V nájezdech jsme padli v přípravě i potřetí
V posledním přípravném zápase před domácím publikem jsme remizovali se šumperskými Draky. Výhru pak hosté urvali v nájezdech.
přátelské utkání, čtvrtek 2.9.2021, hala Polárka
2:3sn
1:1, 0:1, 1:0 - 0:0

Foltán – Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, Zahradníček, Michálek, J. Adámek – Łyszczarczyk, Komorski, Martynek – Szturc, Bartoš, Ramik – Christov, Peterek, Klimša – Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Draci PARS Šumperk

Křupka – Drtil, Pěnčík, Řezáč, Hrachovský, Březák, Dudycha, Rutar – Vildumetz, Žalčík, Vachutka – Macuh, Scheuter, Kratochvíl – Kohút, Furch, Antoníček – Spratek, Kučera, Horký. Trenér: Martin Janeček

17. Zbořil (Martynek, Szturc), 47. Łyszczarczyk (Blaško, Christov)
4. Kohút (Furch, Kratochvíl), 36. Vildumetz (Žalčík, Furch), rozh. nájezd Macuh
Vyloučení: 7:8
Využití: 2:1
Střely na branku: 33:36
Rozhodčí: Fiala, Šutara - Hranoš, Veselý

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Vyrovnaný zápas, ať už výsledkově, nebo i herně. V tom celkovém součtu byla pro nás určitě špatná druhá polovina druhé třetiny. Ta první byla dobrá a vyrovnaná, v té třetí jsem si myslel, že nám dojde jako minule šťáva, ale kupodivu kluci i přes velmi náročný program našli sílu a až do konce se rvali o vítězství. Dokázali jsme sice pouze jen vyrovnat, ale bylo to potěšitelné v tom, že jsme chtěli pořád hrát na výhru. Podobně jako tomu bylo pak i v prodloužení, kde jsme bohužel také ten gól nedali. No a v nájezdech se pro nás nic nezměnilo, i když jsme změnili hráče, kteří je jeli, tak jsme znovu uspět nedokázali.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): Přečkali jsme úvodních pět minut, kdy jsme úplně nepracovali, tak jak bychom chtěli. Potom jsme ale postupně převzali iniciativu. Mrzí nás, že jsme v první třetině neproměnili více příležitostí. Myslím si, že celkově to utkání chytlo říz až od třetí třetiny. Nicméně ceníme si toho, že jsme proti tak kvalitnímu soupeři našli cestu k vítězství a že jsme zvládli samostatné nájezdy.

V krátkém sledu jsme na vlastním ledě vyzvali v přípravném střetnutí dalšího soupeře z Chance ligy. Po Přerovu k nám zavítali šumperští Draci. Trenér Mojmír Trličík oproti úternímu zápasu udělal pár nepatrných změn v sestavě. V brance dostal tentokráte přednost Frederik Foltán, do obrany naskočila dvojice Zahradníček - Michálek a v útoku nastoupil na Šedivého místo mladý Ramik.

První perioda byla ve znamení využitých přesilovek. Hned tu první dokázali proměnit v gólovou radost hosté, a to po pouhých pětatřiceti vteřinách, kdy Foltána tvrdou ranou překonal Dávid Kohút - 0:1. Draci následně dostali ještě jednu možnost hrát v početní výhodě, tentokráte se pozorná obrana rysů zaskočit nenechala. V druhé polovině první třetiny pak dostali dvakrát možnost hrát přesilovou hru také domácí. I oni se s výhodou jednoho hráče v poli příliš nemazlili. Obránce Mikuláš Zbořil vysvobodil na trestné lavici pobývajícího Horkého již po patnácti vteřinách hry - 1:1. Následné vyloučení šumperského Drtila již domácí celek nepotrestal.

Že nás čeká velice zajímavá a náročná sezona, to všem naznačily všechny předsezónní přípravné zápasy. Ačkoli skončili šumperští Draci v minulé sezoně předposlední, po výrazné obměně svého kádru naznačili, že svou kůži tentokráte neprodají jen tak lacino. Vezměme si jen fakt, že Šumperk v přípravě prohrál ze sedmi utkání v řádné hrací době pouze jediné.

I ve druhé třetině viděli diváci v hale Polárka hodně svižný hokej se šancemi na obou stranách, gólu se však fanoušci dočkali jen jediného. V závěru 36. minuty neudržel brankář Foltán tvrdou střelu hostujícího Žalčika od modré a Tomáš Vildumetz jej následně dopravil za záda našeho gólmana - 1:2.

Třetí část zápasu tentokráte brankové hody, jako tomu bylo v úterním zápase s Přerovem, nepřinesla. Nejprve při nás stálo štěstí, když Žalčik nastřelil tyčku, ale ke konci 47. minuty dokázal v přesilové hře vyrovnat Alan Łyszczarczyk - 2:2. Tento nerozhodný stav vydržel svítit na světelné tabuli až do vypršení šedesáté minuty. V prodloužení jsme to byli my, kdo měl častěji puk na svých holích. Škoda, že se Bartošovi s Komorskim nepodařilo vstřelit rozhodující branku. Šumperský gólman Křupka chytal zkrátka výborně. Uspěl totiž následně i proti samostatnému úniku zkušeného Szturce, takže o vítězi duelu musely rozhodnout nájezdy. Ty už bývají někdy i o štěstí, každopádně úspěšnější v nich byli hosté, kteří se prosadili dvakrát. Rozhodující trefa byla tedy připsána Roku Macuhovi - 2:3.

Před námi už je pouze jedno přípravné utkání, které rysi odehrají v úterý 7. září od 18.00 hodin na ledě slovenského extraligisty z Trenčína.