Sešívaní byli v Polárce produktivnější, mají tak mečbol
Úvodní osmifinálový duel ovládli hokejisté pražské Slavie, kteří se tak po výhře 4:1 přiblížili postupu do další fáze soutěže. Rysům nezbývá nic jiného, než v Edenu dvakrát zvítězit. Věříme, že se tak i v příštím týdnu stane.
OF 1, sobota 5.3.2022, hala Polárka
1:4
0:2, 1:1, 0:1

Baroš - Krenželok, Teper, Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura, Korím - Christov, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, O. Šedivý – Klimša, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Slavia Praha

M. Michajlov – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek, R. Všetečka – Vlček, Kern, Jaroslav Brož. Trenér: Jiří Veber.

24. Klimša (D. Bartoš, Komorski)
10. Žejdl (Kružík, P. Machač), 20. Kružík (P. Machač, Žejdl), 30. P. Kafka (T. Knotek, Daniel Krejčí), 60. J. Doležal (Poletín)
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:1
Střely na branku: 21:32 (6:7, 6:9, 9:16)
Zblokované střely: 10:3
Vhazování: 38:25
Rozhodčí: Vrba, Tvrdoň - Zídek, Polák
Diváci: 1272

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): My jsme se dnes potýkali nejen se soupeřem jako takovým, ale sami se sebou. Prostě nám vůbec nejezdily nohy. Právě základem porážky byla ta scházející energie. Jsem si jistý, že to je v té závěrečné fázi, kdy jsme měli teď tři zápasy v řadě, navíc s cestováním. Je jasné, že se tohle vždy nějak pak rozjezdí. Nám se to povedlo až ve třetí třetině, kde se ten zápas dal ještě nějak zvrátit. Ale proti nám stál skvělý gólman, navíc s faktem, že se nám nepodařilo se zápasem už nic udělat. Rozhodla první třetina, kdy jsme prohrávali souboje, i v bruslení byl soupeř lepší. Těch světlých okamžiků tam od nás moc nebylo. Ale porážka určitě není tím, že by kluci byli nějak uspokojeni. V odvetě se budeme chtít snažit navázat právě na tu třetí třetinu a hlavně na lepší produktivitu.

Jiří Šejba (asistent trenéra HC Slavia Praha): Myslím si, že ten zápas jsme měli pod kontrolou. Sice jsme měli občas nějaké výpadky, kdy jsme měli zbytečné ztráty kolem naší modré čáry. Dali jsme v úvodu dvě branky, hlavně důležitá byla ta druhá, která padla těsně před koncem třetiny. Domácí snížili, nám se však z další přesilovky podařilo znovu odskočit. Kluci hrají teď v poslední době výborně, rádi bychom tu sérii ukončili hned v pondělí.

Domácí trenéři vyslali do úvodního osmifinálového zápasu stejnou sestavu, která si v týdnu vybojovala po pěti letech postup do vyřazovacích bojů. Stejná byla ale jen co se týče jmen, domácí kouč totiž pár změn ve složení přeci jen udělal. Do elitní formace se vrátila dvojice zkušených beků Krenželok - Teper, k útočnému duu Bartoš - Šlahař přibyl na křídlo kapitán Vít Christov.

V předešlých dvou domácích zápasech s Pražany v letošní sezoně jsme pokaždé vstřelili úvodní gól střetnutí, tentokráte tomu bylo ale jinak. V čase 09:07 vybídl Kružík z pravého kruhu ke skórování Lukáše Žejdla, který neměl problém zakončovat do poloopuštěné branky domácího celku - 0:1. O minutu a půl později jsme měli obrovskou šanci srovnat skóre, když se po chybě hostujícího gólmana dostal k zakončení David Klimša, ten však domácí fanoušky rozvášnit nedokázal. Slavia si vedení upevnila v samém závěru první periody, když Baroš neudržel nastřelený puk a Daniel Kružík jej dokázal takovým baseballovým způsobem překonat - 0:2.

Na začátku druhé části zápasu si nedovoleným způsobem počínal hostující Kafka a rysi tak dostali možnost korigovat nepříznivě se vyvíjející duel. A povedlo se! Na konci krásné kombinační akce stál v čase 23:35 David Klimša, který přihrávku od Bartoše směřoval mezi betony brankáře Michajlova - 1:2. O čtyři minuty později jsme početní výhodu nabídli také soupeři a ani on touhle pobídkou nepohrdl. Knotek krásně našel najíždějícího Petra Kafku, který křižnou ranou trefil horní růžek Barošovy branky - 1:3. Sešívaní si tak znovu v hale Polárka vzali dvoubrankové vedení nazpátek.

Ve třetí třetině viděli diváci v hale snahu domácícho celku, který se nechtěl smířit s průběžným stavem utkání. Rysi ale ani z vyložených příležitostí gólmana pražské Slavie překonat nedokázali. Nepomohla nám ani víc jak dvouminutová power play, při které jsme nakonec z hole Jiřího Doležala inkasovali rozhodující čtvrtou branku - 1:4. Pražané si tak k domácí odvetě vezou mečbol a k postupu do čtvrtfinále tak mají nyní o něco blíže.

JAK PŘÍŠTĚ?

Odvetné utkání osmifinálové série s pražskou Slavií je na pořadu už v pondělí 7. března, kdy se v Edenu začne hrát od 18.00 hodin. Pokud bude po skončení tohoto zápasu nerozhodný stav série 1:1, rysi v Praze přenocují a v úterý je pak ve stejný čas čeká rozhodující střetnutí. Tým, který získá druhý vítězný bod, postupuje do čtvrtfinále letošního ročníku Chance ligy.