Gólovou přestřelku lépe zvládli hosté z Přerova
Dlouho vyrovnaný přípravný zápas nakonec rozhodla třetí třetina. V ní se s góly doslova roztrhl pytel, úspěšnější byli bohužel hokejisté z Přerova.
přátelské utkání, úterý 31.8.2021, hala Polárka
4:6
0:0, 1:1, 3:5

Šimboch - Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, J. Adámek, Z. Malík - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Szturc, Bartoš, Šedivý - Christov, Peterek, Klimša - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC ZUBR Přerov

Petrásek – Hrabal, Ševčík, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Gréč - Süss, Pšurný, Doležal - Dobiáš, Kratochvíl, Herman - Novák, Dvořák, Jan Svoboda - Fencl, Indrák, Dobša. Trenér: Vladimír Kočara.

25. Zbořil (Šedivý), 48. Klimša (Christov, Zbořil), 53. Peterek (Klimša, Christov), 59. Krenželok (Klimša, Christov)
21. Kratochvíl, 44. Kratochvíl (Herman), 46. Dobša (Hrabal), 51. Suss (Doležal, Pšurný), 52. Jan Svoboda (Hrabal), 58. Suss
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:1
Střely na branku: 26:15
Rozhodčí: Koziol, Mrkva – Rožánek, Veselý
Diváci: 355

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Doma dostat šest branek, to je samozřejmě nelichotivý výsledek. Dát čtyři branky, to je docela solidní. Dvě třetiny byl k vidění minimálně vyrovnaný zápas, možná jsme o trochu byli lepší, ale třetí třetina, to už pak byl den otevřených dveří. Doslova divočina a velmi otevřený hokej. Hosté šli do toho trháku dříve, my jsme pak chtěli jejich náskok dotáhnout, ale místo toho, abychom hráli tu hru jednodušeji, tak jsme ji trochu komplikovali. Tím ten soupeř tou jednoduchostí a svou přímočarostí do brány byl prostě úspěšnější.

Jakub Grof (asistent trenéra HC Zubr Přerov): Padlo deset branek, takže zápas se divákům musel líbit. Co se nám ale trošku nelíbilo, tak, že jsme za stavu, kdy jsme vedli dvoubrankovým rozdílem, tak jsme inkasovali pár laciných branek, kdy jsme se měli více semknout a podpořit gólmana. Ten závěr jsme měli odehrát více v klidu, ale i tak v nás převažují více ta pozitiva. Na druhou stranu máme však stále na čem pracovat do začátku ligy, jako jsou například přesilovky a podobně. Když budeme kompletní, tak věříme, že tým bude mít ještě větší sílu.

S blížícím se koncem předsezónní přípravy se začíná pomalu krystalizovat i sestava rysů. Trenér Mojmír Trličík do duelu s přerovskými Zubry poslal velmi silnou sestavu, která vlastně v celém přípravném bloku takto spolu ještě nenastoupila. V brance čerstvá posila, navrátilec, Juraj Šimboch. V poli měli diváci možnost vidět zkušené borce Martynka se Szturcem, z třinecké organizace náš tým posílili proti Zubrům zase mladíci Christov s Peterkem. Do hry zasáhli rovněž i polští reprezentanti Łyszczarczyk, Komorski a Ciura, kteří ještě o víkendu bojovali s národním týmem o postup na olympijské hry. "S jejich nasazením jsme dilema ani neměli, protože takhle se nám ta příprava prostě vyvíjí. Jsme si samozřejmě vědomi, že měli k dispozici pouze jeden den volna, kdy odehráli předtím tři zápasy, ale mají to tak nastavené, aby dnes nastoupili proti celku z první ligy, na které za chvíli narazí v soutěži. V dalším průběhu týdne jim ale program upravíme," prozradil frýdecko-místecký trenér Mojmír Trličík.

Úvod přípravného střetnutí přinesl spíš opatrnou hru, než ofenzivní smršť na obou stranách. Za zmínku z první dvacetiminutovku stojí pouze nebezpečné střely domácích hráčů Ciury s Christovem, na druhé straně zase nastřelená tyč Susse. Gólové akce si pak hráči nechali až na další dvě části střetnutí.

Hned v úvodu druhé periody podnikli hosté rychlý protiútok a schovaná střela přerovského Matouše Kratochvíla se štěstím proklouzla až za Šimbochova záda - 0:1. S vyrovnáním si naštěstí rysi nedali dlouhého čekání. V polovině 25. minutě putoval za katr střelec úvodního přerovského gólu a domácím stačilo k využití početní převahy pouhých dvacet vteřin. To si dvakrát vyměnili mezi sebou puk Šedivý se Zbořilem a paradoxně právě odchovanec přerovského hokeje Mikuláš Zbořil prostřelil vše, co puku stálo v cestě - 1:1. Domácí celek vstřelený gól povzbudil. Blízko dalšímu jsme totiž byli ve 29. minutě, škoda, že Klimšovo zakončení skončilo pouze na břevně Petráskovy branky. Když jsme pak nevyužili další Kratochvílovo vyloučení, skončila druhá část zápasu znovu nerozhodně, tentokráte 1:1.

Pokud nám nevyšel vstup do druhé třetiny, tak ten do té třetí byl ještě nepovedenější. Zubři si totiž dokázali během osmašedesáti vteřin vypracovat dvoubrankové vedení. Podruhé v zápase dokázal na Šimbocha vyzrát Matouš Kratochvíl, který potrestal dorážkou z předbrankového prostoru Martynkovo vyloučení - 1:2. To však nebylo ze strany Zubrů vše. V úvodu 46. minuty si krásně po buly vybruslil mezi kruhy Hrabal, aby následnou přihrávkou vybídl ke skórování Davida Dobšu - 1:3. Rysi se ovšem nevzdali a v polovině 48. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Christov od mantinelu našel volného Davida Klimšu, který trochu se štěstím propálil hostujícího gólmana - 2:3. S góly se nám ve třetí třetině následně roztrhl pytel. V 51. minutě jsme nepokryli před branku sjíždějícího Jana Susse a Zubři si dvoubrankové vedení vzali rázem zpět - 2:4. Ba co víc, na konci 52. minuty jsme si za zády nechali sjet Jana Svobodu, který v samostatném úniku nedal Šimbochovi šanci - 2:5. Ze hry nám pak uběhlo pouhých 61 vteřin a skóre utkání se měnilo znovu. Tentokráte si krásně sjel zpoza branky Jonáš Peterek a střelou po ledě snížil na 3:5. A v brankovém výčtu pokračujeme. V čase 57:35 jsme u pravého mantinelu přišli zbytečně o puk, toho se zmocnil Jan Suss, který svou druhou trefou v zápase našel skulinku mezi Šimbochovými betony - 3:6. Poslední slovo pak patřilo našim hráčům. Minutu před koncem zápasu našel Klimša zpětnou přihrávkou najíždějícího Daniela Krenželoka, který zamířil přesně k pravé tyči Petráskovy branky - 4:6. Gólově bohaté utkání tak nakonec končí dvoubrankovou výhrou hostujícího celku.

Náladu si můžeme společně s fanoušky spravit hned ve čtvrtek 2. září, kdy se opět představíme v domácím prostředí. Od 18 hodin budou našim soupeřem šumperští Draci. Vstupenky si budete moci opět zakoupit v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.