojovali před pěti lety. Jsou jimi útočníci David Klimša (12 utkání) a Vít Christov (6 zápasů).

* Vůbec nejúspěšnějším rysem v kanadském bodování ve vyřazovacích bojích je polský forvard Aron Chmielewski, který v deseti odehraných duelech nastřádal 11 bodů za 4 góly a 7 asistencí.

* Pro útočníka Ondreje Šedivého se dnes jednalo o jeho jubilejní 60té utkání ve frýdecko-místeckém drese. Blahopřejeme!!

Snímky: HC Slavia Praha (Jiří Bezucha)